Editörler : supporters.
24 Kasım 2015 14:02

Yeni Adalet Bakanımız sn Bekir BOZDAĞ ve Beklentilerimiz

zaten tanımayan yoktur 2002 den beri Ak parti milletvekilliği, grup başkan vekilliği , adalet bakanı ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan ilahiyatcı hukukcu.

şahsen tanıdığım bir süre beraber avukatlık yaptığım bir abimiz büyüğümüzdür, kendisini 2 kelime ile özetlersem adaletli ve çalışkan diyebilirim.

adalet teşkilatı ve ülke için çok doğru yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum.

adalet emin ellerde...

elektroansiklopedi
Aday Memur
24 Kasım 2015 15:21

mutluyuz çok iyi oldu.. yeni alımlar bekliyoruz.. hayırlısı diyelim..

savcıolacakkız
Aday Memur
24 Kasım 2015 16:25

İstikrar sürsün ????????

lal 2
Kapalı
24 Kasım 2015 17:38

Mustehak

25 Kasım 2015 10:46

Alımların artması temennisiyle hayırlı olsun

sabahlarnetuhaf
Kapalı
25 Kasım 2015 14:43

editörüm değerli bir büyüğümdür. iki kelime ile özet.. ne iki kelimesi kelimelere sığmaz, güzelliğine doyulmaz güzelim bir insandır. üstelik bu söylediklerim de daha boz dağın görünen kısmı. bu vesileyle bakana ve mülakatiliyete saygılarımı sunarım.

HiMALAYA78
Genel Müdür
25 Kasım 2015 16:44

Hakikaten Bekir Bozdağ'ın ağırbaşlı ve vicdanlı biri olduğunu düşünüyorum.Kendisinden dileğimiz özellikle avukat mülakatlarında fazla can yakmamasıdır.Aile ve çevremiz de beklentiye girmiş durumda. Yüzümüzün kara çıkmamasını temenni ediyoruz. Sayın editör şahsi tanışıklığınıza binaen bu dileklerimizi kendisine iletmenizi temenni eder görevlerinde başarılar dileriz.

tahsinkuru
Daire Başkanı
26 Kasım 2015 11:10

gözünüz aydın: öysm sınav sorularını yayınlıyor, adalet bakanlığı başarı listesini ,her bir adayın puanını göstererek yayınlıyor, mülakat komisyonunda barodan üye katılıyor, mülakatlarda görüntülü kayıt alınıyor, 3 dakikalık . mülakatlar yerine gerçek anlamda liyakatı sorgulayan 15-20 dakikalık mülakatlar yapılıyor, geçmişte herhangi bir partiye üye olanlar mülakatlarda eleniyor vs. ahlakın,aklın ve özgüvenin gerekliliklerini tavizsiz yaşandığı güzelim memleketimde şiir tadında bir yaşamı vadeden güneş doğuyor...

mahoni26
Şef
26 Kasım 2015 11:12

Hakimlik ve savcılık sınavlarındaki 35 yaş sınırı kaldırılmalıdır.

kırmızıkarrr
Aday Memur
26 Kasım 2015 13:38

hakimlik alımlarında tıpkı öğretmenlikte olduğu gibi yaş şartı kalksın. Sınavlarada hep şaibe var denildi. 2010dan sonra son 5 yılda sınava giren ve artık bu sınavlara yaştan dolayı girme hakkı olmayanlara bir kez olsun yeniden şans verilsin. bu sınavlarda kopya olayı olmasaydı belki kazanıcak olanlar vardı. Aylarca bu sınavlara çalıştık. Madem adalet için adalet bakanı oldu SAYIN BEKİR BOZDAĞ bizde bu adaleti ondan bekliyoruz.

med cezirr
Aday Memur
26 Kasım 2015 13:48

2010 dan sonra yapılan idari hakimlik sınavlarına bende girdim ve çok az puanlarla kaybettim. O zaman da söylenmişti açık açık sınavlarda kopyaların olduğu. O kopyalar olmasaydı belki şuan ben ve benim gibi birçok kişi hakkıyla mesleğini yapıyor olacaktı. Sayın Bekir Bozdağın hakkaniyetli davranarak bu sınavlara girenlere bir şans vermesi bakanlık adına gerekli ve adaletli olur. Ayrıca yaş şartı gibi saçma sapan olayada son vermesi en büyük temennimiz. Lütfen editör bey bu dilekleri iletin. Yaş şartı fırsat eşitliğine aykırı bir durumdur.

yasa.izleme
Memur
26 Kasım 2015 16:25

hakimlikte üst yaş sınırının kaldırılmasını bekliyoruz

yasa.izleme
Memur
26 Kasım 2015 16:34

Hakimlik alım sınavlarının yeniden düzenlenmesini bekliyoruz. Avukatlar ve mezunlar için ayrı sınavlar düzenlenmesini doğru değil aynı işi yapacakların aynı sınavla alınmaları daha uygun. avukatlık süresi stajı etkilemeli alım aynı sınavla yapılmalı. yaş sınırının kaldırılması ya da 45 e yükseltilmesini bekliyoruz.

sabahlarnetuhaf
Kapalı
27 Kasım 2015 13:33

mübaşirlikten hakimliğe geçiş sınavı düzenlenmeli hele hele gittiğimiz savcılıktaki personellere savcılardan hal geçişi olmuş fiili olarak. bunun hukuki bir temele oturtulması şart! bir hukukçu olarak alım sırasının şöyle olmasını düşünüyorum.

1-İİBF

2-İİBF

3-Özünde iyi İİBF'li.

4- Çığırtkan İİBF'li

5- Nosyonlu İİBF'li

6- Losyonsuz İİBF'li

7- Mübaşir

8- İnfaz koruma Baş memuru

9- Savcılıktaki polat alemdar kılıklı

10- hemşire

11-hemşehri.

Kanun Hükmünde Karar
Şube Müdürü
28 Kasım 2015 21:41

Mesleğe giriş sınavında uygulanan 35 yaş sınırının kaldırılmasını, kaldırılamıyorsa bile en azından 45 olarak uygulanmasını bekliyorum.

baymemur63
Memur
29 Kasım 2015 13:00

35 yaş sınırına yeni düzenleme yapılsın

backhand
Şef
29 Kasım 2015 21:29

buraya yazinca bekir bozdag talepleri okuyor mu saniyorsunuz. o zaman bende iibf kotasi kalksin diyi

01 Aralık 2015 23:43

Sayın bakanımızdan sınava giriş yas sınırını 35 den 45 e çıkarmasını bekliyorum.

Bakanımızın twitter adresi @bybekirbozdag

Twitterdan Sn bakanımıza yazalım derim.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi