Editörler : ayşegül bgm
25 Kasım 2015 18:12

Bakan Müzezzinoğlu sürekli yalan söylüyor

Son iki yıldır bu bakan sürekli yalan söyledi. Bunu atama bekleyen sağlıkçılar çok iyi biliyorlar. Ama sürekli yalan söylüyor. Hata bir kez olur iki kez olur ama bu adam sürekli yalan söylüyor. Halka sorsanız onbinlerce sağlık personeli alındı sanır. Bakın 2015 de 25 bin atama dedi hani o nerede. Tümden yalan. efendim 15 bin atama yapıldı. Bunlardan meslek bazında dağıtılınca bazı branşlara 150 kişi bazılarına 50 kişi düştü.

Ayrıca hani 10 bin kişi ne oldu hani alınacaktı. HİZMET ALIMI diye bir halt tutturdu oda yalan. Güya taşeron alımı dedi hani ne oldu çok il alım yapabildi. Oda 23 yaşını doldurmuş, partiye yakın kişiler. Yani ambulanslara şöfor alınacak dendi onlar ATT olacaktı ne oldu. Dişarıdan başka meslek gruplarından AKP ye yakın partililer alındı.

Hani nerede adalet. Zaten alınan sayısı çok az....

Ayrıca 75 Bin Acil Tıp Teknisyeni atama bekliyor ama alınan sayısı son 1,5 yılda 305 kişi. Ne oldu buda ne demek yaklaşık olarak BİNDE DÖRT oranında. Yani 1000 Att den sadece 4 dü atandı. Bir diğer deyişle 74,695 kişilik yığılma halen devam ediyor.

Sayın bakan ATT okullarını niye açtın. Tüm Üniversiteler hemşire, ebe alıyor , sağlık il müdürlükleri sağlıkçı alıyor ama ACİL TIP TEKNİSYENİ almıyor.

Şimdi soruyorum. sen Kimin bakanısın. Bu gençliğin vebalini nasıl taşıyacaksın. Hani özel hastaneler var ya onlarda bile iş bekleyen yüzlerce müracaat var.

Allah tan kork sayın bakan. Ben senin yerinde olsam görevi iade ederim. Hani bazen anlatıyorsun ya torunlarını , Gümülcine den gelişini git onlarla ilgilen kitap yaz.

Bu gençlerin ahı tutacak elbette. Sizi Allah a havale ediyorum.

25 Kasım 2015 18:26

Son iki yıldır bu bakan sürekli yalan söyledi. Bu durumu atama bekleyen sağlıkçılar çok iyi biliyor. Hata dediğin bir kez olur iki kez olur ama bu adam sürekli hata yapıyorsa bunun adı düpedüz yalan olur.

Halka sorsanız onbinlerce sağlık personeli alındı sanır. Bakın 2015 de 25 bin atama dedi hani o 25 bin atama nerede?

Tümden yalan. efendim 15 bin atama yapıldı. Bunlardan meslek bazında dağıtılınca bazı branşlara 150 kişi bazılarına 50 kişi düştü.

Ayrıca hani 10 bin hizmet alımı olacaktı ne oldu o 10 bin kişiye.?

HİZMET ALIMI diye bir halt tutturdun oda yalan.

Güya taşeron alımı dedi hani ne oldu çok il alım yapmadı. yani topu topu alındı ise 3000-3500 kişi oda şüpheli ama neyse.

Oda 23 yaşını doldurmuş, partiye yakın kişiler.

Hani ambulanslara şöfor alınacaktı ve onlar ATT olacaktı ne oldu.

Alınan yerlerde ise sağlıkcı yerine başka meslek gruplarından AKP ye yakın partililer alındı.

Hani nerede adalet.

Ayrıca 75 Bin Acil Tıp Teknisyeni atama bekliyor ama alınan sayısı son 1,5 yılda 305 kişi. Ne oldu buda ne demek yaklaşık olarak BİNDE DÖRT oranında.

Yani 1000 Att den sadece 4 dü atandı. Bir diğer deyişle 74,695 kişilik yığılma var. Bunların pskolojileri bozuldu.

Sayın bakan ATT okullarını niye açtın.

Tüm Üniversiteler hemşire, ebe alıyor , sağlık il müdürlükleri sağlıkçı alıyor ama ACİL TIP TEKNİSYENİ almıyor. Mesela Eğe Üniversitesi , 100 Yıl Üniversitesi, vs. K.Maraş Sağlık il müdürlüğü sağlık personeli alımı yapıyor sadece ATT hariç.

Ne demek bunlar Allah tan korkun.

Şimdi soruyorum. sen Kimin bakanısın. Bu gençliğin vebalini nasıl taşıyacaksın. Hani özel hastaneler var ya onlarda bile iş bekleyen yüzlerce müracaat var.

Allah tan kork sayın bakan. Ben senin yerinde olsam görevi iade ederim. Hani bazen anlatıyorsun ya torunlarını , Gümülcine den gelişini git onlarla ilgilen kitap yaz.

paramedikatt
Aday Memur
25 Kasım 2015 18:58

Helal olsun kardesim durumu cok guzel ozetlemissin. Ama gel gor li bu onlarin umrinda bile degil. Bakan bu konu disinda herseyle ilgileniyor. Cok bisey yapmis gbi televzyonda kendi yukseltip yukseltip duruyor. Ne diyelim allah hakkimzda hayurlisini nasip etsin. İnsallah bu puanlarmz yanmz ve atanrz.

dytayse
Aday Memur
25 Kasım 2015 19:56

amaç ne gerçekten merak ediyorum.diyetisyenim 83 puanla bir buçuk senedir bekliorum.en son kasım atamasında sadece 1 kişi alıolar.vicdansızlar madem ihtiyaç yok neden obeziteyle mücadele ediyosun.neden bu bölümü her yere sürekli açıyosun.hepsi reklam.ama iş alıma gelince icraat yok.taşeronlara bizim hakkımız olan kadroları veriyolar.biz 4 yıl boyunca okuyalım.emeğimizin karşılığı bu muydu?hiç bir şekilde hakkımı helal etmiyırum.bir yılda resmen çöktüm psikolojik olarak ya.hiç birşey beceremeyen adamı tekrar bakan yapmak acaba neyin çaresizliği.herkes recep akdağı isterken onların inadı ne ya?

myanmaz27
Aday Memur
26 Kasım 2015 17:28

kesinlikle haklısın..bakan bey şeker hastası ne dediğini unutuyor sanırım 2015 sonuna kadar 14500 alımı tamamlıcaz dedi kasım aralık falan filan dedi ama nerdeeee..alımlar şaka gibi Allah herkesin yardımcısı olsun...

Ufukcizgisi42, 8 yıl önce

Son iki yıldır bu bakan sürekli yalan söyledi. Bu durumu atama bekleyen sağlıkçılar çok iyi biliyor. Hata dediğin bir kez olur iki kez olur ama bu adam sürekli hata yapıyorsa bunun adı düpedüz yalan olur.

Halka sorsanız onbinlerce sağlık personeli alındı sanır. Bakın 2015 de 25 bin atama dedi hani o 25 bin atama nerede?

Tümden yalan. efendim 15 bin atama yapıldı. Bunlardan meslek bazında dağıtılınca bazı branşlara 150 kişi bazılarına 50 kişi düştü.

Ayrıca hani 10 bin hizmet alımı olacaktı ne oldu o 10 bin kişiye.?

HİZMET ALIMI diye bir halt tutturdun oda yalan.

Güya taşeron alımı dedi hani ne oldu çok il alım yapmadı. yani topu topu alındı ise 3000-3500 kişi oda şüpheli ama neyse.

Oda 23 yaşını doldurmuş, partiye yakın kişiler.

Hani ambulanslara şöfor alınacaktı ve onlar ATT olacaktı ne oldu.

Alınan yerlerde ise sağlıkcı yerine başka meslek gruplarından AKP ye yakın partililer alındı.

Hani nerede adalet.

Ayrıca 75 Bin Acil Tıp Teknisyeni atama bekliyor ama alınan sayısı son 1,5 yılda 305 kişi. Ne oldu buda ne demek yaklaşık olarak BİNDE DÖRT oranında.

Yani 1000 Att den sadece 4 dü atandı. Bir diğer deyişle 74,695 kişilik yığılma var. Bunların pskolojileri bozuldu.

Sayın bakan ATT okullarını niye açtın.

Tüm Üniversiteler hemşire, ebe alıyor , sağlık il müdürlükleri sağlıkçı alıyor ama ACİL TIP TEKNİSYENİ almıyor. Mesela Eğe Üniversitesi , 100 Yıl Üniversitesi, vs. K.Maraş Sağlık il müdürlüğü sağlık personeli alımı yapıyor sadece ATT hariç.

Ne demek bunlar Allah tan korkun.

26 Kasım 2015 19:41

Değerli gençler yazımda ATT leri örnek verdim. Elbette onlardan daha kötü durumda olan branşlar var. Mesela Tıbbi sekreter, Lab.Teknikeri, Diyetisyen, Diş Teknikeri, vesaire.

Yukarıdaki ve daha başka branşlarda çok az alım yapıldığını biliyorum. Ancak elimde yeterli istatistiki bilgi olmadığı için onları örnek olarak veremedim. Kusura bakmayın.

Elbette onları durumları da iyi değil.

Ancak kamuoyu oluşturun. Hastanelere 165 bin çoğu sağlık mesleği dışından insan torpille alınıp sonra kadro veriliyorsa burada bir adaletsizlik var demektir.

Sayın başbakan bunları duymalı...

Sayın sağlık bakanı artık televizyonlara çıkıp ta şunu yaptık bunu yaptık demek yetmiyor. Çözüm üret...

Bu gençlik hayır dilenmiyor, kömür istemiyor, teşvik istemiyor, ihale istemiyor. Bu gençlik iş istiyor. Onurlu ve gururlu bir hayat sürmek ve çalışmak istiyor.

Tüm gençler için ilgili birimlere yazmaya devam edeceğim.

30 Kasım 2015 20:15

Şeker hastası olması ne dediğini bilmemesine gerekçe olamaz.

srp39
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:22

ben tekrar alım olacak diye duyum aldım ama aralıkmı ocakmı bilemiyorum

Kral.muhammed
Aday Memur
01 Aralık 2015 17:53

yaw nie böle yapıolar allah için yaw 85 küsür puanla atanamadım yaw ne iştir bu yaw

Kral.muhammed
Aday Memur
08 Aralık 2015 17:20

Yaw bi sözleşmeli yapsınlar bari hani ne oldu çıt yok

15 Aralık 2015 14:29

Sayın editör arkadaş

15 Aralık 2015 14:52

Gençler ben sağlıkcı değilim , ayrıca atamada beklemiyorum. Ama siz gençlerin ve çevremde olup bitenlere baktıkça inanın üzülüyorum. Emekliliği gelmiş bir devlet memuruyum. Son 30 Yılda vurdumduymaz, duyguları körelmiş, sadece kırmızı plaka hastası iki bakan gördüm onunda birisi şu anki sağlık bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU.

Kendisinin defalarca tv kanallarındaki konuşmalarını izledim. Bir gram ufuk yok. Her söylediğini birkaç gün sonda kendi bakanlığına bağlı müsteşar, müsteşar yardımcısı vb. tarafından düzeltilmek zorunda kalındı.

Hani 2015 yılında 25 BİN sağlık personeli alınacak tı ne oldu. Tümüyle yalan.

Alınan topu topu 15 bin sağlık personeli

Bunun içinde ortaöğretimi var, ön lisansı var, lisansı var.

Allah tan kork be sayın bakan. 300 Bin atama bekleyen sağlık personeline karşılık aldığın topu topu 15 BİN yani yüzde 5 oranında atama yapılmış.

Hadi diyelim yüzde beş oldu ya bu atamaları branş bazında hesaplarsanız bazı branşlarda bu yüzde değil binde 1 lere kadar düşüyor.

Hizmet alımı diyor. Yani taşeron ne oldu ona hani 10 bin kişide ona alıyordun. Alıyor doğru 112 lerdeki ambülanslara şöfor alıyor ama torpilli olanlar, ehliyetliler, 23 yaşını bitirmişler. Vs. yahu hadi torpili anladık 23 yaş nereden çıktı.

Bu sorular kendisine sorulunca basın mensuplarını azarladığını tv kanallarında izliyorum. ATAMA KONUSUNDA SON ONBEŞ GÜNDE 15 DEFA ACIKLAMA YAPTIM diyebilecek kadar sadist ruhlu bir bakanınız var.

Olsun 15 günde 15 kez açıklama yap. Senin işin o . Ayrıca açıklama yaptında ne oldu hepsinin arkası boş çıktı. Atama var dedin ardından müsteşar sayın bakan geçen ay ki atamayı kast ediyor dedi.

Hani sitelere sağlıkçı zorunluluğu, iş yerlerine sağlıkçı zorunluluğu, hani okullara sağlıkçı zorunluluğu ne oldu.

Yapamayacağın işin sözünü verip te bu gençlerin hayallerini bari sömürme.

Sayın bakan sen ne anlamazmışsın. Sana tv spikerleri soruyorlar bize çok meil geliyor vatandaşa gençlere bir müjde var mı diye sen insanları rahatlatmak yerine kızıyorsun.

Yapamıyorsun kardeşim yapamıyorsun. Sen sayın recep AKDAĞIN yaptığı icraatları hayal bile edemiyorsun.

Vay efendim 156 hastane yapıyormuş. Yap sana köklü reform var mı onu soruyorlar. Sağlık bakanlığının görevi hastane yapmak. Ulaştırma bakanlığının ki yol yapmak.

Bırak bunları sayın bakan bırak.

Ayrıca özel sektör diyorsun. Sana isim vererek söylüyorum. Bugün itibariyle KONYA N.ERBAKAN ÜNV. MERAM TIP FAKÜLTESİ ne Kasım 2015 tarihi itibariyle iş müracaatında bulunan sağlıkçı sayısı. 923 kişi.

Taşerona bunlar sayın bakan. 1200 TL maaşa

Bırak boş lafları da biraz şu gençlere kulak ver.

Sayın Davutoğlu duy bunları duy. Selamlar.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi