Editörler : crops35
09 Kasım 2015 02:28

İşinizi yazın asil iş mi bakalım?

Taşeron meselesine şöyle değinelim;

Önce asıl işi anlatalım..

Asıl iş: Bulunduğu kamu kurumunun eğer resmi evraklarda veya resmi işini yapıyorsa asıl iştir. Örn: Hastanede çalışan hasta bakıcıları bunlar hastanın işini yapıyor. Temizlik hizmet alımıyla alınıp alınmamaları çok önemli, çünkü ülkemizde bir çok hasta bakıcıyla beraber temizlik hizmet alımıyla hasta bakıcı çalıştırılanlar var bunları mahkeme yoluyla eğer ki bu çıkacak olan yasada hukukta önü kapanmazsa emsal teşkil ettirebilirsiniz. 2. Örn: Hastanelerde çalışan danışmanlar, tıbbi sekreterler bunlar hastanenin işini yaptıklarından dolayı asıl iştir. Yani çalıştığınız kamu kurumunun işi neyse siz ona stabilseniz asıl işçisinizdir 3. Örn: İski'de çalışan fatura dağıtıcıları bunlar iskinin asıl işini iskinin faturalarını dağıtarak yapıyor.

Şartlara gelelim bildiğim ve güzel yerlerden aldığım bilgi neticesinde en az o kamu kurumunda giriş çıkışlarda yapılsa 2 yıl çalışma ve 35 yaşından önce işe girmesi gereklidir.

Pikosoft
Aday Memur
09 Kasım 2015 08:02

Yardımcı olabilir misiniz?

http://forum.memurlar.net/konu/2163135/

loneliness80
Daire Başkanı
09 Kasım 2015 08:23

konu açmişsiniz başliği görünce yazamadan geçemedi̇m...

bakanlar kurulu asil i̇şleri̇ ya da yardimci i̇şleri̇ açikladi da bi̇z mi̇ bi̇lmi̇yoruz acaba ???

si̇z burada asil mi yardimci olup olmadiğina karar veri̇yorsunuz. eli̇ni̇z de bi̇r kaynak var i̇se paylaşiniz yok i̇se i̇nsanlarin umutlari i̇le oynamayiniz bence !!!

üye arkadaşlara buradan tekrar söylemek i̇sti̇yorum lütfen foruma beni̇m yaptiğim i̇ş asil mi yardimci gi̇bi̇ sorular sormayiniz. başkalarinin bi̇lmeden vereceği̇ cevaplara i̇nanmayiniz.resmi̇ açiklama yapilsin o zaman tartişiriz ..

kamato
Memur
09 Kasım 2015 08:51

ziyan44 bakıyorumda kendine çok güveniyorsun. bilginin kaynağını da söyle de bizde güvenelim

mertmaliyeci
Aday Memur
09 Kasım 2015 11:41

Kamu hastanesinde temizlik şirketinde klinik destek personeli olarak işe alındım.Temizlik personeli gözükmüyorum klinik destek personeli gözüküyorum ama sonuçta taşeron şirket temizlik şirketi.Hastanede danışmada çalışıyorum yanımda bir memur arkadaşta var.Diğer arkadaşlarım hasta bakımda çalışmaktalar.Asıl iş midir ?

09 Kasım 2015 12:37

bilgisayar mühendisi nerenin asıl işi oluyor ?

seyitarioglu
Aday Memur
09 Kasım 2015 12:39

TEİAŞda bilgisayar işleri, yazılım ve network işine bakan ama bir temizlik şirketinden girip 7 aydır asgari ücretten çalışan (normal işçi - teknik sınıf değilim bir aşçı yerine kadro olarak alındım) bir işçiyim. Kadroya geçme durumum var mı ? (not: bilgisayar mühendisiyim)

hummer333333, 8 yıl önce

bilgisayar mühendisi nerenin asıl işi oluyor ?

ronaldo38
Memur
10 Kasım 2015 09:48

kyk da kantin yemekhane işi asıl iş yardımcı işin ortası gibi çünkü asıl iş bir kurumun adı ile yaılan işn aynı olması kyk yurdunda da amaç ne öğrencilerin barınma ve yemek ve kantin v.b temel ihtiyaçlarının karşılanması işidir.yemek ve kantin işi olmasa kantinde biliyorsunuz kahvaltı veriliyor saat 13.00 kadar akşam yemek veriliyor gece 1 kadar kantin açık öürencinin ihtiyacı için bu iş asıl iş değil de nedir.sadece barınma işi olsa tamam.o zaman bu yurtlarda kim kalır.devlet niye o zaman temek ve kantnde kahvaltı veriyor öğrencilere sadece barınma işi verse olmazmı ,barınma ile diğer yemek ve kahvaltı temizlik bunlar kyk da asıl iştir bence.bir otel düşünün konaklamadan sonra kahvaltı ve yemek olmadan otel olur mu?

bu nedenlerden dolayı bu işlerde çalışanşar asıl iş mi yardımcı iş mi? görüşünüz nedi,r?

imptr55
Aday Memur
10 Kasım 2015 10:04

taşeron işçiyim belediyede destek hizmetleri müdürlüğünde idari işler personeliyim kurumumuzda satın

imptr55
Aday Memur
10 Kasım 2015 10:05

taşeron işçiyim belediyede destek hizmetleri müdürlüğünde idari işler personeliyim kurumumuzda satın alma birimi olmadığından mal alımları ve hizmet alımları destek hizmetlerinden çıkıyor resmi evraklarda doğrudan temin ihalelerinde yazı işleri görevlisi ,taşınır kayıt kontrol görevlisi ,piyasa fiyat araştırma görevlisi, gerçekleştirme görevlisi ,mutemet adı altında binlerce resmi evrakta adım ve imzam var yaptığım iş asıl iş mi yardımcı iş mi yardımcı olursanız sevinirim

NAGEHAN6
Kapalı
10 Kasım 2015 11:42

çocuk evlerinde çal??an bak?m elemanlar?na kadro verilecekmi?bu konuda bilgisi olan varm? arkada?lar?

hilal4623
Aday Memur
10 Kasım 2015 13:48

Merhaba arkadaşlar Belediyenin Su ve Kanalizasyon İdaresi Hukuk Müşavirliğinde çalışmaktayım görevim icra takibi başlatmak, kurumiçi ve kurumdışı yazışma yapmak görevim asıl işe giriyor mu yorum yapabilirmisiniz? Teşekkürler.

10 Kasım 2015 14:24

hilal taşeronsunuz sizde ha.. türkiyede taşeronu kullanmadıkları yer kalmamış..kadro gelmesi lazım

hilal4623
Aday Memur
10 Kasım 2015 14:44

Evet bizde taşeron şirket ama Belediyenin kendi taşeron şirketi.

kılıç1540, 8 yıl önce

hilal taşeronsunuz sizde ha.. türkiyede taşeronu kullanmadıkları yer kalmamış..kadro gelmesi lazım

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:12

Asıl iş yapmaktasınız,

Açıklama: Çok rahat asıl işsiniz, yanınızda çalışan daimi memur bulunmakta ise ve sizle zaten aynı işi yapıyorsa emsal teşkil ettireceğiniz konu hususu var

Pikosoft, 8 yıl önce

Yardımcı olabilir misiniz?

http://forum.memurlar.net/konu/2163135/

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:13

Yasaları ve bakanlık açıklamasını bilen biriyim. Eğer bakanlar asıl ve yardımcı iş kavramını söyledikten sonra olayı çözemeyecek boyuttaysanız, bence burda işiniz yok.

loneliness80, 8 yıl önce

konu açmişsiniz başliği görünce yazamadan geçemedi̇m...

bakanlar kurulu asil i̇şleri̇ ya da yardimci i̇şleri̇ açikladi da bi̇z mi̇ bi̇lmi̇yoruz acaba ???

si̇z burada asil mi yardimci olup olmadiğina karar veri̇yorsunuz. eli̇ni̇z de bi̇r kaynak var i̇se paylaşiniz yok i̇se i̇nsanlarin umutlari i̇le oynamayiniz bence !!!

üye arkadaşlara buradan tekrar söylemek i̇sti̇yorum lütfen foruma beni̇m yaptiğim i̇ş asil mi yardimci gi̇bi̇ sorular sormayiniz. başkalarinin bi̇lmeden vereceği̇ cevaplara i̇nanmayiniz.resmi̇ açiklama yapilsin o zaman tartişiriz ..

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:19

Çalıştığınız kurum sağlık bakanlığı adı altında hizmet alımı yapmışsa ve sizin hangi ihale şartları altında çalıştığınız önemli şirket temizlik şirketi adı altında kurula bilir hizmet alımınızdaki ünvanınız önemli bu nedenle asıl iş yapmaktasınız, hastanelerin bir çok bölümünde görev alıp sizi çalıştırıyolarsa asıl iş yaptığınızı biliyorlar ve bu rahatlıkla sizi çalıştırıyolar.Her hangi aksi bir konu olduğunda kadroya alınmama gibi, nobet devir teslim ederken veya resmi evraklara attığınız imzaların fotokopisini alınız mahkeme yolunuz rahatlıkla açık olur ama devlet bu gibi ince ayrıntıları düşüneceğinden dolayı yasayla kadronuz hayırlı olsun şimdiden :) .İyi çalışmalar

mertmaliyeci, 8 yıl önce

Kamu hastanesinde temizlik şirketinde klinik destek personeli olarak işe alındım.Temizlik personeli gözükmüyorum klinik destek personeli gözüküyorum ama sonuçta taşeron şirket temizlik şirketi.Hastanede danışmada çalışıyorum yanımda bir memur arkadaşta var.Diğer arkadaşlarım hasta bakımda çalışmaktalar.Asıl iş midir ?

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:20

Tam anlayamadım, özelden biraz konunuzu açarmısınız?

seyitarioglu, 8 yıl önce

TEİAŞda bilgisayar işleri, yazılım ve network işine bakan ama bir temizlik şirketinden girip 7 aydır asgari ücretten çalışan (normal işçi - teknik sınıf değilim bir aşçı yerine kadro olarak alındım) bir işçiyim. Kadroya geçme durumum var mı ? (not: bilgisayar mühendisiyim)

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:26

Şimdi size şöyle açıklayayım, çalıştığınız ve hizmet verdiğiniz kurum bir yurttur.Yurtta öğrenciler olur, amaç öğrencilerin rahat etmesi ve temiz bir şekilde yaşamaları bu bir asıl iştir. Yani öğrencilerin çarşaflarını yıkayanlar temizlik işlerine bakanlar, öğrencilerin asıl işini yaptıklarından dolayı şans onlara vurmakta olup, kantin işletmeciliği hizmet alımıyla dışardan alınabileceğinden o yurdun asıl işine malesef girmiyor.

ronaldo38, 8 yıl önce

kyk da kantin yemekhane işi asıl iş yardımcı işin ortası gibi çünkü asıl iş bir kurumun adı ile yaılan işn aynı olması kyk yurdunda da amaç ne öğrencilerin barınma ve yemek ve kantin v.b temel ihtiyaçlarının karşılanması işidir.yemek ve kantin işi olmasa kantinde biliyorsunuz kahvaltı veriliyor saat 13.00 kadar akşam yemek veriliyor gece 1 kadar kantin açık öürencinin ihtiyacı için bu iş asıl iş değil de nedir.sadece barınma işi olsa tamam.o zaman bu yurtlarda kim kalır.devlet niye o zaman temek ve kantnde kahvaltı veriyor öğrencilere sadece barınma işi verse olmazmı ,barınma ile diğer yemek ve kahvaltı temizlik bunlar kyk da asıl iştir bence.bir otel düşünün konaklamadan sonra kahvaltı ve yemek olmadan otel olur mu?

bu nedenlerden dolayı bu işlerde çalışanşar asıl iş mi yardımcı iş mi? görüşünüz nedi,r?

eüaş.1905
Aday Memur
10 Kasım 2015 17:27

Eüaş ta taşeron firma üzerinden işletme vardiya mühendisi olarak çalışmaktayım asıl iş midir?

ziyan44
Memur
10 Kasım 2015 17:27

Asıl işçisiniz.

NAGEHAN6, 8 yıl önce
çocuk evlerinde çal??an bak?m elemanlar?na kadro verilecekmi?bu konuda bilgisi olan varm? arkada?lar?
Toplam 218 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi