Editörler : F16 Gökçen
23 Eylül 2015 21:16

Bankalarda mı yoksa pwc gibi denetim firmalarında mı denetçi olmak?

Merhaba arkadaşlar, denetim alanına daha yeni yöneldim ve bir süredir araştırıyorum. Buradaki arkadaşlarında fikrini almak istedim. Sizce devlet bankalarında mı yoksa katılım ya da özel bankalarda mı denetçi olmak iyidir? Bir de büyük denetim firmaları nasıldır? Parlak bir başlangıç hangisinden yapılabilir? Şimdiden teşekkürler

24 Eylül 2015 18:37

İkiside mükemmel kariyer yolu açık ama girebilirsen

Legrande
Aday Memur
24 Eylül 2015 22:59

Banka müfettişliğinde çalışmış biri olarak, big four'da denetime başlamanın kariyer yolunun açıklığı açısında daha iyi olduğu kesindir. Banka müfettişliğinde de kariyer yolun açıktır ama sadece bankacılık sektöründe önün açıktır. Big four'un ilk başta bir çok dezavantajı var gibi görünebilir. (az maaş, uzun mesai saatleri) ama şöyle bir şeyi gözden kaçırmamak gerek: Şu an piyasadaki hemen hemen bütün firmalar(bankalar dahil) dış denetim yaptırmak zorundalar ve big four denetiminde bir çok sektörün denetimini yaparak çok fazla bilgi sahibi oluyorsunuz dolayısıyla firmalar için aranan adamlar oluyorsunuz. Benim naçizane tavsiyem big four'dan başlamak ve 4-5 yıllık bir tecrübeyle reel sektöre adım atmanızdır. Hem kariyer hem maddi yönden insanı tatmin eder

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi