Editörler : Pangaea
16 Ekim 2015 23:00

Metalurji Teknolojisi (Döküm Öğrt.)

Açılırsa başvuracaklar kimler ve puanları nedir yazabilirler mi?

gazidöküm
Aday Memur
19 Ekim 2015 21:28

Benim puanım 74

sonteknikögretmen
Aday Memur
21 Ocak 2016 17:15

2 atama olacak net sayı

tufan40dök
Aday Memur
24 Ocak 2016 13:22

18 Ocak 2016 Pazartesi günü MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Günay ile Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürleriyle birebir görüştüm. Çıkan sonuç şu 123 kişinin sınava girdiği Metalürji Teknolojisi kontenjanı 2 olarak tarafıma bildirildi. Bu zihniyet Teknik Öğretmene önem vermiyor. İlgilenen arkadaşların bilgilerine... Ben ancak bu kadar uğraşa bildim. Eğer daha fazlasını yapacak arkadaş varsa o gerekeni yapsın. Dedim seçim öncesi bağırdınız OSB lere meslek lisesi açacağız diye başladılar yan çizmeye. Ben 2009 yılında Gazi Ünv. TEF Döküm Öğr. bölüm ikincisi olarak bitirdim. 2015 yılında Eskişehir Osmangazi Ünv. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Teknik Öğretmenler için Düzenlenen Mühendislik Tamamlama programından ilk mezun olan yine benim dedim. Başladılar bahaneler üretmeye Allah hepsinin belasını versin. İki tane Onur derecesiyle mezun olduğum okulun adamların gözünde bit kadar değeri yok. Ne diyeyim bu mu adalet?

azat36
Şube Müdürü
24 Ocak 2016 23:39

tufan40dök hocam allah yardımcınız olsun ne

diyeceğimi bilemiyorum bende bu durama çok

kızgınım mesleki eğitimi bitirdiler resmen YOK muş

gibi davranıyorlar.Ülke insanları resmen uyuyor uyutuluyor

Kalkınma nasıl olacak sanayi olmadan domates fındık satarak mı

tabi ki hayır.Ama TV'lere reklam veriliyor onu yapacaz bunu yapacaz

peki nasıl...? ara elaman olmadan.

Bu durumu ,eğitim sistemini ne kadar önemsediğimizi her kasabaya Üniversite açma zihniyetiyle tahlil edebiliriz her lise bitiren insanların üniversiteye gitme mecburiyeti..

2. dünya savaşında Almanya,Japonya yerle bir oldu resmen şimdi ne durumdalar - BİZ ne durumdayız.?

Sorgulamayan,eleştirmeyen, eleştiriyi küfür zanneden ülkemiz insanları....

Varlık içinde yokluk yaşıyoruz.Allah yardımcımız olsun.

tufan40dök
Aday Memur
25 Ocak 2016 13:42

Ne diyelim Azat hocam boş bir ülkede yaşıyoruz. Tam 15 yıl atama vermediler Metalürji Teknolojisi alanına. Şimdi 1-3 kontenjanla milletin ağzına bal sürüyorlar. Sözde gelişen bir ülkeyiz. Bu mu gelişmiş ülke? 394 bin öğretmenin atama beklediği sadece 30 bin atama verilen bir ülke. Gerçek ihtiyaç Şubat 2016 itibarıyla 95 bin. Yani öğretmen olma şansın %7-8 civarında. 1997 yılında sorgusuz sualsiz herhangi bir lisans programını bitiren herkesi öğretmen yapan zihniyet şimdi 394 bin öğretmeni öğretmen yapmada acaba diyor? Diyecek söz bulamıyorum ALLAH ıslah etsin bu bürokratları......Çok bekleriz AB kapısında çok bekleriz gelişmiş ülke olmayı?

tufan40dök
Aday Memur
06 Şubat 2016 14:28

KUTSAL BİR MESLEĞE YAPILAN SİYASİ OYUNLAR

Yıl 1997?Refah Yol Hükümeti, ülkedeki öğretmen açığını kapatmak için, 4 yıllık lisans mezunlarının hepsini, sorgusuz sualsiz, formasyonlu formasyonsuz, isteyeni istemeyeni öğretmen olarak atar?Yıl 1999? 20.yüzyılın son yılında, formasyonlu öğretmen adaylarına, bitirmiş olduğu bölüm fark etmeden, atamadan önce, Devlet Memurları Sınavı (DMS) yapacağını duyurur. Sınav ücretleri ödenir, sınav yerleri belli olur, sınav giriş belgeleri çıkar?

Durun!? Bir ses yankılanır? Size sınav yok, sizi acilen öğretmen yaptık?Atanmayı duyan öğretmen yatırdığı sınav ücretini unutur?

Yıl 2000?ler? Sınavın adı KPSS olmuştur. Sınavlar zorlaştırılmaya başlanır. Üniversite sınavını zaten büyük bir emek vererek kazanan öğretmenimiz, yeterlilik sınavından öte, eleme usulüne uygun bir sınava tabi tutulur?

Elemeden kalanlara da bir öneri sunarlar?Gel, seni üç beş kuruşa, yine öğretmen olarak, çalıştıralım.Canım zaten işsizlik var memlekette. İdare et, atanırsın bir gün?

Yıl 2010? KPSS?ye giren öğretmenim, kopya skandalı ile sarsılır.Çaldırdık soruları...Eğitim Bilimleri sınavı iptal edilerek öğretmen adayları yeniden sınava alınır.

Yıl 2012.... Sınav bitmeden 57 Genel Kültür sorusu malum sitede yayınlanır. Sonrası malum site bir süre yayın yasağı uygulanır. Sorumlu olan kimse yok ortada.

Yıl 2013.... Atayamadığı 80 bin Teknik Öğretmene gelin sizi öğretmen yapamadık bari mühendis olun....

Yıl 2015? 5 yıl önce ve daha sonraki yıllarda yapılan sınavla alakalı soruşturma başlattık(Paralel Yapı). Ülkede bolluk içinde yokluk çekilir. Ülkede bol bol eğitim fakültesi, bol bol formasyon veren fen-edebiyat fakültesi ve bol bol mezun vardır?

Ne mi yapıldı? Ülkede öğretmen açığı vardı. Memleketimin çocuğuna öğretmen yetiştirdik. İyi güzel, zaten ihtiyaç vardı?

Ve bir müjdeli haber beklerken?

Yıl 2016...Durun!? Bir ses yankılanır tekrar? Siz öğretmensiniz tamam da birazınızı alacağız.95 bin açığımız var.Doğru ama, 30 bin atama yapılacak.Öyle 120 bin, 130 bin olmaz?

Hem biz sizden poliste yaptık bak, öğretmen olarak yetiştiniz memlekete ışık olmaya ama, emniyeti sağlayan poliste olun canım, ne var bunda?

Sizi yetkili öğretmen sendikaları bile ciddiye almıyor, ne bu aceleniz?

Biraz işsiz gezin, askere gidin, evlenin, çocuklarınız olsun? Çocuğunuzu okula kayıt yaptırırken, sizi de veririz bir okula.Ya da dur bekle?Çocuğun da öğretmen olur birlikte atanırsın belki?

Çizdiğimiz resim eğitimin öğretmen tarafının, içler acısı halini gözler önüne seriyor. Daha okullara atanmadan, eğitim başlamadan eğitimin farklı bir sorunu. Sınıflarda olması gereken öğretmenlerin, umudunu öncelikle mesleğini icra etmeye bağladığını biliyoruz.

İstenen ihsan değil, devletin vatandaşına görevi.

ÖĞRETMEN alacaksınız, vasıfsız işçi değil.

İnsanlara hakkını verin.

Bunun vebali büyüktür.

suatsc
Memur
06 Şubat 2016 20:42

Merhaba arkadaşlar ben ilk defa başvuru yapacam. başvuruyu onaylatmaya ilçe meb e gittiğimizde yanımızda hangi belgeleri alacağız söyleyebilir misiniz. mesela elektronik başvurunun çıktısını onaylatmak için alın diyor bazı forumlarda ama ben çıktı alamıyorum hiç bir yerde. bunun dışında diploma ve cüzdanın aslı ile fotokopileri isteniyor doğrumudur. şimdiden teşekkürler.

zeyzeytin
Aday Memur
26 Mayıs 2016 16:22

Arkadaşlar 2016 şubat atamasında yerleştrildiniz mi ? hayır ise bu yıl sınava girdiniz mi ?

samuray3
Aday Memur
26 Mayıs 2016 18:05

hocam girdim bu sene fakat düşük geldi gkgy 53 net eğitimde 53 net sizlerin nasıl ?

zeyzeytin
Aday Memur
27 Mayıs 2016 10:12

hocam bizim daha düşük belki sapma falan bişey olursa diye umutlanıyoruz.

gk gk 54 eb 45

samuray3, 8 yıl önce

hocam girdim bu sene fakat düşük geldi gkgy 53 net eğitimde 53 net sizlerin nasıl ?

samuray3
Aday Memur
27 Mayıs 2016 11:07

inş hocam fazla kontenjan olurda gireriz.

zeyzeytin, 8 yıl önce

hocam bizim daha düşük belki sapma falan bişey olursa diye umutlanıyoruz.

gk gk 54 eb 45

zeyzeytin
Aday Memur
27 Mayıs 2016 12:45

inş hocam .

teknikmagdur
Kapalı
28 Mayıs 2016 12:10

Arkadaşlar bu adamlar Teknık Öğretmen Ataması yapmamak ıcın sımdı den kamu oyu oluşturmaya çalışıyorlar, Teknık Öğretmen ıhtıyacı kalmadı dıyerek,Otomotıvden 10.000 kışı var atama bekleyen 13 yılda 150-200 kışı atadınız bu mu meslek lısesı sevgınız,arkadaslar 80.000 Teknık Ogretmen 13 yıldır atama beklıyor başlık bu ımza kampanyası baslatalım Son 2 yıldır toplam kaç kışı alındı atama bekleyen kaç kışı % 2 atama yapılmış bunu belirten tüm bölümler ı kapsayan,

ımamhatıplerın sorununu cozen Dın kültür ogretmenı ıhtıyacı doğuran, yonetıcıler13 yıldır bızım sorunlarımız ıcın de ıhtıyac arttırıcı radikal ve en kısa sürede adımlar atarak bızım de atamamızıyapmalarını, artık vaad degıl atama ıstedıgımızı belırten bır metin hazırlayalım ve kampanya

baslatalım tüm gazete,tv,sendıkalar,partıler,meclıs dilekçe komısyonu,tum mılletvekıllerıne,tum

bakanlara,tum AKP ıl,ılce başkanlıklarına fax ve emaıl ler gönderelim yoksa bı 13 sene daha

beklerız. Hazır bakanda yenıyken acılen yapmamız gerekenler bunlar burda yazmak çözüm

degıl bır arkadaş ortak bır metin hazırlasın,ımza kampanyası baslatalım her yere bunları

gönderelim bakın O zaman nasıl Teknık Öğretmen ıhtıyacı doğuyor görürsünüz, her bölüm ıcın

tek atamada en az 500 kontenjan ısteyın,sakın bunun altında atama talebinde bulunmayın,

yoksa ağzınıza bır bal çalarlar yine 40-50 kadro verıp ıhtıyac doldu derler

zeyzeytin
Aday Memur
07 Haziran 2016 11:56

Arkadaşlar; alo 147 ye yaptığım iki başvurudan biri için yanıt geldi.

"kontenjanların arttırılması yönünde iyileştirme için araştırma yapılacağı" .

belirtiliyor. hep birlikte arayıp kayıt oluşturursak daha fazla dikkate alınırız. sessiz kalmayalım !

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi