Editörler : oto-danisman-expert
29 Eylül 2015 17:17

Fazla mesai

Kucuk bir ilce jandarmada calisiyoruz fosil bir bascavus bize zehir ediyor calismayi saat:17.00 olunca basliyor surayi temizleyelim burayi duzeltelim ama kendi sabah odasina girip saat 17.00 kadar cikmiyor simdi aramizda evli olablar var adamlar evine gidemiyor konu hakkkinda bilgisi ve tecrubesi olan biri varsa lutfen bilgi versin bascavusu sikayet edecegim ama bunun bana dönüşümü ne olur tum personel biktik ailemizle vakit geciremez olduk meslekten bi beklentisi olmayan biri oldum kimse agzini acmiyor asamda kafasina gore bize gidin diyor kimse benden izin almadan evine gitmesin diyor cocukmuyuz hergun hergun eve gidebilmek icin izin almak da neymis bu konu hakkinda teblig bile yapti bize daha once boyle sorun yasayan yada sikayet eden biri var mi nereye kime nasil sikayet edeyim biktik artik

coldblade2
Yasaklı
29 Eylül 2015 19:10

1. Creative düşünün ; o bcvs bağlı olduğunuz il deki j al k nını

temsil ediyor

2. Yetki tam gaz hakeza sorumluluğu da öyle... olan ve olmayan herseyden o bcvs sorumlu...

3.olay mobbing e falan da girmez,Hattızatında il j al k nın bilgisi dahilindedir

4. Hem askeri hem asayiş görevi tabiatı gereği zordur feragat ve fedakarlık gerektirir

5. Komutan kışla yı terketmeden mahiyet asla terketmez ,iş ve görev bitmeden mesai bitmez

6. Kanun talimname ve yönerge okuyarak konu rahatça anlaşılabilir

7. Komutan icra elemanı değildir makam odasından sevk ve idare edebilir zaten isth elemanları vasıtasıyla sizi ve faaliyetleri kontrol ediyordur da siz farkına varmamışsınızdır

Simule etmek gerekirse ;

1. Sabah mesaiye yarım saat erken gidip mıntıka temizliğini kontrol edip, jilet gibi ütülü üniforma ile badem yağı ve kadife ile parlatılmış potin lerle sn k nı selamlayin

2. Yaşı itibariyle duygusal olduğu için k nın gözlerine muhabbet ile bakarak ''emredin Komutanım '' ve '' emredersiniz Komutanım ''

cümlelerini sıklıkla kullanın

3. Sabah ları glukoz seviyesi düşük oldugundan sn k na bol köpüklü şekerli kahvesini fincanın yanında küçük ambalajlı çikolata ile süsleyip sunum yapın

4.size herhangi bir şey sorduğunda derhal '' Komutanım bilgimi mi fikrimi mi arzedeyim ? " şeklinde mukabele edin

Akabinde kısa özet yapın detaylara girmeyin

Mutlaka iş ve görev bitimi face to face yada gsm den tekmil verin

5. Sn k nın tlf no sunu tlf rehberi ne sn k şeklinde kaydedin artı zil sesi olarak izmir yada Gölcük marşı nı atayın

6. Happy hours yada FSİ lerde sn k nın oyak ve bdegs rezerv leri ni överek ona hayranlıgınızı belli edin

7. Sn k na açıktan yağ çekmeyin , yağdanlık olmayın , övme ve begeni ihtiva eden kelimeleri genel kompozisyon un satıraralarına serpiştirin

8. Grnzn da aileler varsa sn k nın eşine doğum gününde organizasyon firmalarından profosyonel yrd alarak happy birthday party mutlaka ifa ediniz

9. Gerilimlerden ve askeri stressten en çok zarar görecek olanın ast personel olacağının daima bilincinde olarak Yol haritasını çizerken ve future planning yaparken mutlaka rasyonel ve pragmatist olmalısınız...

10. Havalar iyice sogumadan sn k ile barbekü party timing olarak rantabl ve optimal olabilir

11. Allah kolaylık versin , gorevinizde Muvaffakiyetler dilerim , şen ve esen kalın...

coldblade2
Yasaklı
29 Eylül 2015 21:02

Ek olarak ;

1. Sn k emir verirken ve görev paylaşımı yaparken mutlaka ajanda nıza not alınız

2. Bakışlarınız ve yüz ifadeniz sert görünümlü ise mutlaka 0.25 dinlendirici gözlük kullanın , gözlük sert ifadeyi yumuşatır ve sizi göreceli olarak daha presentabl yapar

3. Sn k nın mutlaka bir A team i vardır, a team ine dahil olmak için çaba ve gayret gösteriniz

4. Future planning inizi azami dikkatle yapınız yabancı dil öğrenin spor yapın profesyonel olarak kuvvetin spor takımlarına giriniz hem tebdil-i mekan olur ,madalya vs şansı olur

5. I ve II nci sicil A lerinizle aranızda problem oluşmasına katiyetle mahal vermeyin pozitif olun

6. Yabancı dil kursuna gidin lisan okuluna müracaat edin

Ydgg ve Akabinde yddg için çabalayın

7. Finally ; üstünüze oynamamaları için Felak ve Nas surelerini okuyunuz ...

cühela
Aday Memur
29 Eylül 2015 23:16

üstteki yorum zihniyetliler devam ettikçe sizde mokoko da devam

coldblade2
Yasaklı
30 Eylül 2015 00:08

Yorum derken ?

O kadar emek çektim de yazdım

Önce MS Word de metin dosyası yaptım

İmla yaptım

Madde lere ayırdım

İnsan bir ''emeğine sağlık '' der

:(

Başlık sahibi henüz genç ve meslek hayatının ilkbahar ında...

Mesai bu...

Atla deve değil

1 saat erken git

Aksam 16:45 te sn k ın makamına git

Haberciye söyle

İçeri gir

Şakk topuk selamı

Komutanım bunları bunları yaptım

Şunlar devam eden faaliyet

Onlarıda planladim yapılması planlanan faaliyet

De ki

Fakat zaman yetmedi bitiremedim akşam kışlada mesaiye kalmak istiyorum de ...

O vakit sn k seni number one yapmazsa gel bana çemkir ...

Ayrıca başlık sahibi henüz genç rütbede ,

İlçe j Bl ünde daha kıdemli astsb abileri düşünsün bu konuyu

Kusura bakmayın fakat tecrübeli astsb lar genelde böyle yapıyor

Kendileri sn k na tepki vermiyor

Gençleri fisekliyor

Genç astsb ları Gladyatör gibi arenada aslanlarin önüne atıyor

Tanrılar a Adak Kurban ı keser gibi olmaz bu iş...

Yanlış ...

Bu genç astsb şimdi Kd bcvs a karşı gelse savunma alır

Ceza alır

Sicili bozulur

Ydgg e gidemez

Sb lık sınavına giremez

Girse de elenir sicilden ötürü

Kaybetmek kolay kazanmak zordur

Ben bu genç astsb ı kazanmak için yazdım yukarıdaki entry leri

Bu sebeplerden ötürü genç astsb a yol haritası çizdim

Projeksiyon yaptım nacizane...

Tercih başlık sahibinin tabiki

Selametle...

cühela, 9 yıl önce

üstteki yorum zihniyetliler devam ettikçe sizde mokoko da devam

i.sahin
Aday Memur
30 Eylül 2015 02:46

toplu bimere başvurun sürdürürsünüz :)

zamazingo06
Yasaklı
01 Ekim 2015 02:15

er zihniyeti herkes herkesi sürdürsün o zaman. Şu cblate2 ye katılıyorum kesinlikle takla ve yalakalık konusunda mastır yapmış işi de çözmüş ben çözemedim çözsemde hayatta yapamam da beceremem de yalakalık yapmak ayrı bir zanaat. İstihbarat faaliye dediği elemanlarda senin yalaka mesai arkadaşların ve askerler büyük ihtimal :) Ya yalaka olacak huzur bulacaksın adam satacaksın yada defolup gideceksin bu meslekten. Ben gibi :) kafan huzurla dolu olacak...

i.sahin, 9 yıl önce

toplu bimere başvurun sürdürürsünüz :)

coldblade2
Yasaklı
02 Ekim 2015 01:39

:)))

Ooovvvv...

Yokluğumuzda çimler yeşermiş ...

:)

Kahve nin köpüğü bir metafor olarak kullanılmıştır

Tıpkı köbf ve bdegs rezervi ve dahi happy birthday party modelleme sinde olduğu gibi...

Entries lerimin arkasında yım

Bu entry lerim % 94.7 oranında gerçek lik barındırır... %5.3 espri tuzudur biberidir...

Başlık sahibi genç bir astsb ve sisteme küskün yada Küsmek üzere ...

Ben samimiyetle yrd etmeye çalıştım

Tercih başlık sahibinin , gerisi laf-ı güzaf...

:)

allpachino
Aday Memur
03 Ekim 2015 00:52

Öncelikle astsubayımıza fosil diye hitap ettiğiniz için,üstünüze hakaret ettiğiniz için ve şu zor günlerde TSK'nin personelini ve kurumu burda rencide ettiğiniz için sizi kınıyorum.Hakkınızda yasal işlem başlatılacağını bildiririm.

mustimanisa
Genel Müdür
03 Ekim 2015 10:11

fosil,canlı bir nesnenin binlerce yıl sonra dahi bozulmamış,özelliklerini gösterir nesnedir.bilim adamlarının son derece değer verdikleri figürdür.bu nedenle birine fosil demek (kaldıki burada soyut tanımlama var)verilen değeri gösterir.siz kimsinizki kurum adına suçduyurusu yapacaksınız,başlık açan isim belirterek,örümcek kafa,v.b deseydi,genede ancak suçtan zarar gören suç duyurusu yapabilirdi.kraldan fazla kralcı olup,yetersiz hukuk bilginizle komik olmayın.....

zamazingo06
Yasaklı
03 Ekim 2015 17:22

Bak güzel kardeşim bir halt edemeyeceğini sende bende biliyoruz neden böyle bir risk alıp kendini rezil ediyorsun... İstersen sana çok sağlam hakaretler edebilirim ama bir şartla '' hakkımda yasal işlem başlatacağını bildirirsen ''

Başlık sahibi kardeşim ya bu deveyi chablabuter...' in dediği gibi güdersin yada alır ceketini çekip gidersin. 2-3 aydır çalışmıyorum rapor al diyorlar bir türlü atamadılar beceriksizler. Dışarısı çok güzel lan valla bak... Korkacak bir şey yok herkes geçiniyor... al ceketini çık git. Korkak olma eğer damarında yalakalık geni yoksa sistem seni hallaç pamuğuna çevireceketir.

Bu arada 350 liraya aldığım magnum botlarım boşa gitti kışın şehirde giysem mi ki :)

allpachino, 9 yıl önce

Öncelikle astsubayımıza fosil diye hitap ettiğiniz için,üstünüze hakaret ettiğiniz için ve şu zor günlerde TSK'nin personelini ve kurumu burda rencide ettiğiniz için sizi kınıyorum.Hakkınızda yasal işlem başlatılacağını bildiririm.

apolloonn
Aday Memur
03 Ekim 2015 18:57

Öncelikle bu konuyu diğer rütbeli arkadaşlar ile beraber toplanıp Krk.K ınız ile bir görüşmenizi önerrim toplantı şeklinde sıkıntılarınız anlatın.Ben ne kadar kkötü olursa olsun bir insanın kendısı ıle konusmadan ipini çekme yoluna gitmek pek hoşuma gelmiyor arkadan iş çeviriomuşum gibi geliyor. Bazen insan yaptıklarını göremiyor birileri anlatmadan.Hemen şikaryetçi olma yolunu denemeyin derim kendisi ile konuşunuz en ince ayrıntısına kadar ne bilim sizden memnun değildir il içi ataması için dilekçe yazın ve komutanın sizi istemedıgıne kadar yazabılırsınız yada aile huzurunuz özel yaşamanız kalmadıgına dair.....Hım anlamadı çok ısrarcı kendi doğruluğunda sıralı olarak Bl K. cozum olmadı alay komutanı o da cozum olmadı BİMER e kadar gıdebılırısınız...

lucero
Şef
03 Ekim 2015 20:08

Jandarmada uzmanlar ve astsubaylar gerçekten çok rahat hem maaşları çok yuksek hem de çalışma koşulları çok rahat bütün işi zaten emir verdikleri askerler yapıyor ufak şeyleri kafaya takmamak Lazım kamuda böyle rahat meslek yok

smavlı
Aday Memur
03 Ekim 2015 21:31

coldblade sen ne diyorsun ya. kendini bilgili mi zannediyorsun iki süslü kelimeyle. senin gibilere kendini be?enmi? derler. Sayg?lar

kirte
Kapalı
03 Ekim 2015 23:50

Bir sürü şey yazılmış konu hakkında ben cevap vermeyeyim dedim ama dayanamadım. Önce şunu belirteyim; hakkınızı ararken haksız konuma düşmemeye çalışın.

Amire fosil demek, As.Cz.K.na göre amire hakaret suçunu teşkil eder. Bunu umuma teşhir olunmuş yazı ile yaptığınız için 1 seneden 5 seneye hapis cezası vardır. (Md. 85)

Askeri suçlar ise şikayete tabi değildir. (Md. 48) Dolayısıyla askeri savcı, herhangi bir şekilde bunu öğrendiyse birisinin şikayet etmesini beklemeden işlem yapmak zorundadır.

Yani ekran görüntüsünü gören askeri savcı konuyu inceler ve soruşturmaya gerek olup olmadığına karar verir.

Askeri Ceza doktrinindeki amire hakaret suçu ise amirin onur ve şerefinde azalmaya sebep olacak, toplum ve personeli önünde küçük düşürecek, askeri terbiyeye uymayan her türlü söz ve fiildir.

Amir için sarfedilen "sabahtan akşama kadar yatıyor" sözünü, Askeri yargı "hakaret" olarak kabul etmektedir.

Gelelim sorunuza;

Amirinizin art niyetli olduğunu, mesai sonrası yapılan faaliyetlerin sizi göreviniz olmadığını veya bu faaliyetlerin mesai saatleri içerisinde de yapılabileceğini kanıtlayabilirseniz faydası olur. Üst amire şikayet edin, olmadı daha üst amire şikayet edin.

coldblade2
Yasaklı
03 Ekim 2015 23:53

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

Estağfurullah el-azim...

Yahu 25 madde yazdım

Var mı konuya dair fikri olan

Çözümlemesi olan

TSK lerinde özellikle ast personeli kaybetmek çok kolaydır

Ve Lâkin kazanmak zordur...

Başlık sahibi bir başka başlıkta istifa etmeyi düşünüyor...

Ben de karınca kararınca yazdım...

İlkokul bebeleri gibi deftere kenar süsü yapsan ne olur yapmasan ne olur ?

Şimdi ne olacak ?

Mesele bu konu bu...

Adam Küsecek mi

İdare mi edecek?

Adamı küstürecek misiniz

Yoksa kazanmaya mı çalışacaksınız ? Mesele bu...

Ha orada ben olsaydım

Ekibim , A team im olurdu

Şayet ekibimdeki biri sabah mesaiye gecikse saat 11 e kadar bekler , sonra tlf açar Akabinde form 110 tanzim ederek evine araç yollardım ...

Mesai de normal şartlarda 1700 de The End olurdu, gece egt, dent ,Dent hazırlığı vs hariç...

Zaten 1700 ye kadar iş bitmiyor ise ortada bir sıkıntı var demektir

Problem sahasına bir bakmak gerekmektedir ...

Bir de asıl problem şu noktalarda

iki üç farklı kaynaktan sb , dört beş farklı kaynaktan astsb alımı yanlış...

Bana kalsa sözleşmeli personeli tamamıyla lagv ederim ...

Ydsb lığı iptal ederim

1 -2 yıl eğitimle sb astsb olmanın yolunu kapatırdım ...

Astsb lara yönelik amaç ve hedef planlaması yapabilmeleri için option lar oluşturulmasını sağlardım ve bu şekilde mesleki ve kurumsal aidiyetin güçlendirilmesi ni sağlardım

Harp Okulu kaynağı haricinde sb ihtiyacını muh snf lar hariç, Yrd snf larda astsb lardan istihdam ederdim

Lisan öğrenme konusunda teşvik ederdim, bir çok boş kadro var astsb kadrosu yurtdışında ve nato bünyesinde...

Aükhe hakeza halihazırda kontenjanlar tam doldurulamadı...

Kuvvet spor tk larını önceki yıllarda olduğu gibi daha aktif hale getirebilmek adına özendirici birtakım adımlar atılmasını sağlardım .

zamazingo06
Yasaklı
05 Ekim 2015 04:05

sen git alay komutanına şikayet et krk k. bizi fazla çalıştıror de o krk komutanı taktir alır :) üst kademe sever alt takımın bir birini ezmesini Bu her yerde böyledir. Birileri yükselmek için birilerinin üzerine basmak zorundadır. Şu an senin üzerine basıyorlar. Ben zamanında çok şikayet ettim bir şey olmuyor :)

sen bir yumurtasın kendine gel.... Karşında daş var duvar var.... Daşla duvarla kavgaya tutuşma az sabret ortamını bulursan çek git ama sataşma. Yoksa dediğim gibi sen yumurtasın unutma hemde bıldırcın yumurtası sinirleneyimde şunlara bir kafa atayım deme :)

Ayırca teşkilat küçüktür o başçavuşun buralarda devresi vardır kim bilir belkide kendisi de vardır :) ve iç hizmete göre hiç bir zaman abartmadan söylüyorum bunu hiç bir zaman ast olarak ( kaldıki o amir daha feci bir durum olur ) haklı çıkamazsın. Kanun hak hukuk boş karşında iç hizmet varsa her zaman haksızssın ... kimse senden yana olmaz...

ChordSolo
Müsteşar Yardımcısı
05 Ekim 2015 13:57

heje çakma hacı hevala nur;

"yetersiz hukuk bilginle" derken?

@kirte izah etmiş meseleyi...

yok illaki de ben davarım anlamıyorum diyorsan...

2012 yılında bu sitede, memurlar.net forumunda bana ve TSK ne karşı sözlerinden dolayı dava açılan ve ceza alan personel ile ilgili evrakları yollayayım sana...

Sırf muhalefet etmek için mesnetsiz yazılar yazmak siz trollerin uzmanlık alanı lakin...

o nedenle daha fazla rezil rüsva olmadan kendine başka uğraşlar bulmanı tavsiye ederim...

Ch.

mustimanisa, 9 yıl önce

fosil,canlı bir nesnenin binlerce yıl sonra dahi bozulmamış,özelliklerini gösterir nesnedir.bilim adamlarının son derece değer verdikleri figürdür.bu nedenle birine fosil demek (kaldıki burada soyut tanımlama var)verilen değeri gösterir.siz kimsinizki kurum adına suçduyurusu yapacaksınız,başlık açan isim belirterek,örümcek kafa,v.b deseydi,genede ancak suçtan zarar gören suç duyurusu yapabilirdi.kraldan fazla kralcı olup,yetersiz hukuk bilginizle komik olmayın.....

zamazingo06
Yasaklı
05 Ekim 2015 14:00

sen adama davar derken o sana dava açamaz mı bununla ilgili bi dosya var mı... ha adam davar orası ayrı :) ama dosya var mı ?

ChordSolo, 9 yıl önce

heje çakma hacı hevala nur;

"yetersiz hukuk bilginle" derken?

@kirte izah etmiş meseleyi...

yok illaki de ben davarım anlamıyorum diyorsan...

2012 yılında bu sitede, memurlar.net forumunda bana ve TSK ne karşı sözlerinden dolayı dava açılan ve ceza alan personel ile ilgili evrakları yollayayım sana...

Sırf muhalefet etmek için mesnetsiz yazılar yazmak siz trollerin uzmanlık alanı lakin...

o nedenle daha fazla rezil rüsva olmadan kendine başka uğraşlar bulmanı tavsiye ederim...

Ch.

ChordSolo
Müsteşar Yardımcısı
05 Ekim 2015 14:42

zavazingo;

hevala nur la aramıza girme...

işgüzarı sevmezler...

biz onunla ancak böyle anlaşabiliyoruz...

Gerçi anlaştığımız pek söylenemez ama...

sen kendi işine bak olmaz mı güzel kardeşim?

ha ayrıca sen merakında isen bu dosyanın, seni daha evvelde davet etmiştim...

gel, bir çayımı iç...

arada sektireceksen bana yüzüme karşı yaparsın bunu hem...

hem de görürsün var mı, yok mu...

Ch.

zamazingo06, 9 yıl önce

sen adama davar derken o sana dava açamaz mı bununla ilgili bi dosya var mı... ha adam davar orası ayrı :) ama dosya var mı ?

zamazingo06
Yasaklı
05 Ekim 2015 20:30

adres ver aslan. Geliyim bi yoklayım seni

ChordSolo, 9 yıl önce

zavazingo;

hevala nur la aramıza girme...

işgüzarı sevmezler...

biz onunla ancak böyle anlaşabiliyoruz...

Gerçi anlaştığımız pek söylenemez ama...

sen kendi işine bak olmaz mı güzel kardeşim?

ha ayrıca sen merakında isen bu dosyanın, seni daha evvelde davet etmiştim...

gel, bir çayımı iç...

arada sektireceksen bana yüzüme karşı yaparsın bunu hem...

hem de görürsün var mı, yok mu...

Ch.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi