Editörler : Cüneyt Barışoglu
30 Temmuz 2017 11:22

begümmm06
Aday Memur

Peki mesela manisa belediyesinde calisirken merkezden ilceye gecmem icin muvafakatmi almam lazim

30 Temmuz 2017 21:33

darzuka
Memur

Sayın begümmm06, dediğiniz konuda bir bilgim yok. Ama mantıken muvaffakat gerekli olmalı. Çünkü nihayetinde her iki belediyede amirler, kadrolar, ihtiyaç durumu v.s. farklıdır. Haliyle muvaffakat gerekli gibi duruyor.

08 Ağustos 2017 14:47

darzuka
Memur

Cübbeli Ahmet Hocam'ın bir kitabını okuyordum geçenlerde. Kitabın bir sayfasında bakın karşıma hangi ayet çıktı:

Sad Suresi 26 : Ona dedik ki: ?Ey Dâvûd! Gerçekten biz seni yeryüzünde halife yaptık. İnsanlar arasında hak ile hüküm ver. Nefis arzusuna uyma, yoksa seni Allah?ın yolundan saptırır. Allah?ın yolundan sapanlar için hesap gününü unutmaları sebebiyle şiddetli bir azap vardır.?

Dikkat ederseniz burada da Allah Teala, Davud aleyhissealm'a açık açık, adalet konusunda uyarı veriyor. Ayrıca da adaleti uygularken nefsine uymamasını emrediyor. Adaletli olmazsa hak yolundan saptırılacağını ve öteki tarafta azaba maruz kalacağını belirtiyor.

Peki bizde durum nedir : Memurlar arası gelir adaletsizliği ve hak geçirmeyi normal sayan yöneticiler. bunu hak gören oluşumlar.. ve bunların yaptığı haksız tutuma çanak tutan ve hoca geçinen din ulemacığı gibi takılan con con imamcıklar ve hocacıklar..

Yani her zamanki gibi Allah katından inmiş bir ayete yine muhalefet edilen davranış. Ve yine mağdur olan memurlar hatta kullar.

Allah bizim gibi haksızlığa uğrayan herkesin hakkını, hakkımızı ezenlerden alsın inşallah.

10 Ağustos 2017 10:48

matrakcı
Aday Memur

Cübbeli Ahmet Hocam'ın bir kitabını okuyordum geçenlerde. Kitabın bir sayfasında bakın karşıma hangi ayet çıktı:

Sad Suresi 26 : Ona dedik ki: ?Ey Dâvûd! Gerçekten biz seni yeryüzünde halife yaptık. İnsanlar arasında hak ile hüküm ver. Nefis arzusuna uyma, yoksa seni Allah?ın yolundan saptırır. Allah?ın yolundan sapanlar için hesap gününü unutmaları sebebiyle şiddetli bir azap vardır.?

Dikkat ederseniz burada da Allah Teala, Davud aleyhissealm'a açık açık, adalet konusunda uyarı veriyor. Ayrıca da adaleti uygularken nefsine uymamasını emrediyor. Adaletli olmazsa hak yolundan saptırılacağını ve öteki tarafta azaba maruz kalacağını belirtiyor.

Peki bizde durum nedir : Memurlar arası gelir adaletsizliği ve hak geçirmeyi normal sayan yöneticiler. bunu hak gören oluşumlar.. ve bunların yaptığı haksız tutuma çanak tutan ve hoca geçinen din ulemacığı gibi takılan con con imamcıklar ve hocacıklar..

Yani her zamanki gibi Allah katından inmiş bir ayete yine muhalefet edilen davranış. Ve yine mağdur olan memurlar hatta kullar.

Allah bizim gibi haksızlığa uğrayan herkesin hakkını, hakkımızı ezenlerden alsın inşallah.

darzuka, 1 hafta önce - Alıntıya git

Din sınıfı her zaman sömürünün en önemli sacayaklarından biri olmuştur. din-para-iktidar. Avrupa gelişimine, din sacayağını yavaş yavaş yok ederek başladı. Bizde din adı altında, hayatımızı cehenneme çeviren binlerce saçmalığı hayatlarımızdan çıkarabilirsek, o gelişim sürecine girebiliriz. Onlarca tarikat cemaat asalak gibi milletin kanını emiyor. Hiçbir şey üretmiyorlar. Aksine saf insanların dini duygularını kullanarak mallarını söğüşlüyorlar. Kuran kurslarında, cemaatlerde yetişen çocuklar kurşun asker yapıyorlar. Bu çocuklar tamamen dünyaya kapalı at gözlüğüyle bakan sürünün parçası oluyor. Sanki özellikle birileri bu tarikat ve cemaatleri mülümanların başına bela etmiş ki, insanlar hiç bir şey üretmesin biz de onlara paso mal satalım diye.

17 Ağustos 2017 10:15

darzuka
Memur

matrakçı hocam dediklerinizde son derece haklısınız. ama benim burada vurgulamak istediğim herhangi bir cemaatin herhangi bir öne çıkan hocasını ve eserini kesinlikle övmek değildi. zaten bilen biliyor. amacım hocanın kitabında gördüğüm ayetin, SDS'nin kul hakkı olduğuna bir kez daha işaret ettiğini göstermekti.

ayrıca dün cübbeli ahmet hocanın, lalegül fm'deki bir vaazına denk geldim. vaazında "DÜNYA YÜZEYİNDE HİÇBİR KANUNUN ALLAHIN KANUNUNDAN ÜSTÜN OLMADIĞINI VE ALLAHIN KESİN HÜKMÜ İLE HELAL VE HARAM SAYDIKLARINI HİÇ BİR GÜCÜN TERSİNE ÇEVİREMEYECEĞİNİ" belirtti.

yani bu cümleden bile SDS VE YAN ÖDEME GİBİ ALENİ KUL HAKKI OLAN ÖDEMELERİN kanunda yazıyor diye verilmesine neden olanların kul hakkına girmelerini ne yazık ki kurtaramıyor.

17 Ağustos 2017 10:18

darzuka
Memur

bu arada bizim ABD sevdalısı zabıta ne yapıyor nerelerde acaba..sesi soluğu çıkmıyor :D :D

17 Ağustos 2017 10:40

darzuka
Memur

bana eksi veren kişileri anlıyorum. eee tabi hak yiyenleri, hak yenmesine vesile olanları da destekleyen ve gram vicdanı sızlamayan vicdansız insanlar her zaman oldu ve olacak da...

Toplam 247 mesaj