Editörler : "eskiyara"Pangaea

kaplanturk20
Kapalı
21 Kasım 2015 13:55

Hocam sizin puan kaç. Puanlarımızı paylaşırsak önümüzü görmüş oluruz en azından

kaplanturk20
Kapalı
03 Aralık 2015 22:07

Norm fazlalarını atadı Denizli, İngilizceden 30 açık vardı 24 tane norm fazlası varmış bize 6 okul kaldı Şubatta hayırlı uğurlu olsun.

hsnmydn
Aday Memur
05 Aralık 2015 10:19

hocam bizim puan 105. cevap geç oldu kusura bakma. Evet 6 boş norm kalmış ama 1 tanesinde sıkıntı var. Adamın kendi ilçesinde boş yer varken pamukkaleye gelmiş. Bu yönetmeliğe aykırı. sendikaya söyledim. onlar da şefi aramışlar adam ben izindeydim öyle birşey varsa iptal edilir demiş. belki tüm atamayı etkileyecek. dur bakalım pazartesi belli olur.

kaplanturk20, 8 yıl önce

Norm fazlalarını atadı Denizli, İngilizceden 30 açık vardı 24 tane norm fazlası varmış bize 6 okul kaldı Şubatta hayırlı uğurlu olsun.

05 Aralık 2015 17:01

o dediğiniz sanırım honaz karaçaydan uzunpınar'a giden bayan öğretmen..eğer bi yanlışlık olmuşsa ataması iptal olur o kadar ama hiç sanmıyorum..bölge normu boş olsaydı oraya atanırdı zaten..hem siz nasıl gördünüz kontenjan meb den başka ilçedeyseniz görmeniz imkansız..kulaktan dolma bilgilere inanmayın hata varsa düzeltilir zaten..

inşallah ocaktaki eş durumunda gideriz yoksa boş hayallere kapılmayalım..

hsnmydn, 8 yıl önce

hocam bizim puan 105. cevap geç oldu kusura bakma. Evet 6 boş norm kalmış ama 1 tanesinde sıkıntı var. Adamın kendi ilçesinde boş yer varken pamukkaleye gelmiş. Bu yönetmeliğe aykırı. sendikaya söyledim. onlar da şefi aramışlar adam ben izindeydim öyle birşey varsa iptal edilir demiş. belki tüm atamayı etkileyecek. dur bakalım pazartesi belli olur.

kaplanturk20
Kapalı
05 Aralık 2015 17:23

Arkadaslar norm atamaları da bitti. İl içi yapılırsa bu ay yapılır. Ocaktaki eş durumundan önce bi atama yaptırabilirsek bizim karımıza olur en azından il dışından gelecek yüksek puanlılar önümüze geçemez ve ekstra bi atama her yönden bizim faydamıza. . Bugün Bimere iki istek yazısı yazdım biri eşimin adına. Siz de yazın il milli eğitimi de arayalım. talep oldugunu bilsinler bu ay çok önemli.

kaplanturk20
Kapalı
05 Aralık 2015 17:35

Bu arada ben de baktım . Honaz'da iki tane ihtiyaç varmış ve hiç kimse atanmamış. O arkadas belli ki buraları tercih etmeden Pamukkaleyi yazmış . Bi hata var belli ki. Ayrıca kontenjanı ve kim nereye atanmış her şeyi görebiliyoruz hocam. Bu atamanın iptal olması gerekir..

05 Aralık 2015 18:06

Honaz Karaçay zorunlu hizmet bölgesi muhtemelen tercihi yapan hoca da zorunlu hizmet yükümlüsü..Honaz'da açılan okulların ikisi de zorunlu hizmet değil..Pamukkale Uzunpınar zorunlu himet olarak geçiyor..yani zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmen zorunlu hizmet okulunu tercih etmiş ve atanmış..normal işleyiş..Atamada sorun görünmüyor..

kaplanturk20, 8 yıl önce

Bu arada ben de baktım . Honaz'da iki tane ihtiyaç varmış ve hiç kimse atanmamış. O arkadas belli ki buraları tercih etmeden Pamukkaleyi yazmış . Bi hata var belli ki. Ayrıca kontenjanı ve kim nereye atanmış her şeyi görebiliyoruz hocam. Bu atamanın iptal olması gerekir..

kaplanturk20
Kapalı
05 Aralık 2015 21:14

Zorunlu hizmet olaylarını bilmiyorum hocam.

hsnmydn
Aday Memur
05 Aralık 2015 23:48

denizli mebte yayınlanan listeye bakınca farkettim ben de hocam. zorunlu hiz. mevzusunu bilemem. ben gerekli yeri uyardım pazartesi bakacaklar. doğruysa bir sıkıntı yoktur o zaman. ama klavuzda önce kendi ilçesinde diyor diye uyardım ben sendikamı. neyse bu arada ben denizlinin eş durumu yapacağını sanmıyorum. merkezi atama yaklaştı zaten. onu beklerler bence.

horozzi
Şef
09 Aralık 2015 20:53

Denizli meb ilan yayınladı sınıfçılar boşa umutlanmasın 3 tane okul var benim gördüğüm http://deni

horozzi
Şef
09 Aralık 2015 20:54

http://denizli.meb.gov.tr/www/il-ici-ogretmenlerin-aile-birligi-mazeretine-bagli-yer-degistirme-duyu

kaplanturk20
Kapalı
11 Aralık 2015 14:29

Hayırlı uğurlu olsun Denizli mem sesimizi duydu...

hsnmydn
Aday Memur
11 Aralık 2015 20:08

denizli mem eş durumunu açtı ama aynı zamanda merkez ilçedekilere de hak verdi. keyfi pamukkaleden merkezefendiye veya tam tersi tercih isteyenler var ve bu arkadaşların yerleri muhtemel de olmayacak çünkü sistem üzerinden bir atama değil. ancak bakan beyin talimatı ulaşımı zor olan yerlere öncelikliydi. benim de eşim isteyecek 5 yıllık öğretmen günde 3 saat yol 250 km. sırf ildışından zorunlu hiz. alanına atandığından dolayı 2 haftayla zorunlu hizmeti de kalkmadı.( maddeye göre 4-5-6. alana atananlar 6 aydan az da kalsa, atandığı yerin zorunlu hiz. süresine dahi oluyor) örn bizim okuldaki bir hocamızın eşi de ing öğrt. ve merkezde istese başvurabiliyor ama bugün konuştuk. adil ve hakkaniyetli olmaz insanlara yazık diyerek vazgeçmişler. helal olsun dedim.

bu noktada tüm bu sıkıntıların başı ildışından gelen kardeşlerimize direk ilçe emri verilmesi. ve norm atamalarında bu arkadaşların düşük puanla özrümüzün olduğu ilçeye yerleşmesi ve 5-10 senelik hocalarımın önünün bu plansız uygulamalarla kesilmesi. bu ildışından gelen adamın da suçu değil bunu yapanın bir oturup düşünmesi lazım. bak mesela bu atamada sınıf ve görsel öğrt açık yer yok. yazık değil mi şimdi bu insanlara.

il memdeki atamaya gittim merkezdeki adamın ihtiyacı acil değil zaten bu adamların yazacağı okullar da yok dedim. ayıramayız dedi. ben anlamadım bu işten birşey. umutlu da değilim zaten.

herkesin hakkında hayırlısı olsun. bekleyip göreceğiz.

hsnmydn
Aday Memur
11 Aralık 2015 20:13

vicdanlı ve adil düşünelim. çevremizdeki arkadaşlara onları kırmadan güzel bir dille açıklayalım durumu. merkezdeki adam zaten avantajlı. bizim gibi sıkıntılı olanların önünü kesmesinler. biz bizi düşünmezsek bakın etrafınıza öğretmeni düşünen yok. birbirimize ve karşımızdaki meslektaşımıza bu konularda sahip çıkalım.

sen zaten merkezdesin arkadaş aciliyetin yok. 250 km yol yapan napsın. herkesin eşi çocuğu var. empati kuralım, çevremizdekilere de empatide yardımcı olalım.

kaplanturk20
Kapalı
11 Aralık 2015 21:12

hocam siz hangi ilçeyi yazabiliyosunuz

kaplanturk20
Kapalı
13 Aralık 2015 07:41

Hsn Hocam sizin durum nasıl her iki ilçeyi de yazabiliyo musunuz? İkametgahınız nerde sizin çalışma yeri hangi ilçede? İkametgahı değiştirerek her iki ilçeyi de yazabiliyosunuz haberiniz vardır. Bu arada 105 puan az değil hocam umutsuz olmayın.. Benim 109 bu atamada olucak gibi geliyo. Ağustosta malum iki kişi atandı biri 200 puanlı diğeri 120 bi kaç kişi daha olsa biz de gelebilirdik belki. Lisede çalışmak istemiyorum ama 2 tanesini yazıcam gene de. Ahmet Yeseviyi yazmıcam.. İmam Hatip Lisesi sınıflar kalabalık. Bakalım hakkımızda hayırlısı...

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi