Editörler : oto-danisman-expert

Adamentor
Aday Memur
16 Ekim 2015 01:32

Git kal kardeşim onun bunun lafına bakma sonuçta orası yasal bir kurum madem sakıncalı yer devlet niye kapatmıyor oraları üstelik 1 Kasımda kimin ne olacağı belli değil.

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
16 Ekim 2015 09:33

bu konuyu bazı sözlü imtihanlarda soru olarak sorabilirler

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
16 Ekim 2015 09:39

TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK AÇIKLANDIĞI İÇİN JANDARMA BİRİMİ SORUŞTURMADA NERDE EĞİTİM ALDIN DİYE ARAŞTIRIR.

Askeriye herşeyi inceler mülagatta geçsen bile secerene bakar.hangi yurt hangi okul.zihin yapın önemli.ilerde ne yapacağını nasıl biri olacağından emin olmak ister.risk almaz.

camoka01
Yasaklı
16 Ekim 2015 13:50

askeriye sağlıkta manadına kadar nbakıyor .. sence hangi yurdda kaldığına neci olduğuna bakmazlarmı

tanermert
Aday Memur
16 Ekim 2015 14:10

Yandaşlar nasıl da belli oluyor. Terör örgütüne üyeymiş de yok elenermişin. Ulan utanmazlar bu yurtta kalıp da mezun olanların kaçı canlı bomba, yüzde kaçı sigara alkol kullanıyor, oy vermeyince yolsuzluklar açığa çıkınca tabi birini suçlamak gerekiyordu.

Kardeşim git kal, aynı durumu biz 28 şubatta yaşadık hiç kimse bir şey yapamadı merak etme sen, kalırsan iki dünyanıda kurtarırsın baktın sana terör propagandası yapıyorlar çıkarsın yurttan koca adamsın

yakaza34
Aday Memur
17 Ekim 2015 22:50

cemaat yurdu, gazetesi, dergisi ve hücre evelrine gidenler direk karakştapa kayıt edilir.

JnTR
Şef
31 Ekim 2015 16:17

İsmi ve kime hizmet ettikleri benim umrumda olmaz. Cemaat, tarikat, örgüt vb. ne olursa olsun oraya ait kişi ise direk üstüne kırmızı çizgi çekilmesi lazım. Devlet içerisinde ki her türlü oluşumun devlete bir gün ters düşeceğini kimse unutmamalı. Bu tür oluşumların bir amaca hizmet ettiğini bilmeli ona göre hareket edilmeli. Hiç bir devlet kurumunda çalıştırılmamalı ve emniyet birimlerince finansal ve her türlü faaliyetleri de incelenmeli ve takip edilmelidir. Dost düşman şunu iyi bilsin ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ bir bütündür asla bölünemez parçanalanamaz!

coldblade3
Kapalı
22 Temmuz 2016 06:06

Ve aleyna aleyküm shalom .

tanermert, 9 yıl önce

Yandaşlar nasıl da belli oluyor. Terör örgütüne üyeymiş de yok elenermişin. Ulan utanmazlar bu yurtta kalıp da mezun olanların kaçı canlı bomba, yüzde kaçı sigara alkol kullanıyor, oy vermeyince yolsuzluklar açığa çıkınca tabi birini suçlamak gerekiyordu.

Kardeşim git kal, aynı durumu biz 28 şubatta yaşadık hiç kimse bir şey yapamadı merak etme sen, kalırsan iki dünyanıda kurtarırsın baktın sana terör propagandası yapıyorlar çıkarsın yurttan koca adamsın

coldblade3
Kapalı
22 Temmuz 2016 06:24

Aleyküm selâm ve berekatühü ve rahmetullahi ...

Adamentor, 9 yıl önce

Git kal kardeşim onun bunun lafına bakma sonuçta orası yasal bir kurum madem sakıncalı yer devlet niye kapatmıyor oraları üstelik 1 Kasımda kimin ne olacağı belli değil.

K3thüda
Şef
12 Ocak 2017 17:29

komik:) :) :)

Dyna4
Aday Memur
12 Ocak 2017 20:15

Sayın cumhurbaşkanı bu örgütü altı ibadet ortası ticaret üstü ihanet olarak tanımlamış ve bu örgütün hainliklerini her defasında dile getirmiştir. Daha sonra yapılan bu tanım değişiklik göstermiştir. Bu konuyu açan zatın paylaştığı tarih sırasında(tam olarak hatırlamıyorum) alt kesmi son olarak uyarmıştır. Akabinde (1 sene sonra) hain teşebbüs gerçekleşmiştir. Hainler, devletin resmi kurumlarında şifreli program hazırlarken, din diyerek kendi elemanlarını devlet içerisine sızdırırken fetöye ait yerde kalma isteğinden ne anlaşılmalı ?

coldblade3
Kapalı
22 Ocak 2017 05:59

evet

artı ...

ibret verici .

K3thüda, 7 yıl önce

komik:) :) :)

JnTR
Şef
31 Ocak 2017 22:35

Öncelikle gittiğin cemaat yurdu hükümete yakın ise hükümet taraftarı ise bir sıkıntı çıkmaz belki sana kolaylık bile tanırlar soru verirler sınavlardan kolay geçersin. Lakin o cemaat yarın bir gün hükümet ile ters düşerse bu sefer atılma riskin var bilgin olsun.

Cemaatler devletin izni ile açıldığına göre yasaldır herhangi bir sıkıntı yoktur. Esas sıkıntı seni oraya mecbur kılan sistemdir. Bunda senin en ufak kabahatin yok. Sen okumak istiyorsun devletin sana sunmuş olduğu imkanlar dahilinde bu mümkün olmayınca malesef öğrenciler cemaat, örgüt vs. gibi yerlere yöneliyor.

Sistemin neresinden tutarsanız adaletsizlik akıyor. Adalet zenginin rahatlığı ve onların bekası üzerine kurulu olduğu için zengin olmayanların verecekleri her türlü gayret sınırlı kalıyor. Zengin rahat rahat okur hatta kimisi keyfe okur gariban hayata tutunmak rahat yaşam sürmek kaliteli hayat yaşamak için okumak ister lakin önüne çıkan engeller adaletsizliği tasdikler.

Güzel kardeşim genç kardeşim içinden namaz kılmak geliyor ise dini görevlerini yerine getirmek geliyor ise yerine getir. Bundan dolayı askeriyeye polisliğe veyahut diğer mesleklere almayacaklar ise almasınlar. Seni sen olduğun için alsınlar. Gizlin saklın olmasın. Namaz kılmak kötü birşey veyahut yasak olan birşey değildir. Girmek istediğin kurumlarda dahil mescit camii bulunmaktadır namazını kılmaya giden bir sürü personel vardır. Lakin kılmakta istemiyorsan kimse sana zorla kıldırmasınada müsaade etme zorla yapılan işten hayır gelmez demiş büyüklerimiz.

Sağlıcakla kal..

tukenmezbukalemim
Aday Memur
01 Şubat 2017 13:29

İbadetin dört duvar arasında olması en güzel olanıdır.cemaatle hacıyla tekkeyle olmaz müslümanlık.tüm cemaatleri kınıyorum. X cemaatinin yarın devlete düşmanlık yapmayacağının garantisi yok.zira bu örneği 15 temmuzda acı bşr şekilde yaşadık.namaz kılacaksan cami işte orada, evinde kılacaksan vardır bş seccaden.cemaatler siyasete hizmet eder ancak.ben hepsini lanetliyorum.

JanissaryWolves
Daire Başkanı
01 Şubat 2017 14:15

Bazen bütün cemaatlerin denizin dibine batmasını istiyorum

coldblade3
Kapalı
02 Şubat 2017 00:01

Usd/tr paritesi

Eur /tl paritesi

Reel faiz oranı

Cari açık

Dış borç stoku

Sosyal güvenlik açıkları

Bölgesel ve küresel risk primleri

Makro ekonomik skalalar ışığında ,

Başta fetö olmak üzre tüm ciamaat lerin mal ve maddi varlıklarına el konulmalı ve hazineye devredilmelidir

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ' ün buyruğu üzre " TC şeyhler derwish ler müridler memleketi olamaz ''

Emre0057
Aday Memur
18 Kasım 2020 13:04

evet abilerim kardeşlerim, 5 yıl sonra yazıyorum.. Hemde bir Havacı Astsubay olarak :) bu konuyu açtıktan sonra uzuun süre düşündüm sonra karar verdim kendimi hiç riske atmaya gerek olmadığına. Gittim bi arkadaşla eve çıktım. 2016 temmuz ayında mülakatım vardı tam tarihini hatırlamıyorum ama mülakata girdim fakat okullar kapandı bizim de mülakatlar falan iptal oldu. Neyse dedim hayırlısı böyleymiş sonra üniversiteme devam ettim. Akabinde üniversitemi bitirdim ve bu sefer de dış kaynaktan alımlara başvurdum ve sonunda hayalini kurduğum mesleğe sahip olarak bu satırları yazıyorum. Herkese teşekkürler değerli yorumları için.

hhobek
Aday Memur
20 Kasım 2020 09:51

5 yıl sonra ters düşerler sonra paket olursun
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi