Editörler : F16 Gökçen
28 Ekim 2015 13:32

Banka

Nasil bankaci olabilirim ?

üzümünçöpü06
Aday Memur
28 Ekim 2015 14:24

Nasıl hayatımın hatasını yapabilirim mi diyorsun? Anlatayim.. Kariyer.net ya da benzeri ilanlara başvurup sınav ve mulakata giriyorsunuz. Sonra bir göz boyama eğitimi son olarak şubeye hosgeldin.. Müşteri her zaman haklıdır bu birinci kural. İkincisi ürünlerden çok kendini pazarlamayı bileceksin. Mevduat bankası da aynı kamu bankası da katılım bankası da. Otur KPSS çalış ya da kurumsal bir firma bak. Bankacılar modern köle artık. Tecrübe ile sabittir. Aldigim ücret ise gişede bin TL yi bireysel pazarlama da 1500 u geçmez. Ticar de max 2 alırsın ama burnundan gelir o para. Dışarda limon sat daha iyi güzel kardeşim..

TGzgnr
Memur
28 Ekim 2015 15:51

Tabikide kisiden kisiye degisir fakat gunumuzde her sektorde kendini pazarlaman gerekiyor.

Evet kole oldugunuzda dogrudur fakat iyi yanlarida vardir.

Haftasonu, resmi tatiller calismazsiniz.

Maasiniz gununde eksiksiz yatar.

Cogu yerde bulamayacaginiz guzel calisma ortami vardir. Her sube icin gecerli degil tabi, birazda sans meselesi.

Gisede ortalama 1200-1300 alirsin.

Bireyselde primlerle birlikte 2000i bulur.

Kobide ilk basta 2000 le baslarsin, yonetmen unvanini aldiginde maasin bankaya gore 4000 tlyi bulabilir.

Ticaride 5000 tl ortalama alirsin.

Bunlar duyduklarim degil, kendimde bankacilik yaptim oradan biliyorum.

Ama tabikide stres baski felaket var, her ay yenilenen hedefler ile yurumek degil kosmak gerekiyor resmen.

iddaaw3435
Aday Memur
28 Ekim 2015 16:00

kardeşim sen bu bankacı olma diyenlere bakma kendi çocuklarını bankaya sokmak için ne yapacaklarını şaşıracaklar bunlar bunların çoğu evini eşini arabasını banka sayesinde kazanırlar ama ekmek yediği yere küfür ederler

melange
Kapalı
28 Ekim 2015 19:59

Halkbank servis görevlisi bankoda çalışan eleman şu an istanbulda 2400 net +14 tl günlük multinet ile çalışıyor. + özel sağlık sigortası + bankanın bireysel emeklilik katkısı + nisanda 2 maaş temettü + alırlarsa 6 ayda 1 1200 tl prim (ücret prim ve irkamiye ünvan ve göreve göre verilmektedir, unvanın arttığında hepsi dopğu orantıyla artar)

Gkha
Aday Memur
29 Ekim 2015 12:14

Cocukluktan beri tek hayalim bankaci olmak . Sinav falan var diyorlar sinavlar hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim . Sizce en iyi banka hangisi ? Bu sene isletme son sinif ögrencisiyim ayni zamanda da önlisans dis ticaret bolumu bitirdim . Biryerlerden baslaamak istiyorum artik part time bankacilik falan var oraya baslasam yada nerden basvuru yapicam yardimci olursaniz sevinirim . Tesekkur ederim arkadaslar

symbiote
Memur
29 Ekim 2015 15:03

Biraz araştırırsan forumda bulabilirsin bu sorunun cevabını buraya yazacağına google'a 1 saat ayırıp baksan zaten sen kendin millete anlatacak kadar bilgiye sahip olabilirsin.Üşeniyorum dersen hiç bulaşma zaten bu işlere.

Devlet bankalarının sınavlarını araştır onlara girmen lehine olur.Bin lira bile alamazsın diyenlere kulak asma gişeciyim şuan 2100 lira net sadece maaşım var multinet+prim+temettü hesaba katılmamış hali...

eren39
Aday Memur
29 Ekim 2015 17:39

hangi bankadasınız acaba ? gişelerin maaşını genelde çok düşük söylüyorlar merak ettim oyüzden

symbiote, 8 yıl önce

Biraz araştırırsan forumda bulabilirsin bu sorunun cevabını buraya yazacağına google'a 1 saat ayırıp baksan zaten sen kendin millete anlatacak kadar bilgiye sahip olabilirsin.Üşeniyorum dersen hiç bulaşma zaten bu işlere.

Devlet bankalarının sınavlarını araştır onlara girmen lehine olur.Bin lira bile alamazsın diyenlere kulak asma gişeciyim şuan 2100 lira net sadece maaşım var multinet+prim+temettü hesaba katılmamış hali...

symbiote
Memur
29 Ekim 2015 17:41

Halkbank

eren39, 8 yıl önce

hangi bankadasınız acaba ? gişelerin maaşını genelde çok düşük söylüyorlar merak ettim oyüzden

Gkha
Aday Memur
29 Ekim 2015 21:04

Sinavda ne sorduklarini falan baktim netten buldum sagolun . Ama sinav tarihleri hakkinda bi bilgi yok . Ayrica torpil dönuyor falan deniyor boyle birsey var mi ?

coldplay1
Aday Memur
31 Ekim 2015 13:52

Merhaba hocam öncelikle Allah bereket versin bu 6 ayda bir 1200 TL prim dediginiz 3 ayda bir verilen bir maaş dan farklı bir şeymi acaba bunu ilk kez duydum birde 3 ayda bir maaş i yazmamissiniz oda var sanırım degilmi?

melange, 8 yıl önce

Halkbank servis görevlisi bankoda çalışan eleman şu an istanbulda 2400 net +14 tl günlük multinet ile çalışıyor. + özel sağlık sigortası + bankanın bireysel emeklilik katkısı + nisanda 2 maaş temettü + alırlarsa 6 ayda 1 1200 tl prim (ücret prim ve irkamiye ünvan ve göreve göre verilmektedir, unvanın arttığında hepsi dopğu orantıyla artar)

TriaThlon
Daire Başkanı
02 Kasım 2015 13:39

@Gkha arkadaşım şu konuları inceleyip, kararını tekrar gözden geçirmen senin faydana olacaktır.

http://forum.memurlar.net/konu/1196844/

http://forum.memurlar.net/konu/1465948/

http://forum.memurlar.net/konu/1953408/

http://forum.memurlar.net/konu/2096187/

Herhavuzundibiayni
Aday Memur
04 Kasım 2015 21:49

3 ,5 yıldır bankadayim.Özel bir bankadada gişe yetkilisiyim.modern kölelik lafına katılıyorum.satış baskisi ,iki lafı bir araya getiremeyen müşteri profilli benim gibi yoğun bir bankada çalışıyorsanız gün sonunda kasa tutma derdi aldığın üç kuruşunda nda keserler.ve daha sonra yakana hastalık gibi bulaşır korkarım ömrünün sonuna kadar bankacı olarak kalacağımhdan.benim cocukluk hayalimdi.ama bırakmadılar o heyecanı. şevkle çalışmani sağlayacak motivasyonunu bir türlü bulamazsın çünkü terfi de bir türlü gelmez üç yıldır bir terfi aldım.ama benden sonra gelen bireysellige istediğin konuma gelir.yani adalet malesef yoktur.

Gkha
Aday Memur
06 Kasım 2015 14:47

İlk basta bireyselden baslamak zor mu ? Siz neden ordan baslamadiniz ?

Herhavuzundibiayni
Aday Memur
06 Kasım 2015 22:03

Bence siz ordan başlamayı deneyin ama benim gibi bireysel sınava çağrılıp gişe yetkilisi olarak şubede kendinizi bulabilirsiniz.egitimdede birçok arkadaş vardı öyle .ama bizim mutsuz ve gelecekten umutsuz olmamız demek aynı seyleri yasayacagin manasına gelmez.en azindan kamu bankası dene.ama yazılanları birebir yaşayınca insan söylemeden edemiyor.bir anda birkaç birşey soyleyesi geliyor.

büşra387
Aday Memur
16 Kasım 2015 20:00

arkadslar mrb Vakıfbank mülakatla bölgesel alım yapıyormuş her yıl bu konuda bilgisi olan varmı hangi aylarda oluyr? tesekklr

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi