Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Ekim 2015 10:58

Sağlık personeli ile öğretmenin yer değiştirmesi Hakkı'nda yardımcı olur musunuz?
Arkadaşlar nişanlım sağlık personeli, aseletini aldı. Ben de bi terslik olmaz ise şubatta öğretmen olarak atanacam inşallah... Eş durumundan dolayı ben nişanlımın yanına gidebiliyor muyum? Ve gidersem eğer doğu görevinden muaf oluyor muyum? Konu hakkında bilgisi olan Özelden cevap yazarsanız çok memnun olurum.

idecii
Aday Memur
11 Ekim 2015 16:09

Sizi asaletinızı doldurmadan es durumu isteyemıyorsunuz esınız sızın yanınıza ısteyebılır sağlıkçılarda asalet alması şartı yok çünkü ama öğretmenlerde var

idecii
Aday Memur
11 Ekim 2015 16:11

Sizi asaletinızı doldurduktan sonra es durumundan atanırsanız dogru hizmetinden muaf oluyorsunuz

asaygin
Müsteşar
11 Ekim 2015 19:19

Eksik veya yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Öğretmenler 1 yıl dolduktan sonra eş özründen yer değiştirebilir. Adaylıkları yeni görev yerlerinde kaldırılabilir.

Eş özrü nedeniyle zorunlu hizmetten muaf olunmaz, ertelenir. Olası bir ayrılık durumunda zorunlu hizmetini yapmak zorunda kalır

idecii, 9 yıl önce

Sizi asaletinızı doldurduktan sonra es durumundan atanırsanız dogru hizmetinden muaf oluyorsunuz

burakbatki
Aday Memur
11 Ekim 2015 22:33

Yardımınız için teşekkür ederim. Fakat bir detay belirtmeyi unutmuşum. Nişanlım önlisans mezunu... Bunu şunun için yazdım lisans mezunu olan değil önlisans mezunu olan lisansına yanına gider gibi bir hiyerarşik durum duydum bi yerden. Bilmiyorum bu ne kadar doğru
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi