Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
07 Kasım 2015 18:20

Norm kadro fazlası olanlar ne zaman tercih yapacak?

bilgisi olan var mı acaba

krşd
Genel Müdür
07 Kasım 2015 21:05

illere göre farklı zamanlarda oluyor. Bağlı bulunduğunuz il ile görüşün.mesala adıyaman mem şu an tercih alıyor.

zbartn
Kapalı
07 Kasım 2015 21:59

teşekürler

krşd, 8 yıl önce

illere göre farklı zamanlarda oluyor. Bağlı bulunduğunuz il ile görüşün.mesala adıyaman mem şu an tercih alıyor.

freedom25
Şef
08 Kasım 2015 20:44

depo öğretmen norm fazlası mı oluyor

09 Kasım 2015 02:00

norm fazlası atamaları 11 kasımdan sonra

hozduman
Memur
12 Kasım 2015 20:21

Norm fazlası ilinde açık yoksa ne olabilir.Yorumlarınızı bekliyorum.

srkn0180
Aday Memur
12 Kasım 2015 20:28

1. aşamada ilçede 2. aşamada ilde 3. aşamada resen atama yapılır.

hozduman
Memur
12 Kasım 2015 20:30

Yönetmelik 41. madde:

Bunlardan il içinde alanlarında ihtiyaç bulunmayanlar, bulundukları ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın tercihleri doğrultusunda yer değiştirme döneminde il dışına atamaları yapılabilir. Bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanlar, alanlarında ihtiyaç bulunan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanırlar.

1- Burada yer değiştirme dönemi demekle ne zamanı kastediyor?

2- Yapılabilir demekle ne demek istiyor?

srkn0180
Aday Memur
12 Kasım 2015 20:38

Norm fazlası olana özel bir durumdur diye tahmin ediyorum ve isteğe bağlı olacaktır. Benim anladığım o ilde ya da kurumda çalıştığın süreye bakılmaksızın il dışı hakkın olacağıdır.

zbartn
Kapalı
12 Kasım 2015 23:43

adıyaman dışında hangi illerde tercih işlemleri başladı bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsın

krşd, 8 yıl önce

http://adiyaman.meb.gov.tr/www/ihtiyac-fazlasi-ogretmenlerin-atamasi/icerik/1038

mh23
Şef
13 Kasım 2015 00:53

İzmir 20 kasımda başlayacak...

adivar
Şef
13 Kasım 2015 17:16

konya'dan haber ver mı?

edebiyat_22
Genel Müdür
13 Kasım 2015 18:14

BAŞVURU VE ATAMA İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR 1- İlçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki İhtiyaç (norm kadro) fazlası olan öğretmenlerin, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesi doğrultusunda; aşağıda belirtilen atama takvime göre başvuruları alınacak ve atamaları gerçekleştirilecektir. 2-Atamalar, ekli takvimde de görüldüğü üzere, tek aşamalı olarak yapılacaktır. İlçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç fazlası öğretmenlerin başvuru ve atamaları, tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre aynı ilçe içerisindeki alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına yapılacaktır. İhtiyaç fazlası öğretmenler, sadece aynı ilçe içerisindeki eğitim kurumlarına tercihte bulunulacağından ilçe dışına tercih yapılmaması gerekmektedir. 3-Atama değerlendirmeleri hizmet puanı esasına göre yapılacağından, başvuruların son günü esas alınarak hizmet puanlarının İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS'ten hesaplatılması, başvuru formuna işlenmesi ve Hizmet Puan Kartının başvuru formuna eklendikten sonra Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir. 4-İhtiyaç (norm kadro) fazlası konumundaki öğretmenler "EK-1 Başvuru Formu"nu kullanarak, ilan edilen eğitim kurumlarından en fazla 20 tercihte bulunabileceklerdir. Açık norm kalması halinde re?sen atama yapılabileceğinden öğretmenlerimizin bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. 5-Norm açığı olarak ilan edilen eğitim kurumlarına yargı kararı, soruşturma, atama iptali, bakanlık ataması,....vs. nedenlerle atama yapılması durumunda bu eğitim kurumlarına atama yapılmayacaktır. 6-Norm kadro fazlası öğretmenlerin tespiti, Eğitim Kurumu Müdürlükleri ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacaktır. Norm kadro fazlası olarak tespit edilen öğretmenlere Eğitim Kurumu ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince gerekli tebligatın imza karşılığı yapılması sağlanacaktır. 7-Atama işlemleri, İlçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenleri kapsadığından normun içinde olan (atama kararnamesinde norm kadro fazlası olarak yazanlar hariç) öğretmenlerin başvurularının gönderilmemesi, b u k o n u d a g e r e k l i h a s s a s i y e t i n g ö s t e r i l m e s i g e r e k m e k t e d i r . 8-Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Talim ve Terbiye Kurulu Kararına uygun olarak tercihte bulunmaları gerekmektedir. 9-Fen Lisesine atamalar, MEB. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen hükümlere göre yapılacağından, başvuru yapacakların Yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak başvuruda bulunması gerekmektedir. 10-Zorunlu Hizmetini yapan ihtiyaç fazlası öğretmenler, sadece zorunlu hizmet alanındaki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir. Bu kurala uymayanların tercihleri dikkate alınmayacaktır. 11-Öğretmen ihtiyacı bulunan ekli listedeki eğitim kurumları, ilçeniz tarafından kontrol edildikten sonra (çelişki görüldüğü takdirde Şubemiz ile irtibata geçilerek) ilçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenlere duyurulacaktır. 12-Eğitim- Öğretime yeni açılan eğitim kurumları (il genelinde duyuruya çıkılması gerektiğinden) ile Samsun Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezine atama yapılamayacağından tercih edilmeyecektir. 13-Aylıksız izinli olan ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenler, atanmaları halinde aylıksız izinlerini kesip göreve başlayacaklarını beyan ettikleri takdirde başvuru yapabilecektir. 14-Başvuru belgelerinin titizlikle incelenmesi, yukarıda belirtilen kriterlere uygun başvuruda bulunmayanların tercih formlarının Müdürlüğümüze gönderilmemesi, bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir. 15-Gerçek dışı beyanla tercihte bulunanların atamaları yapılmayacak, yapılsa dahi iptal edilecektir. Sorumluluk öncelikle tercihte bulunacak öğretmenlerin, sonra da başvuruların kontrol/onay yetkisine sahip okul ve ilçe yöneticilerinindir. 16-Atamalarla ilgili iş ve işlemlerin takvim doğrultusunda, tam, doğru ve zamanında gerçekleşmesinden eğitim kurumu müdürlükleri ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumlu olacaklardır. 17-İl içinde soruşturma sonucu görev yeri değiştirilen öğretmenler, 3 yıl geçmeden daha önce görev yaptıkları eğitim kurumuna veya ilçeye atanmak üzere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır. 18-Atanmak üzere başvuruda bulunan ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenlerin bilgileri (adı soyadı, branşı, görev yeri,vs.) ve tercihleri, ekli ilgili Excel tablosuna (formatı bozulmadan) işlenecektir. 19-Atama sonuçları, Valilik Onayından çıktıktan sonra, Müdürlüğümüzün web sitesinde yayımlanacağından takibinin internet üzerinden yapılması (öğretmenlerin , sonuçları öğrenmek için Müdürlüğümüzü sürekli telefonlarla aramaması, ya da bizzat Müdürlüğümüze gelmemeleri / yönlendirilmemesi) gerekmektedir. 20-Atamalar gerçekleştikten sonra iptal edilmeyecektir. 21-Ataması gerçekleşen ilçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenlerin görevlerinden ayrılma ve göreve başlama işlemlerinin, 7201 Sayılı Tebligat Kanununa göre yapılarak MEBBİS kayıtlarına işlenmesi gerekmektedir. 22-Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır. BAŞVURU VE ATAMALARA İLİŞKİN TAKVİM - Eğitim kurumunda ve ilçe emrinde ihtiyaç (norm kadro) fazlası pozisyonda bulunan öğretmenlerin, aynı ilçe içerisindeki alanları itibariyle öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre atanmaları. Öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları ile başvuru ve atama kriterlerinin duyurulması, Tebliğ/Tebellüğ 13 Kasım ? 17 Kasım 2015 mesai bitimine kadar Başvuru 13 ? 17 Kasım 2015 saat 15.00' e kadar Eğitim Kurumu Müdürlükleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen "Başvuru Formları"nın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilmesi. 18 Kasım 2015 saat 10.00? a kadar Atama 20 Kasım 2015'ten sonra (MEBBİS? te oluşacak aksaklıklar nedeniyle bu tarihte değişiklik yapılabilecektir.) Göreve Başlama 7201 Sayılı Tebligat Kanununa göre hareket edilecektir. İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ? 2 ŞUBESİ

edebiyat_22
Genel Müdür
13 Kasım 2015 18:18

İlk açıklayan samsun meb.ama her ile gönderilen yazı bu

BAŞVURU VE ATAMA İŞLEMLERİYLE İLGİLİ

HUSUSLAR

1- İlçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki İhtiyaç (norm kadro) fazlası olan öğretmenlerin, 17/04/2015 tarihli ve

29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme

Yönetmeliğinin 53. maddesi doğrultusunda; aşağıda belirtilen atama takvime göre başvuruları alınacak ve atamaları

gerçekleştirilecektir.

2- Atamalar, ekli takvimde de görüldüğü üzere, tek aşamalı olarak yapılacaktır. İlçe emrindeki ve eğitim

kurumlarındaki ihtiyaç fazlası öğretmenlerin başvuru ve atamaları, tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne

göre aynı ilçe içerisindeki alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına yapılacaktır. İhtiyaç

fazlası öğretmenler, sadece aynı ilçe içerisindeki eğitim kurumlarına tercihte bulunulacağından ilçe dışına

tercih yapılmaması gerekmektedir.

3- Atama değerlendirmeleri hizmet puanı esasına göre yapılacağından, başvuruların son günü esas alınarak hizmet

puanlarının İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından MEBBİS'ten hesaplatılması, başvuru formuna işlenmesi ve

Hizmet Puan Kartının başvuru formuna eklendikten sonra Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir.

4- İhtiyaç (norm kadro) fazlası konumundaki öğretmenler "EK-1 Başvuru Formu"nu kullanarak, ilan edilen eğitim

kurumlarından en fazla 20 tercihte bulunabileceklerdir. Açık norm kalması halinde re?sen atama yapılabileceğinden

öğretmenlerimizin bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

5- Norm açığı olarak ilan edilen eğitim kurumlarına yargı kararı, soruşturma, atama iptali, bakanlık ataması,....vs.

nedenlerle atama yapılması durumunda bu eğitim kurumlarına atama yapılmayacaktır.

6- Norm kadro fazlası öğretmenlerin tespiti, Eğitim Kurumu Müdürlükleri ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri

tarafından yapılacaktır. Norm kadro fazlası olarak tespit edilen öğretmenlere Eğitim Kurumu ve İlçe Millî Eğitim

Müdürlüklerince gerekli tebligatın imza karşılığı yapılması sağlanacaktır.

7- Atama işlemleri, İlçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenleri

kapsadığından normun içinde olan (atama kararnamesinde norm kadro fazlası olarak yazanlar hariç) öğretmenlerin

başvurularının gönderilmemesi, b u konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi

gerekmektedir.

8- Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Talim ve Terbiye Kurulu Kararına uygun olarak tercihte bulunmaları

gerekmektedir.

9- Fen Lisesine atamalar, MEB. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen hükümlere göre

yapılacağından, başvuru yapacakların Yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak başvuruda bulunması

gerekmektedir.

10- Zorunlu Hizmetini yapan ihtiyaç fazlası öğretmenler, sadece zorunlu hizmet alanındaki eğitim kurumlarını

tercih edebilecektir. Bu kurala uymayanların tercihleri dikkate alınmayacaktır.

11- Öğretmen ihtiyacı bulunan ekli listedeki eğitim kurumları, ilçeniz tarafından kontrol edildikten sonra

(çelişki görüldüğü takdirde Şubemiz ile irtibata geçilerek) ilçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm

kadro) fazlası öğretmenlere duyurulacaktır.

12- Eğitim- Öğretime yeni açılan eğitim kurumları (il genelinde duyuruya çıkılması gerektiğinden) ile Samsun Rotary

Kulübü Bilim ve Sanat Merkezine atama yapılamayacağından tercih edilmeyecektir.

13- Aylıksız izinli olan ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenler, atanmaları halinde aylıksız izinlerini kesip göreve

başlayacaklarını beyan ettikleri takdirde başvuru yapabilecektir.

14- Başvuru belgelerinin titizlikle incelenmesi, yukarıda belirtilen kriterlere uygun başvuruda

bulunmayanların tercih formlarının Müdürlüğümüze gönderilmemesi, bu konuda gerekli hassasiyetin

gösterilmesi gerekmektedir.

15- Gerçek dışı beyanla tercihte bulunanların atamaları yapılmayacak, yapılsa dahi iptal edilecektir. Sorumluluk

öncelikle tercihte bulunacak öğretmenlerin, sonra da başvuruların kontrol/onay yetkisine sahip okul ve ilçe

yöneticilerinindir.

16- Atamalarla ilgili iş ve işlemlerin takvim doğrultusunda, tam, doğru ve zamanında gerçekleşmesinden eğitim

kurumu müdürlükleri ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumlu olacaklardır.

17- İl içinde soruşturma sonucu görev yeri değiştirilen öğretmenler, 3 yıl geçmeden daha önce görev yaptıkları

eğitim kurumuna veya ilçeye atanmak üzere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.

18- Atanmak üzere başvuruda bulunan ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenlerin bilgileri (adı soyadı, branşı, görev

yeri,vs.) ve tercihleri, ekli ilgili Excel tablosuna (formatı bozulmadan) işlenecektir.

19- Atama sonuçları, Valilik Onayından çıktıktan sonra, Müdürlüğümüzün web sitesinde yayımlanacağından

takibinin internet üzerinden yapılması (öğretmenlerin , sonuçları öğrenmek için Müdürlüğümüzü sürekli telefonlarla

aramaması, ya da bizzat Müdürlüğümüze gelmemeleri / yönlendirilmemesi) gerekmektedir.

20- Atamalar gerçekleştikten sonra iptal edilmeyecektir.

21- Ataması gerçekleşen ilçe emrindeki ve eğitim kurumlarındaki ihtiyaç (norm kadro) fazlası öğretmenlerin

görevlerinden ayrılma ve göreve başlama işlemlerinin, 7201 Sayılı Tebligat Kanununa göre yapılarak MEBBİS

kayıtlarına işlenmesi gerekmektedir.

22- Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer

Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır.

BAŞVURU VE ATAMALARA İLİŞKİN TAKVİM

- Eğitim kurumunda ve ilçe emrinde ihtiyaç (norm kadro) fazlası pozisyonda

bulunan öğretmenlerin, aynı ilçe içerisindeki alanları itibariyle öğretmen

ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne

göre atanmaları.

Öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları ile başvuru ve atama

kriterlerinin duyurulması, Tebliğ/Tebellüğ

13 Kasım ? 17 Kasım 2015 mesai

bitimine kadar

Başvuru

13 ? 17 Kasım 2015 saat 15.00' e

kadar

Eğitim Kurumu Müdürlükleri tarafından İlçe Milli Eğitim

Müdürlüklerine gönderilen "Başvuru Formları"nın İl Milli Eğitim

Müdürlüğüne Teslim Edilmesi.

18 Kasım 2015 saat 10.00? a kadar

Atama

20 Kasım 2015'ten sonra

(MEBBİS? te oluşacak aksaklıklar

nedeniyle bu tarihte değişiklik

yapılabilecektir.)

Göreve Başlama

7201 Sayılı Tebligat Kanununa göre

hareket edilecektir.

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ? 2 ŞUBESİ

(Öğretmen Atama)

m222
Genel Müdür
14 Kasım 2015 18:35

Samsun il milli eğitimin sitesindeki norm fazlası öğretmenlerle ilgili dilekçe örneğini inceledim.

...Yukarıdaki tercihlerime atanamadığım takdirde il genelinde münhal bulunan herhangi bir kuruma atanmak istiyorum şeklinde bir açıklama var bunu kabul edip imzalamak zorunda mıyız?...

Yoksa istiyorumun üzerini çizip istemiyorum diyebilir miyiz?

zbartn
Kapalı
14 Kasım 2015 20:44

samsun

adıyaman

izmir

sanırım şimdilik açıklanan iller bunlar

m222
Genel Müdür
14 Kasım 2015 20:52

Sayın editörler siz ne diyorsunuz bu soruya

karann
Aday Memur
16 Kasım 2015 23:04

sadece ilçe içinde tercih yapacaktır deniyor. peki zorunlu hizmetini yapmakta olanlar için o ilçe içinde zorunlu hizmet okullarında boş kadro yoksa o durumdaki öğretmenlerin durumu ne olur acaba?

M@LiK
Şef
16 Kasım 2015 23:45

Samasun sadece il içi demiş hatay bugün açıkladı. Öncelik ilçe sonra diğer ilçelere de başvuru yapılabiliyor.

atalaysoz
Memur
16 Kasım 2015 23:50

malik bu soruyu inan onlar bile bilmiyorlar bnde merak ediyrm

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi