Editörler : oto-danisman-expert
23 Kasım 2015 20:28

Focus , Astra, corolla , civic, Accent Blue fikir yardım?

arkadaşlar yukarda saydığım modellerin 2013 ve sonraki modelleri nden hangisini tavsiye dersiniz?

Astranın 135 bg dizel ve 1.3 dizel , focus n 110 lugu dizel corollanın 1.4 D si ve blue nn ve civicin 1.6 dizllerinden hangisini almalıyım 60 bn civarı param var?

er-form
Müsteşar
23 Kasım 2015 21:46

Zannediyorum ki önceliğiniz performans. Bu sebeple 1.6 136 lık astra ile focusun 1.6 110 luğunu tavsiye ediyorum.

Bu iki araç tüketim, performans, yol tutuş, sağlamlık, ikinci el ve estetik açıdan kendisini kanıtlamış araçlardır. Bu ikisi arasında da iç mekan ve yalıtım açısından astra daha iyidir. Focusun biraz iç mekanı ve yalıtımı zayıf.

1.3 dizel, 1.4 dizel performans açısından çok iyi araçlar değiller.

blue zaten yukarıda saydığımız sınıf araçlardan değil direkt elerim onu.

civicin dizeli hb kasasında var ve estetik açıdan çok sıradışı bir araç sedanı olsa tamam derim.

Hb isterseniz tercihlerin arasına golfü ve leonu da koymanızı öneririm. 1.6 tdi motor da çok iyi bir motor.

cem296
Daire Başkanı
24 Kasım 2015 09:43

focus,astra, civic yol tutus çok iyi, performans olarak astra,,, accent ise vasat

cem296
Daire Başkanı
24 Kasım 2015 09:44

virajlarda en iyisi civic, yakıt da az olur...focus biraz daha fazla yakar,

Hukuk10
Genel Müdür
24 Kasım 2015 09:53

accent blue'nin motoru güçlü ama araç kalitesiz, toyota 1.4 dizel hem kendini taşımaktan aciz hemde yağ eksiltme problemi var bazı serilerinde ayrıca yıllardır kendini geliştiremedi, bence astra ve focus ön planda olmalı ben olsam en güçlü olanı tercih ederdim ve focusta hiç kötü bir seçenek değil

er-form
Müsteşar
25 Kasım 2015 22:22

bu segmentte yol tutuş olarak focus üst segmentle yarışabilecek kadar iyidir

cem296, 8 yıl önce

virajlarda en iyisi civic, yakıt da az olur...focus biraz daha fazla yakar,

cem296
Daire Başkanı
26 Kasım 2015 09:17

benim kişisel düsüncemdi ,sizinki de farklı olabilir :)

er-form, 8 yıl önce

bu segmentte yol tutuş olarak focus üst segmentle yarışabilecek kadar iyidir

er-form
Müsteşar
26 Kasım 2015 13:17

Bu kişisel düşünce ile olmaz. Onun için de farklı olamaz:)

Estetik olarak şu araç daha güzel diyebilirsin, şu renk daha yakışıyor diyebilirsin, bunlar gerçekten göreceli kavramlardır. Farklılık arz edebilir.

Fakat yol tutuş, frenleme, performans gibi konular sana bana göre değişmez. Biner incelersin farkı görürsün, ya da yapılmış testleri incelersin değerleri okursun.

Benim araç en güzeli ya da hayalimdeki araç en iyisi dersen o markaya iyilik değil kötülük yapmış olursun.

Yukarıda sayılan araçların dördüne sahip olmuş bir insan olarak bindiğim bütün araçların olumlu yönlerini belirttim ve olumsuz yönlerini de eleştirdim. Çünkü sahip olmakla fabrikasını satın almış olmuyordum, bana kâr payı da göndermiyorlardı. Sonuçta sattım ve diğer bir markaya geçtim. Mezara kadar onunla gitmedim.

Herkes bindiği aracı övmek yerine olumsuzluklarını eleştirse firmalar bizlere daha iyi hizmet vermek zorunda hissederler kendilerini. Bu ülkede yıllarca şahinler doğanlar, braadwayler öyle övüldü ki kimsenin binmediği araçları bize bir ev parasına sattılar. Eleştirilseydi satamazlar Avrupalının bindiği araçlara biz de binerdik.

Örneğin focus çıktığından beri yol tutuşu, performansı ile övülen bir araç. Şahin doğancılardan sonra insanlar bazı şeyleri eleştirmeye başladılar. Örneğin focusun yalıtımı hep eleştirildi. Son kasasında eleştirileri dikkate almış olacaklar ki baya bir ilerleme kaydetmişler, ama yine de yetmedi kullanıcıları eleştirdi makyajda daha da iyileştirmişler, bu konuda çok övülen golfe çok yakın olmuş makyajla beraber. Demek ki sevdiğin markayı eleştirince o marka kendine çeki düzen veriyor...

cem296, 8 yıl önce

benim kişisel düsüncemdi ,sizinki de farklı olabilir :)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi