Editörler : crops35
05 Kasım 2015 19:57

Kamuda Torpille Çalışan Taşeron Firma İşçileri

Arkadaşlar ben kendim yerel yönetimler ön lisans mezunuyum öncelikle bunu aktarmak istiyorum.Her genç gibi üniversitede okurken mezun olduğumda kpss ye girer iyi bir puan alır atanırım diyordum.Kendine torpil bul tanıdık bul diyenleride bilgisizliğinden böyle dediklerini düşünüyor kpss ye çok çalışırsam atanabileceğimi sanıyordum.Bizim bölümümüzde yerel yönetimler bölümünde son 2 atamada ve genelde hiç kadro verilmediğini gördüm.Araştırmalara devam ettikçe korkunç gerçeğin farkına vardım.Ülkemizde KPSS sınavı gençlerin gözünü boyamak için yapılan bir sınavmış.Günümüzde bakanlıklar belediyeler ve çoğu kamu kurumu artık personel alımlarını doğrudan hizmet alımı yolu ile ihaleye çıkarak tanıdıkları firmalara bu ihaleleri vererek vasıfsız lise mezunlarını KPSS olmadan istihdam ettiklerinin farkına vardım.Hakkım olan kadrolarda belediyelerde çalışmak istedim bana referansımın yani torpilimin olması gerektiğini söyleyen insanların sayısı o kadar çoktuki. Ayrıca kamu hastaneleri birliği genel sekreterliği bünyesinde de çok sayıda veri girişi bilgi işlem personeli gibi elemanlar yine tanıdık firmalar aracılığı ile ihale usülü ile yapılıyor ve torpili olanlar alınıyor.Ve bu şartlar altında bende günümüzün şartları gereği işsiz kalmaktansa taşeronlarda çalışayım dye başvurularım olunca hakkımı yiyen ve torpili olan zatlar sanki hakkını vererek o kadroları kazanmışçasına cv ni bırak biz sana döneriz gibi kandırmacalarla insanla alay ediyorlar. Bu kadar insan kpss ye çalışırken günümüzde artık kamu kurumları alımları taşeron aracılığı ile torpille yapılması hiç adil değildir.Ayrıca bu adil olmayan düzende de en fazla 6 aya kadar bu torpilli zatlar kadroya geçirilecekler buda ayrı bir durum.Ayrıca yerel yönetim mezunu olarak belediyelerde ortaokul mezunu bilgisayar bile kullanmasını bilmeyen insanlarında bizim hakkımızı yediğini düşünüyorum ve onlarıda ayrıca şiddetle kınıyorum.ALLAH aşkına biri bana bu taşeronlara girmem konusunda yardımcı olsun.Her türlü araştırmayı yaptım ama torpil yok işte yok malesef.Takdiri size bırakıyorum arkadaşlar

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi