Editörler : F16 Gökçen
21 Kasım 2015 22:29

Aöf sınavına girecekler için kötü haber

Selamlar. Aöf öğrencilerini yakından ilgilendiren bir değişiklik yapılmış. Daha öncesinde 25 üstü not çan eğrisine dahil ediliyordu. Yani 30 ile geçilebiliyordu fakat artık o not yükseltildi. 35 olmuş bilginiz olsun. Sanırım bu ilk sınavda da bu şekilde değerlendirecekler.

Mozcanclk
Şef
21 Kasım 2015 23:20

Bu işi yapanların eline sağlık ben gece gündüz çalışırken Ada'm bir hafta çalışıp geçeceğini zannedenler artık oturup çalışsın milleti enayi yerine koymasın inşallah ders geçme notu 60 olur

Serengil
Memur
21 Kasım 2015 23:44

Katılıyorum. Ben de daha fazla yükselmesini istiyorum. 35 hala çok komik rakam. Kalitenin arttırılması adına önemli. Sanılıyorki aöf herkesi üni mezunu ediyor. Bu kadar basit olmamalı.

Mozcanclk, 8 yıl önce
Bu işi yapanların eline sağlık ben gece gündüz çalışırken Ada'm bir hafta çalışıp geçeceğini zannedenler artık oturup çalışsın milleti enayi yerine koymasın inşallah ders geçme notu 60 olur

Mozcanclk
Şef
22 Kasım 2015 10:19

Ben size katılıyorum ????

polis3866
Aday Memur
22 Kasım 2015 13:12

pekı artık gecme notu 55 oldu herkes bısey dıyor bı acıklama yapan yokmu

gencturk30
Daire Başkanı
22 Kasım 2015 14:35

Yok geçme notu 70 oldu. 100 defa açıkladık okunani anlayın da........

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
22 Kasım 2015 17:53

Çan eğrisini yükseltmekle kalite mi gelirmiş, öncelikle AÖF'ün, mezunlarının AÖF mezunuyum dediğinde karşısında bulunanların burun kıvırmalarına yönelik oluşan ön yargıları yıkması gerekiyor. Toplumda hâlen AÖF mezunlarına üniversite mezunu gözüyle bakılmıyor ise bunun başlıca sebebi Anadolu Üniversitesinin geçmiş yıllarda yapmış olduğu kalitesiz eğitim politikasıdır.

MERVE BEREN
Aday Memur
28 Kasım 2015 23:28

simdi sinavlardan kac almamiz gerekiyor

gencturk30
Daire Başkanı
29 Kasım 2015 09:45

En az 80

MERVE BEREN, 8 yıl önce
simdi sinavlardan kac almamiz gerekiyor

Mozcanclk
Şef
29 Kasım 2015 12:15

Verilen cevaplardan siz düşünün işte aöf nin seviyesini adamlar 100 yapsada haklı inşallah rabbimden çan çok yükselir yükselmesede biz yükseltiriz sorun yok ama konu şu onlarca verilen cevaplardan hiçbir şey anlamayanlar yüzünden durum böle çok açık ve net verilen cevaplara yazılan yazılara bakılınca herşey net çıkıyor

gencturk30
Daire Başkanı
29 Kasım 2015 16:11

Okadar anlattık yazdık onları ya okumaya tenezzül etmemiş ya da anlamamis yalnız anlamadiysa o okulu okumasin zaten gerek yok. Ortalaman 35 in altına dusmucek işte bu kadar basit bunun nesini anlamıyorlar. Yine anlamamislarsa anlamayan arkadaş 80 almak gerekli en az :)))

Mozcanclk, 8 yıl önce
Verilen cevaplardan siz düşünün işte aöf nin seviyesini adamlar 100 yapsada haklı inşallah rabbimden çan çok yükselir yükselmesede biz yükseltiriz sorun yok ama konu şu onlarca verilen cevaplardan hiçbir şey anlamayanlar yüzünden durum böle çok açık ve net verilen cevaplara yazılan yazılara bakılınca herşey net çıkıyor

mersinliab
Aday Memur
29 Kasım 2015 19:43

Bazılarının da işi gücü ukalalık. Sanırsın OTDÜ bunlara yalvarmış ama bunlar gitmemiş.

Birileri, "Açıköğretim okuyorum." dediklerinde bunlara ezik muamelesi yapmış, bunlar da hemen alıp giymiş o ezikliği.

Kardeşim bu insanlar -örgündeki gibi- gidip canlı canlı, sindire sindire, anında sorarak, tartışarak almıyor bu dersleri. Bütünleme hakları da yok. İçlerinde bir çok kişi hem çalışıp, hem okuyor. "Hem büt yok hem 35 altı çana girmez." dersen çoğu dersin ortalaması 45'i bulur. O zaman çoğu örgün bölümden zor olur geçmek.

Kendi adıma inanın çan eğrisine falan hiç ihtiyacım olmadı ama ben öğretmen olarak örgünden daha zor bir AÖF'ün haksızlık olduğuna inanıyor ve itiraz eden insanları anlıyorum.

Kalite, kalite diyenler de kusura bakmasın ama kitapları verip, bütü kaldırıp, geçme notunu arttırmayla kalite artıyorsa kapatın tüm üniversiteleri, verin herkese kitapları, geçme notunu da 85 yapın kurtulsun vatan.

gencturk30
Daire Başkanı
29 Kasım 2015 20:31

Yerim senin öğretmenligini sen ogretmensen bende memurum. Ben bu okulu zevk için okuyorum ODTÜ felan demisinde. Bu kadar basit olan 35 konusunu anlamiyorlarsa okumasinlar gerek yok.

mersinliab, 8 yıl önce

Bazılarının da işi gücü ukalalık. Sanırsın OTDÜ bunlara yalvarmış ama bunlar gitmemiş.

Birileri, "Açıköğretim okuyorum." dediklerinde bunlara ezik muamelesi yapmış, bunlar da hemen alıp giymiş o ezikliği.

Kardeşim bu insanlar -örgündeki gibi- gidip canlı canlı, sindire sindire, anında sorarak, tartışarak almıyor bu dersleri. Bütünleme hakları da yok. İçlerinde bir çok kişi hem çalışıp, hem okuyor. "Hem büt yok hem 35 altı çana girmez." dersen çoğu dersin ortalaması 45'i bulur. O zaman çoğu örgün bölümden zor olur geçmek.

Kendi adıma inanın çan eğrisine falan hiç ihtiyacım olmadı ama ben öğretmen olarak örgünden daha zor bir AÖF'ün haksızlık olduğuna inanıyor ve itiraz eden insanları anlıyorum.

Kalite, kalite diyenler de kusura bakmasın ama kitapları verip, bütü kaldırıp, geçme notunu arttırmayla kalite artıyorsa kapatın tüm üniversiteleri, verin herkese kitapları, geçme notunu da 85 yapın kurtulsun vatan.

onder36
Kapalı
29 Kasım 2015 21:06

Biraz daha sakin olalım.

purtak
Aday Memur
29 Kasım 2015 22:46

diger dersler sorun degılde ingilizce yapamayanlar nasıl yapacak en azından çan geciliyordu

gencturk30
Daire Başkanı
29 Kasım 2015 23:00

35 ve 40 al geçersin ingilizcede fazla oynamaz

purtak, 8 yıl önce

diger dersler sorun degılde ingilizce yapamayanlar nasıl yapacak en azından çan geciliyordu

30 Kasım 2015 02:51

Daha da yükseltsinler yahu. Millet 2 gün çalışıp cc ile geçiyor. Ben adam akıllı birseyler öğreneyim diye düzenli bi şekilde çalışıp en kötü ba ile geçiyorum dersleri. Mezun olunca diploma hakikaten ise yarıyor. Saçma bişeydi zaten eski not sistemi.

Bu arada bu 3. Universitem. İhtiyacım yok. Buna rağmen çalışıp geçiyorum.

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2015 08:41

yahu hocam bende memurum ve 2 gün çalışıpta geçen görmedim önceden dediğiniz gibi akşamdan soruları ezberle sabah git mezun oldu ama şimdi bu dediğiniz mevcut değil ondan dolayı gereksiz polimik yapmaya gerek yok derim .. sevgili arkadaşlar..

gitaryolcusu, 8 yıl önce

Daha da yükseltsinler yahu. Millet 2 gün çalışıp cc ile geçiyor. Ben adam akıllı birseyler öğreneyim diye düzenli bi şekilde çalışıp en kötü ba ile geçiyorum dersleri. Mezun olunca diploma hakikaten ise yarıyor. Saçma bişeydi zaten eski not sistemi.

Bu arada bu 3. Universitem. İhtiyacım yok. Buna rağmen çalışıp geçiyorum.

Er-Ça
Genel Müdür
30 Kasım 2015 09:32

25 VEYA 30 KALKIYOR DENİLİYOR ÇAN EĞRİSİ TABAN PUANLARI İÇİN. Benim FF ile kaldığım derslerin FF değeri 39.47 ile kaldım. Şimdi çan eğrisi tabanı 35 olursa ben bu dersi 35 üstü not alırsam geçebiliyormuyum.

acoban0625
Memur
01 Aralık 2015 15:33

35 sadece FF alt barajı, 40 lada FF olabilir, burada es geçilen, FF in üstünde ki basamak DD, yani yine kalıyorsunuz... Geçmek oldukça zorlaştı, bunu bazı arkadaşlar uygulama da daha iyi görecekler... Normal bir aöf öğrencisinin en az bir kaç dersi düşük olur, diğer derslerden iyi alınca kötülerde DC filan geliyordu sıkıntısız geçiyorlardı... Şimdi tüm derslerde 42-45 ve üzeri ve en 3-4 ünden ortlama 2 olması için 60-70-80 alacak ki ortalama 2 olsun... 50 ile CD, DC felan gelince ortalama 2 değilse, şokun büyüğü o vakit yaşanacak...

Çok çok 10 puan artırmışlar, problem değil diyenleri finaller açıklanınca burada öfke boşalması durumunda göreceğiz, çünkü sorular zor, cevap anahtarı orantısız olacak... en iyi sallayan 5-6-7 tutturur, 8-9 tutturamaz; velev ki tuttursa bile yine de geçemeyebilir...

Er-Ça, 8 yıl önce

25 VEYA 30 KALKIYOR DENİLİYOR ÇAN EĞRİSİ TABAN PUANLARI İÇİN. Benim FF ile kaldığım derslerin FF değeri 39.47 ile kaldım. Şimdi çan eğrisi tabanı 35 olursa ben bu dersi 35 üstü not alırsam geçebiliyormuyum.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi