Editörler : swat3410
20 Kasım 2015 14:38

Polis memuruyken komiser olanlar
Evet abilerim. Sizden tavsiye ve eleştiri bekliyorum. Ne gibi eksileri ve artıları var. Memurluk mu komiserlik mi? Şimdiden teşekkür ederim

sekerci18
Kapalı
20 Kasım 2015 14:49

Komiserliğin pek bir avantajı yok tabii makam sevdalısı değilsen.Şöyle bir şey var teşkilatta kariyer yapmak , kendini geliştirmeyle veya çalışmayla ilgili olsaydı komiser ol derdim ama sen istediğin kadar kendini geliştir alanında en iyisi ol kariyerin en ufak bir memurun hatasında bile darmadağın olur.Onun için değmez , azıcık aşım kaygısız başım , memursan kendinden sorumlusun , amirsen yükseltikçe sorumluluğun artacak öyle memur gibi mesain bitince işin bitmez, işin hayatın olur sürekli stres ve stres karşılığı ise o kadar da cazip değil

banki
Memur
20 Kasım 2015 15:06

Teşekkür ederim abi

çakvi
Şef
20 Kasım 2015 17:28

Amirlik sadece bizim teşkilatta sorunlu diğer kurumlar için diyemem çünkü onların durumunu hergün görüyorum. Aklın varsa başka alanda kendini geliştir ve kay bu meslekten.. Bir kalem girer aynı kalem çıkarsın 20 yıl sonra...........

banki
Memur
20 Kasım 2015 19:56

Memur olup kalanlar da amelelik çekme angarya işlerle uğraşmaktansa amir olarak yükselmek en mantıklı olanı diyorlar

yusufaslan34
Kapalı
20 Kasım 2015 20:15

dostum o angarya dediğin iş bakış açına göre değişir.Teşkilatta yapacağın en angarya iş nöbet tutmaktır onuda kendini geliştiren bir memur olursan onu da tutmazsın.Ayrıca artık rütbe terfileri önceki gibi değil önceden komiser yardımcısı olan bir akademi mezunu zorlanmadan 1.Sınıfa kadar çıkıyor ki aynı şekilde komiser yardımcısı olanda başkomiserliğe kadar çıkıyordu oysa şimdi her rütbede sınav var yani komiser yardımcısı olarak mesleği bitirmekte var.Benim görüşüm kendini geliştirmiş ve iyi bir yerde memur olmak daha mantıklı

adalı-polis
Genel Müdür
20 Kasım 2015 20:41

Memur kal kendini geliştir, 12 saat iyi calış telsi kapat evde rahat dur :)

kaya0627
Yasaklı
20 Kasım 2015 21:55

bence komiser olmak hiç mantıklı değil illa ki bişey oluyum diyosanız bence kpss ye hazırlanın memur olun insan gibi yaşayın

Herşey gönlünüzce olsun

banki
Memur
20 Kasım 2015 22:35

Memur olup adamcıklara ezilmek daha zor gelir bana bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum

sekerci18
Kapalı
20 Kasım 2015 22:57

adamcıklar dediğin kimler ki polis olarak emniyet müdürü ile polis memurunun yetki açısından bir farkı yok ki. Polisin yetkileri rütbelere göre düzenlenmez , sen işini iyi bilirsen kimse seni ezemez.

banki
Memur
21 Kasım 2015 08:03

Yetki olarak demiyorum Zaten bizim meslekte komiser yardımcısı dahi olsan devriyedir nöbettir ıvır zıvır işler seni pek bulmaz. Duran su kokar derler bence en mantıklı olanı yükselebildiğin kadar yükselmek.
21 Kasım 2015 08:19

komiser yardımcısı iken o kadar ıvır zıvır iş seni bulacak ki , keşke şu memur gibi devriye mi atsaydım da kafam rahat olsaydı diyeceksin ama seçim senin .Mesleğimiz kariyer mesleği değil yoksa yükselmenin ne zararı var. Atatürk'ün sözüyle bitireyim.Yüksel Türk senin için yükselmenin hududu yoktur.İşte Parola budur.

24 Kasım 2015 02:00

Sanki meslek kariyer mesleği sorduğu soruya bak, memur kal memursun sen.

banki
Memur
24 Kasım 2015 08:40

Sorduğum soruda ne var kardeş . Kariyer yapmak değil smacım bu meslekte ilerleyebildiğim kadar ilerlemek. Boş boş yorum yapma

kaya0627
Yasaklı
24 Kasım 2015 11:52

kardeş sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz

police-16-bursa, 8 yıl önce

Sanki meslek kariyer mesleği sorduğu soruya bak, memur kal memursun sen.

banki
Memur
24 Kasım 2015 14:47

Kimler gibi anlayamadım

Sıvı Sabun
Aday Memur
25 Kasım 2015 02:08

Selam. Bende 15. dönem pomem özel harekat polisi öğrenci adayıyım. Benim de aklımda bu amirlikle ilgili sorular var. Bizde acaba 2 yıl sonra kadrodaki memurlar gibi bu sınava girebilir miyiz? Benimde hedefimde branş değiştirmeden kom yrd. olmak var. Vede şunu merak ediyorum. Benden yaşça büyük daha tecrübeli kıdemli adama sonuna kadar saygı gösterir sözüne kulak veririm amirim olmasa bile fakat gelip yeni yetme bir kom yrd bana ukalalık yapıp emir verirse canım sıkılır. Sizinde böyle canınızı sıkan şeyler oluyor mu sayın polis yoldaşlarım :)

Sıvı Sabun
Aday Memur
25 Kasım 2015 02:14

şunu da belirtmek istiyorum bize 10 yıl özel harekattan başka bir yere gıbraşamazsınız dediler ondan soruyorum kom. yrd. sınavına girebilir miyiz diye. Yoksa girebileceğimizi biliyorum. Teşekkürler :)

by carizma
Daire Başkanı
25 Kasım 2015 21:21

kpss ile atanınca istifa zorunluluğu kalkar mı ortadan

nasıl oluyor kpss ile atanma

kaya0627, 8 yıl önce

bence komiser olmak hiç mantıklı değil illa ki bişey oluyum diyosanız bence kpss ye hazırlanın memur olun insan gibi yaşayın

Herşey gönlünüzce olsun

Barracudaaa
Kapalı
25 Kasım 2015 21:53

ne amir sever ne memur sever, akademi tamam da gerisi yalan.

Sıvı Sabun
Aday Memur
26 Kasım 2015 00:16

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Sevgi verilmez kazanılır. Akademinin ne farkı var anlamış değilim. Ayrıca artık akademi diye bir şeyde kalmadı. Ben memurluktan geçen adama daha fazla saygı gösteririm. Çünkü o adam bu işin tozu toprağını yutmuş tecrübeli emek harcamış yani o yollardan geçmiş bir adam olur ve memurla çok kolay empati kurabilir. Bence her polis lisans mezunu olmalı ve kom. yrd. sınavları sadece teşkilat içi yapılmalıdır ki 2020 den sonra böyle olacağı açıklandı.

Barracudaaa, 8 yıl önce

ne amir sever ne memur sever, akademi tamam da gerisi yalan.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi