Editörler : oto-danisman-expert
07 Ekim 2015 11:50

Karakol komutanını şikayet

Asb. Çvş. Olarak Bu yıl göreve başladım. Terör bölgesindeyim. Karakolun lojmanı mevcut ancak personel sayısından dolayı lojman dolu ve misafirhanesinde Krk. K.nı kalıyor. Bana geldiğimde erlerin banyo yaptığı yerin yanında küçük bir oda verdi. Sorun değil vatan görevi dedim kaldım ancak 1 aydır 2 defa odamı gelip denetliyor ve şarj kablosu masamın üzerinde diye fırça atıyor. Benim anlamadığım şey şudur bir rütbelinin gelip de özelini Nasıl denetler yok mu bir akıl verecek olan?

zamazingo06
Yasaklı
07 Ekim 2015 12:34

Ahh ahh hep vatan görevi dedik ses çıkarmadık ama ne kadar ses çıkarmazsan o kadar tepene binerler ve gün gelecek sende neftret edeceksin yeni mezun kardeşim daha bunlar hiç bir şey.

sorunun cevabı evet denetleyebiliyor. Amir yapar... Vurdum duymaz ol bildiğini yapsın baksın baksın gitsin :) başka yol daha tecrübeliler söyler belki.

yzbhkn
Memur
17 Ekim 2015 13:01

Odamda 5000 Euro param vardı çalındığından şüphe ediyorum diyebilirsin mesela :)

coldblade3
Kapalı
17 Ekim 2015 14:24

1. Bahse konu krk k nı il deki j al k nını ilçedeki j Bl k nını temsil

ediyor

2. Yetki tam gaz, hakeza sorumluluğu da öyle

3. Krk da olan ve olmayan herseyden o sorumlu

4.sahsi kullanıma tahsis edilmiş olsa bile itimat kontrole mani değildir prensibine uygun hareket etmiş

5. Hattâ tüm odalarda arama da yapabilir... yetkisi var.

Şayet ilçe j k nı olsaydım ;

Görevini layıkıyla yaptığı olumsuz iklim şartlarında gece gündüz mesai mefhumu na bağlı kalmaksızın feragat le çalıştığı işini aşk ile yaptığı ,emsalleri arasında temayüz ettiği için krk k nı takdir belgesi ile taltif eder ,

Şerit rozet para ödülü kamp ödülü vs muhtelif ödülleri alabilmesi nin zemini ni hazırlar,

Siciline '' Komutanlık vasfı yüksek seviyededir ,

Sevk ve idare kabiliyet ve kapasitesi maximum dur " şeklinde kanaat yazardım

İlçe bazında o krk k nı örnek krk k olarak lanse eder onore eder soruşturma şikayet vs gibi çapanoglu durumlarında o krk k nın her daim arkasında olur korur ve kollar , ilahlara kurban edilmemesi için azami müsbet gayreti gösterirdim...

mustimanisa
Genel Müdür
18 Ekim 2015 00:33

kaldığın oda,misafirhane değil,küçük bir oda,burasını sana tahsis ederken,demirbaş listesi tanzim ettimi,odayı yazıylamı aldın,odanın hangi amaçla kullanılacağı,uyulması gereken kurallar varmı,yoksa komutan çok sıradışı bir olay olduğunda odana girebilir,yangın,ağır koku,gibi.bunun dışında yok şarjın orda,gibiuyduruk gerekçeyle odana giremez.kaldıkı olağanüstü durumda girilse dahi heyetçe girilir,nedenleri ve sonuçları tutanağa bağlanır.asker sivil farketmez anayasa hükmüdür,olağaüstü durum dışında kimsenin özeli aranamaz,aranacaksa savcı yada hakim kararı gerekir. aynı tutuma devam ederse,tutanak tut,gereği için krk.kom.atlayıp birüst makama gönder.tutanakta tarih ve saat belirt.kendi düşünsün.sorun devam ederse özelden msj at.gereğini yaparım.

coldblade2
Yasaklı
18 Ekim 2015 00:57

:)))

Senin şu kestiğin ahkamlara bayılıyorum...

Heje hevala nur ;

Sen bağlantı larına bir sor bakalım

Muh iskan Mrk ne demek

Bak demişki

Terör bölgesi demiş ...

Yani özel değil

Askeri lojman değil

Misafirhane değil

Hizmete özel...

:)

Bu arada pkk sempatizanı olmayı bırakıp

Askeri personele hukuk müşaviri olmaya mı karar verdin ?

Kifayetsiz hukuk bilginle arzuhalci bile olamazsın...

mustimanisa, 9 yıl önce

kaldığın oda,misafirhane değil,küçük bir oda,burasını sana tahsis ederken,demirbaş listesi tanzim ettimi,odayı yazıylamı aldın,odanın hangi amaçla kullanılacağı,uyulması gereken kurallar varmı,yoksa komutan çok sıradışı bir olay olduğunda odana girebilir,yangın,ağır koku,gibi.bunun dışında yok şarjın orda,gibiuyduruk gerekçeyle odana giremez.kaldıkı olağanüstü durumda girilse dahi heyetçe girilir,nedenleri ve sonuçları tutanağa bağlanır.asker sivil farketmez anayasa hükmüdür,olağaüstü durum dışında kimsenin özeli aranamaz,aranacaksa savcı yada hakim kararı gerekir. aynı tutuma devam ederse,tutanak tut,gereği için krk.kom.atlayıp birüst makama gönder.tutanakta tarih ve saat belirt.kendi düşünsün.sorun devam ederse özelden msj at.gereğini yaparım.

mustimanisa
Genel Müdür
18 Ekim 2015 11:39

sn cold,bırak bu komutan ayaklarını,aristo mantığıyla,ben komutanım astıma herşeyi yaparım diyemezsin.bu ülke hukuk devleti,herşeyin üzerinde anayasa var,sen kendi yönetmeliğini,tüzüğünü anayasaya uygun hale getirmediysen insanları zordurumda bırakacak uygulama yapamazsın,bu mantıkla her kurum yok hizmet,yok uygulama yok şu,yok bu diye uygulama yaparsa anayasanın ne hükmü kalır.artık askeri okulda öğretilen komutan hep haklı devirleri bitti,artık en astta,en üstte hukuk çerçevesinde olacak...evrensel hukuk bunu emrediyor. adamlar yıllar önce general patton diye bir film çevirdi, patton süper bir general,başarının tavanında fakat bir gün,sıradan bir ere tokat attı diye ordudan ihraç oluyor.işte bizdede bu olacak.olmalı.belçikada genelkurmay başkanıyla emir eri aynı sırada yemek kuyruğunda gördüm.erde bir karış sakallıydı,...değişmeyen tek şey değişimdir. ayrıca ben haklının,mağdurun devamlı yanında olurum oldum.çok sayıda askeri personelin olamaz denilen davalarını kazandım.mağduriyetleri giderildi,tek kuruş menfaatim olmadığı gibi cebimden harcama yaptım.yaparımda,önemli olan hantal komutan,ağırlıklı yapının değişimi, hiçbir zaman insan katleden birey yada örgüte sempati duymam,onlar canidir,katildir.şerefsizdir. hiçbir zaman asarım vururum gibi abuk sabuk laflar etmedim bunlarda şerefsizdir.herşeyi akıl ve hukuk çerçevesinde çözelim.aksi durum kan ve ölüm bunu dedim.diyorum....dünyada en kolay şey adam öldürmektir.en zoru aksi fikirdekini iknadır.biz en zora göre eğitim aldık herşeyin başı eğitim....sizdeki tek eksikte bu......

coldblade2
Yasaklı
18 Ekim 2015 11:58

Hadi çöz o zaman bu problemi

Ters mantıkla bakalım olaya...

Astsb mağdur

Krk k nı ise haksız olsun...

Hadi hukuki işlemi başlat

Sonucu burada Paylaş...

mustimanisa, 9 yıl önce

sn cold,bırak bu komutan ayaklarını,aristo mantığıyla,ben komutanım astıma herşeyi yaparım diyemezsin.bu ülke hukuk devleti,herşeyin üzerinde anayasa var,sen kendi yönetmeliğini,tüzüğünü anayasaya uygun hale getirmediysen insanları zordurumda bırakacak uygulama yapamazsın,bu mantıkla her kurum yok hizmet,yok uygulama yok şu,yok bu diye uygulama yaparsa anayasanın ne hükmü kalır.artık askeri okulda öğretilen komutan hep haklı devirleri bitti,artık en astta,en üstte hukuk çerçevesinde olacak...evrensel hukuk bunu emrediyor. adamlar yıllar önce general patton diye bir film çevirdi, patton süper bir general,başarının tavanında fakat bir gün,sıradan bir ere tokat attı diye ordudan ihraç oluyor.işte bizdede bu olacak.olmalı.belçikada genelkurmay başkanıyla emir eri aynı sırada yemek kuyruğunda gördüm.erde bir karış sakallıydı,...değişmeyen tek şey değişimdir. ayrıca ben haklının,mağdurun devamlı yanında olurum oldum.çok sayıda askeri personelin olamaz denilen davalarını kazandım.mağduriyetleri giderildi,tek kuruş menfaatim olmadığı gibi cebimden harcama yaptım.yaparımda,önemli olan hantal komutan,ağırlıklı yapının değişimi, hiçbir zaman insan katleden birey yada örgüte sempati duymam,onlar canidir,katildir.şerefsizdir. hiçbir zaman asarım vururum gibi abuk sabuk laflar etmedim bunlarda şerefsizdir.herşeyi akıl ve hukuk çerçevesinde çözelim.aksi durum kan ve ölüm bunu dedim.diyorum....dünyada en kolay şey adam öldürmektir.en zoru aksi fikirdekini iknadır.biz en zora göre eğitim aldık herşeyin başı eğitim....sizdeki tek eksikte bu......

Astat
Aday Memur
19 Ekim 2015 23:25

Güncel

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi