Editörler : swat3410
24 Kasım 2015 18:58

Son çare polislik

Öncelikle hepinize selamlar abiler,

Yaş oldu 27, 2 yıldır işsizim o sınav bu kurum derken zaman su gibi geçiyor, yolda tanıdık gördüğümde yolumu değiştiriyorum, akraba eş dosttan hiç bahsetmiyorum bile, he bu zamana kadar asgari ücretle de çalıştım, tarım işçiliği de yaptım, yevmiyeyle üzüm de topladım, halen günlük 50 lira yevmiyeyle zeytin topluyorum, hatta yarın sabah 7.30 da traktömü kasasına binip zeytinliğe gidip aksam 5 e kadar ağaç tepesinde zeytin silkeleyeceğim toz toprak içinde, polisliğim p ' si bile aklımda yok halende mecburen başvuruyorum durumlar böyle abiler yapacak başka bir şeyim kalmadı artık iş başvurularına dönüş bile yapmıyorlar kaç ay oldu, polislikte garanti değil elbette mülakatı var, sonuç olarak ben sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum, her ne kadar mesleğin zorluğu, stresi, tehlikesi vs. den dolayı çoğunuzun düşüncelerinin olumsuz olduğun bildiğim halde yine de düşüncelerinizi merak ediyorum abiler.

poyrazege35
Şube Müdürü
24 Kasım 2015 19:53

cardigans78 kardesim, polislik bir meslekten cok bir hayat tarzidir. normal zamanda gece 13 saat gündüz 12 saat calisir. toplumun yolda gördügünde yolunu degistirdigi bütün insanlarla bütün gün muhattaptir. hic kimse tarafindan sevilmez toplumun dislanmisidir. bazen 3 gün bazen 3ay evinin yolunu görmez bu yüzden aile hayati cogunlukla sorunlu ve intihar orani en fazla meslek grubundandir. sana daha da cogunu sayar?mda satirlar yetmez. fakat maasi 15 inde yatar mutlaka, tek avantaji bu sanirim. bence sen var git zeytinini topla azicik asim kaygisiz basim dersin namusuyla calisana Allah rizik verir. cünkü polislik aklimin kiyisinda yok son carem denilip kendini kandiracagin meslek degilidir. yolun genede acik olsun kardes.

isyankarpolis
Kapalı
25 Kasım 2015 09:34

Polisliğin tek avantajı maaşı iyi ve sabit ayın 15i dedimmi sekmez hesabına yatar ama şöyle bir gerçek var dünyanın en zor işi işsizliktir o yüzden düşünme olabiliyorsan polis ol şu an zaten fiziksel ve psikolojik olarak yıpranmış görünüyorsun polisliktede aynı şekilde devam et en azından parasızlık çekmezsin.

Türk1905
Şef
25 Kasım 2015 13:32

yaş 23 üniversite bitince direk askere gittim temmuzda geldim son 3 ayda ne yaptın iş güç buldun mu demelerinden kafayı yemek üzereydim ki çok şükür özel harekat polsilğini kazandım işsizlik gerçekten kötü

cardigans78
Memur
25 Kasım 2015 18:32

aynen beni polisliğe iten yol da son 2 senedir yaşadığım psikolojik yorgunluk, saçlar dökülmesi başladı ya siz düşünün 2 senedir iş güç ne oldu diye her akraba her tanıdık sorarsa ne hale gelinebilir, ha benzer sıkıntıları mesleğin içinde çekmeye devam ederim belki ama en azından bu ne yaptın iş güç, evlenmiyecek misin daha gibi aptalca sorulardan kurtulup bir iş sahibi olurum elim para görür hem de bir aile sahibi olabilme ihtimalim daha yüksek olur, o yüzden yapacak bir şey yok mülakat tarihini beklemekteyim, ha zeytin toplamaya da devam tabi akşam ezanında eve geldim her tarafım kopuyor, günlük 50 lira yevmiyeyi de iş bitince toptan alıcaz, Allah hakımızda hayırlısı ne is onu nasip etsin.

isyankarpolis, 8 yıl önce

Polisliğin tek avantajı maaşı iyi ve sabit ayın 15i dedimmi sekmez hesabına yatar ama şöyle bir gerçek var dünyanın en zor işi işsizliktir o yüzden düşünme olabiliyorsan polis ol şu an zaten fiziksel ve psikolojik olarak yıpranmış görünüyorsun polisliktede aynı şekilde devam et en azından parasızlık çekmezsin.

realite-35
Memur
26 Kasım 2015 12:44

ol kardeşim olabiliyorsan polis ol memleket bitmiş polislikten başka meslek yok bu ülkede yada imkanın varsa iyi yabancı bir ülkeye git kurtar hayatını

s.ugurluer63
Aday Memur
02 Aralık 2015 14:15

Kardeş ben de yüzme antrenörüym. Özel sektörde iş bulabilirim ama verdikleri para 1500 tl. Ben de başvurdum ve zorluklarını bilerek giriyorum bu mesleğe ve yapabileceğime inanıyorum. Sen bu şartlarda bile Polisliğe bakış açın buysa olma,teşkilata zarardan başka bişey getirmessin. Sana zulm olur bu meslek..

polychet01
Memur
03 Aralık 2015 20:30

gir kardeşim mandalina portakalı kaç yıl toplayacaksın.kaç yıl sigorta yatıracaksın kaç yaşında emekli olacaksın

mesleği bırakıp ırgat olmak isteyenler var ise çözümü çok basit ver dilekçeyi git ırgatlığa

tamam zordur ama kolay iş yok. sokak polisliği zor ise geç 8-5 evrak işine keyfine bak.

bu mesleğin yatış yeri çokkkkkkkkkkkk. herkes sokakta değil ya.

her şeye atlamazsan sinirlerine hakim olursan 10 numara 5 yıldız meslek.

ha ben öğretmen olacam ya da kendime iş yeri acacağım diyorsan yapma gelme.

ne demek istediğimi anladınız sanırım

kars2015
Genel Müdür
04 Aralık 2015 09:18

Hangi bölüm mezunusun

mehmeulut
Aday Memur
04 Aralık 2015 22:29

Kardeşim polisliği bu kadar gözünde bütme. Herkes kafasına göre konuşuyor. Neymiş 3 gün evine gidemezmişin, neymiş 24 saat evine gidemezmişsin. Yok öyle bişey. Varsada binde bir. Ben 24 yıldır bu meslekteyim, en fazla belli bi süre 12-12 çalıştım. Maaşıda düzeldi, çalışma şartlarıda hiç fena değil. Nedense bizim polis milleti genelde halinden hep şikayet eder, şükreden çok azdır. Polis olursan pişman olmazsın. Sen beni dinle. 2. Şarkımıda gönüllü yapıyorum. Rabbime bin şükür memnunum mesleğimdende, halimdende.

esirkalp
Şef
05 Aralık 2015 00:45

mehmeulut abı 24 seneni meslege vermişsin ama hep boynunu bukmus her şeye koyun gibi evet demişsin..bizde biliyoruz illaki güzellikleride var zorluklarıda..ama daha güzel neden olmasın ..calışma saatlerin tatilin aile hayatın sosyal haytın uyku düzenin vss.şükür etmek ayrı boyun bükmek cok farklı sayın abim..12/12 calışıpta mutlu olan teşkilatta bir sni gördüm ki 12/24 cekilmio..helal olsun sana

karamurat323232
Şube Müdürü
05 Aralık 2015 04:09

en fazla 12 12 çalıştım demişsin 24 yıllık polisim demişsinde

vay arkadaş ben daha kobani muhabbetine 2 hafta 16-8 çalıştım geziyi 1 mayısı falan hiç söylemiyorum bile ya biz farklı zaman diliminde yaşıyoruz yada sen fbi yada cia falansın.

mehmeulut, 8 yıl önce

Kardeşim polisliği bu kadar gözünde bütme. Herkes kafasına göre konuşuyor. Neymiş 3 gün evine gidemezmişin, neymiş 24 saat evine gidemezmişsin. Yok öyle bişey. Varsada binde bir. Ben 24 yıldır bu meslekteyim, en fazla belli bi süre 12-12 çalıştım. Maaşıda düzeldi, çalışma şartlarıda hiç fena değil. Nedense bizim polis milleti genelde halinden hep şikayet eder, şükreden çok azdır. Polis olursan pişman olmazsın. Sen beni dinle. 2. Şarkımıda gönüllü yapıyorum. Rabbime bin şükür memnunum mesleğimdende, halimdende.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi