Editörler : crops35

Kapalı
27 Kasım 2015 10:32

Yargitay katiplik klavye sinavi icin hazirlandiginiz metinler var mi ?

veya herhangi bir site ?

gümüş sim
Aday Memur
27 Kasım 2015 13:49

benim var ama internet üzerinden olmadığı için kaynak veremiyorum

bademlii
Kapalı
27 Kasım 2015 14:03

hadi ya :/ nette bakınıyorum ama benzermidir acaba?

gümüş sim
Aday Memur
27 Kasım 2015 14:08

bir önceki yargıtay sınavında rakamlar yoktu ama imla istediler sadece şapkalı a yı normal a şeklinde yazdık onun dışında imla vardı ama metinler çok zor değildi

bademlii
Kapalı
27 Kasım 2015 23:03

çok teşekkür ederim ..

gümüş sim, 8 yıl önce

bir önceki yargıtay sınavında rakamlar yoktu ama imla istediler sadece şapkalı a yı normal a şeklinde yazdık onun dışında imla vardı ama metinler çok zor değildi

01 Aralık 2015 14:18

bir de benim bulduğum bir yeni Yargıtay Metinleri

var ama bunlar mı bilmem metinlerde parantez içinde roman rakamları var ama klavyelerde yok ya da görünmüyor onu nasıl yapark ama sınavda sorumlu olmak normal rakamlardan ben yazarken evde normal rakamla yanlış gösteriyor program

hatta metinlerin linkini veriyim:

edit : link paylaşımı yasak.

editör: Kayıhan2020

metinlerden bir örnek vereyim:

bademlii
Kapalı
01 Aralık 2015 14:51

bende burdaki metinlerden yazıyorum. o roman rakamları büyük I ve büyük V ile yazdım öyle yazarsın.

memed duran, 8 yıl önce

bir de benim bulduğum bir yeni Yargıtay Metinleri

var ama bunlar mı bilmem metinlerde parantez içinde roman rakamları var ama klavyelerde yok ya da görünmüyor onu nasıl yapark ama sınavda sorumlu olmak normal rakamlardan ben yazarken evde normal rakamla yanlış gösteriyor program

hatta metinlerin linkini veriyim:

metinlerden bir örnek vereyim:

akinci08
Şube Müdürü
01 Aralık 2015 18:48

burada altta 100 kadar metin var ben onlara çalışıyorum size de tavsiye ederim.

02 Aralık 2015 22:13

dostoyevski nin suç ve cezasını çalışmak parmaklarınızı güçlendirir, zihninizi açar, ayak kaslarınızı da güçlendirir.

fven
Yasaklı
03 Aralık 2015 01:17

arkadaşlar klavye mülakatında özellikle yargıtay alımında epey karışık kelimeler ve rakamlar kanun maddeleri filan var. Bu rakamları yazmadan direk atlasak nasıl olur? oluyor mu öyle direk orayı atlayığ sonraki rahat hafızada kalan okunabilen kelimeleri yazsak olmaz mı?

zabıkadayı
Memur
04 Aralık 2015 17:06

12 adet metni buradan indirip çalışabilirsiniz.

bademlii
Kapalı
04 Aralık 2015 17:13

teşekkürler arkadaşlar

gümüş sim
Aday Memur
04 Aralık 2015 18:12

o şekilde olmuyor maalesef hatalı kabul ediyor yazmadığınız kelimeyi ve metinin %40 ı hatalı olursa mülakata giremezsiniz

fven, 8 yıl önce

arkadaşlar klavye mülakatında özellikle yargıtay alımında epey karışık kelimeler ve rakamlar kanun maddeleri filan var. Bu rakamları yazmadan direk atlasak nasıl olur? oluyor mu öyle direk orayı atlayığ sonraki rahat hafızada kalan okunabilen kelimeleri yazsak olmaz mı?

fven
Yasaklı
05 Aralık 2015 04:07

Zaman harcamaktansa 5 6 kelimeyi atlasam dediginize gore bi sorun teskil etmez sanirim rakamlari filan mesela cok abartmamak kaydiyla tabi. Yuzde 40 olmaz.

gümüş sim, 8 yıl önce

o şekilde olmuyor maalesef hatalı kabul ediyor yazmadığınız kelimeyi ve metinin %40 ı hatalı olursa mülakata giremezsiniz

gümüş sim
Aday Memur
09 Aralık 2015 12:29

zaten yargıtayda çok fazla rakam sormuyorlar ki danıştayda fazlaca rakam çıkar eğer yazabiliyorsanız rakamları atlamanın bir anlamı yok ama imla isteniyor bir önceki sınavda şapkalı a dışında bütün imlaları istediler

fven, 8 yıl önce

Zaman harcamaktansa 5 6 kelimeyi atlasam dediginize gore bi sorun teskil etmez sanirim rakamlari filan mesela cok abartmamak kaydiyla tabi. Yuzde 40 olmaz.

fven
Yasaklı
09 Aralık 2015 19:14

ben şu anda 60 yazıyorum. Başvurular yeni bitti mülakat ne zaman bilmiyorum. 90 nı geçebilirmiyim sizce. Aynı zaman da kpps ye de çalışıyorum. Derece yapma amacındayım. sizce yargıtay için zaman ayırmalımıyım. Yargıtay Ankara da beni cezbeden durum bu.

gümüş sim, 8 yıl önce

zaten yargıtayda çok fazla rakam sormuyorlar ki danıştayda fazlaca rakam çıkar eğer yazabiliyorsanız rakamları atlamanın bir anlamı yok ama imla isteniyor bir önceki sınavda şapkalı a dışında bütün imlaları istediler

gümüş sim
Aday Memur
10 Aralık 2015 01:32

mülakatları genelde sınavdan sonra yakın bir tarihte yapıyorlar tabiki de zaman ayırmalısın ben bir yıldır yemeden içmeden klavye çalışıyorum ancak 150 leri gördüm yani zaman ayırmadan 90 ı göremezsin çok çabuk öğrenirsin ama zaman ayırmazsan ilerleyemezsin çok nankör çünkü :) beni de cezbeden ankarada olması ama bakalım hayırlısı bir önceki sınavda 260 kelime yazan bir arkadaş vardı o atandığına göre biz de atanırız diye ümit ediyorum :) ama bu olmadı diyelim yakın bir tarihde adalet bakanlığı ilanı da çıkar olmazsa ona hazırlamış olursunuz kendinizi başarılar şimdiden :)

fven, 8 yıl önce

ben şu anda 60 yazıyorum. Başvurular yeni bitti mülakat ne zaman bilmiyorum. 90 nı geçebilirmiyim sizce. Aynı zaman da kpps ye de çalışıyorum. Derece yapma amacındayım. sizce yargıtay için zaman ayırmalımıyım. Yargıtay Ankara da beni cezbeden durum bu.

fven
Yasaklı
10 Aralık 2015 01:54

60 anca yazıyorum :) Savcının yanına oturup akşama kadar yazı yazmakta sıkıcı gerçi. Ben hedefime yoğunlaşıyım DHMİ olur inşallah. 60 tan 90 na çıkmam hatta 90 nı geçmem çook zaman alır o zamanı 2016 kpss ye harcasam daha mantıklı olacak sanırım

gümüş sim, 8 yıl önce

mülakatları genelde sınavdan sonra yakın bir tarihte yapıyorlar tabiki de zaman ayırmalısın ben bir yıldır yemeden içmeden klavye çalışıyorum ancak 150 leri gördüm yani zaman ayırmadan 90 ı göremezsin çok çabuk öğrenirsin ama zaman ayırmazsan ilerleyemezsin çok nankör çünkü :) beni de cezbeden ankarada olması ama bakalım hayırlısı bir önceki sınavda 260 kelime yazan bir arkadaş vardı o atandığına göre biz de atanırız diye ümit ediyorum :) ama bu olmadı diyelim yakın bir tarihde adalet bakanlığı ilanı da çıkar olmazsa ona hazırlamış olursunuz kendinizi başarılar şimdiden :)

12 Temmuz 2021 10:13

2021 yargıtay sınavı için örnek metinler var mı şu an için elinizde olan

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi