Editörler : Pangaea
30 Kasım 2015 19:03

İİBF magduru ceko,uluslar arası ılıskıler vb. bimere sikayet edilmeli

selam arkadaslar bolumum calısma ekonomnısı ve 86 puanla hala atanamadım atanma umıdımde kalmadı cunku aynı derslerı gordugumuz dıger ııbf bolumlerıne 450 kadro verılırken bıze 15 kadro verıldı ve ben 4001 tercıh etmek zorunda kaldım. gelmeyecegınıde bılıyorum. onumuzderkı atama artık son sansımız ve ben ısımı sansa bırakmak ıstemıyorum. az once durumu ayrıntılı bır sekılde yazarak bımere sıkayette bulundum. aynısını dıger ceko ve uluslarası ılsıkıler mezunlarından da beklıyorum

30 Kasım 2015 19:58

86 puanla atanamayan işletme iktisat mezunları da var hocam. Atanamamanın sebebi bölümünün çeko olmasından daha ziyade az kadro verilmesidir. Tercihlerini bilmiyorum ama seçici davranmadıysan bu atamada atanma ihtimalin yüksek.

magdur4507li
Aday Memur
30 Kasım 2015 19:58

+

mrvcsr
Aday Memur
30 Kasım 2015 20:03

işletme koduyla 450 kadro alınıyoken ceko koduyla 15 kısı alınıyor acıp bı bakmanızı tavsıye ederim genel bir adaletsızlık var zaten o net ancak ııbf ıcındede adaletsızlık var

30 Kasım 2015 20:30

Hocam bende size işletme mezun sayısı ile çeko mezun sayısını araştırmanızı tavsiye ederim

carsi34
Yasaklı
30 Kasım 2015 20:53

yapılacak tek çalışma iibf'nin tek kod olması için bir çalışmadır. adamın teki de işletmenin mezunu daha fazla ondan fazla kadro gelmesi normal demeye getiriyor. bugüne kadar hep öyle oldu zaten ama iş sonunda 30 kat fazla kadroya kadar geldi.

30 Kasım 2015 21:04

Tabi ortak kod olması için çalışın. Kadro artırılması için çalışmayın ortak kod için çalışın. 30 kat fazlası geliyormuş ee puanlara bak bazı atamalarda taban puan aynı ya da 1 puan oynuyor o nasıl oluyor nasıl olduğu belli mezun sayısı ile orantılı ben işletme mezunu da değilim ama bunu anlamak zor olmasa gerek ortak kod olması lazımmış ortak kod var zaten 4001. bütün bölümlerin kodu kalksın herkes 4001den girsin o zaman mantığa bak.

carsi34
Yasaklı
30 Kasım 2015 21:14

bu 30 katlık farklar bir kanıksanırsa daha böyle gider onun için çeko uli ekonometri ve uzun vadede maliye gibi bölümler için tek koddan başka çare yoktur. olmuyorsa da dediğin gibi tüm kadrolar 4001 olsun şansımız daha fazla olur. ondan fazla konuşma bölümüne aynı fakültedeki adama göre otuzda bir kadro gelse burada çekoculardan daha çok ağlardın.

mrvcsr
Aday Memur
30 Kasım 2015 21:25

arkadasım benım bolum sıralamam 25 ve ben acıktayım. işletme mezunu sayısı cok dıye bız 86 puanla kalalım o zaman. mantık olarak dogru soyleıdgın daha cok mezununuz var ancak bu 40 kat fazla kadro almanızı haklı cıkarmaz

30 Kasım 2015 21:29

Hak aramak ya da kendisine haksızlık yapıldığını düşünmek ve bunu söylemek ağlamak değildir ben kimsenin ağladığını düşünmüyorum ama yanlış düşündüğünüzü söylüyorum ortak kod olduğunda o zaman özellikle işletme ve iktisat mezunlarına haksızlık olacağını düşünüyorum ayrıca önceliğin de ortak kod değil kadro sayılarının iibf genelinde artırmak olduğunu düşünüyorum. 4001 olursa şansın daha fazla olmayacağını eminim sen de biliyorsundur.

mrvcsr
Aday Memur
30 Kasım 2015 21:35

işlertmenı taban puanları 85.5 leri gormesıne ragmen benım 86 ıle atanamamıs ve bu atamadada atanamayacak olmam hakmı sence nokta arkadasım ?

carsi34
Yasaklı
30 Kasım 2015 21:35

Yoo senin mantığına göre tüm gih kadroları 4001 olsa bizim işimize gelir çünkü önce kadrolar çoğalsın diye mücadele ederiz sonra da her kadroya başvurabiliriz. sen de önce kadro mücadelesi demiyon mu biz onları 2010 sınavından beri yapıyoruz zaten her atamada da kaymağı işletme ve 1-2 bölüm daha yiyordu ama artık iş çığırından çıktı. bırak 30 katı 2-3 kat bile fark olmamalı. çeko uli ve ekonometri kendini düşünmezse böyle yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 25. sıradaki bile atanamaz. iyice rezalete döner iş. yol yakınken herkes uyansın iş kadro mücadelesinden önce fakülte içinde adalet.

kelebek8488
Memur
30 Kasım 2015 21:44

hocam öyle bir yazmışsınız ki işletme ye sadece 450 kadro verilmedi ki kendinize göre yorumluyorsunuz maliye kamu yönetimi muhasebe bunlar hep aynı kadroları tercih edebiliyor ayrıca bir sürü öğretmenlik koydular işin içine bize hiç bişey kalmayacak ne yazıkki ama size hak veriyorum gerçekten 15 kadro çok komik bir rakam inşşlh bir dahaki alımda bu sayı 250 lileri bulur ve tüm mağdur arkadaşlarımız rahatlatır

mrvcsr, 8 yıl önce

işletme koduyla 450 kadro alınıyoken ceko koduyla 15 kısı alınıyor acıp bı bakmanızı tavsıye ederim genel bir adaletsızlık var zaten o net ancak ııbf ıcındede adaletsızlık var

ylmzklnc
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:01

İtiraz yöntemi o kadar tuhaf ki. Yani işletme alımı 15e inip diğerleriyle eşitlense adalet sağlanacakmış gibi yazıyorsunuz arkadaşlar. Elbetteki üniversite okuyan herkesin hakkıdır bir kurumda çalışmak. Fakat bu şekilde bölümler arası kıyasla mevzu hallolmaz. Birbirimize düşman kesilecek duruma mı gelelim yani. Öğretmenlere verilen kadrolar onlara bir lütufmuş gibi davranıp kendimizi üvey evlat olarak gördük. o bitti şimdi de iibf alımlarında aynı ayrımı oluşturuyoruz. Öğretmenin de mühendisin de iibflinin de hakkıdır atanmak. Bence itiraz ''onlardan çok alınıyor bizden az'' yerine ''okudum bitirdim hakkımı istiyorum'' şeklinde olursa doğru olur.

mrvcsr
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:05

durumu neden anlamak ıstemıyosunuz anlayamıyorum bana cok kadro verıldı oh ne rahat kafasında herkes ben ısletmenın kadrosu bana verılsın demıyorum 15 tane kod yazılıyor ceko yok o 15 kodun ıcınde ben bundan bahsedıyorum sızde basvurun ama bızde basvuralım. ceko ekeonometrı nıye ayrı tutuluyor. ben ııbf okumanın hıc bır avantajını goremıyorum. 4001 ıle aynı su an ceko

ylmzklnc, 8 yıl önce

İtiraz yöntemi o kadar tuhaf ki. Yani işletme alımı 15e inip diğerleriyle eşitlense adalet sağlanacakmış gibi yazıyorsunuz arkadaşlar. Elbetteki üniversite okuyan herkesin hakkıdır bir kurumda çalışmak. Fakat bu şekilde bölümler arası kıyasla mevzu hallolmaz. Birbirimize düşman kesilecek duruma mı gelelim yani. Öğretmenlere verilen kadrolar onlara bir lütufmuş gibi davranıp kendimizi üvey evlat olarak gördük. o bitti şimdi de iibf alımlarında aynı ayrımı oluşturuyoruz. Öğretmenin de mühendisin de iibflinin de hakkıdır atanmak. Bence itiraz ''onlardan çok alınıyor bizden az'' yerine ''okudum bitirdim hakkımı istiyorum'' şeklinde olursa doğru olur.

ylmzklnc
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:27

2012 mezunuyum. Bir sürü sınav için mülakat için ankaraya gittim hiçbirinden olumlu sonuç alamadım. Ders çalışıyorum diye herhangi bir işte de çalışmadım yani tek kuruş para kazanamadım. Benzer psikolojideyiz. Aynı süreçlerden geçiyoruz. neler hissettiğinizi çok iyi anlıyorum bu yüzden. keşke her bölüme ayrı ayrı 2000-3000 kadro verilse. 3 yılı aşkın süredir okulu bitirip de işsiz olduğum şu dönemde bir kere bile öğretmenlerden çok alıyorlar bizden az diye düşünmedim. Çünkü onların da hakkı diye düşündüm. arkadaşlar herhangi bir bölüme verilen az kadroya hep beraber itiraz edelim. Ötelemeyelim kimseyi. Atanmanızı yürekten Allah'tan diliyorum.çünkü bu durumun ne kadar kötü olduğunu çok çok çok iyi biliyorum ve şu an yaşıyorum. Ve sizin şu an yaşadığınız kaygıyı ben de yaşıyorum.

Uli123
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:38

bolumum uluslararasi iliskiler puanim 85.99.tabi ki 11 kadroya ben de atanamicam. 450 sadece isletmenin degil diyosunuz bize verilen 11 de sadece bizim degil ortak. elini kolunu sallayan isletme okuyo.iibf nin en iyi bolumlerine kadro yok!!!adaletsizlik icinde adaletsizlik.

mrvcsr
Aday Memur
30 Kasım 2015 22:45

hocam bimere yazın sızde lutfen 1 2 bı sekılde duyuralım sesımızı

Uli123, 8 yıl önce
bolumum uluslararasi iliskiler puanim 85.99.tabi ki 11 kadroya ben de atanamicam. 450 sadece isletmenin degil diyosunuz bize verilen 11 de sadece bizim degil ortak. elini kolunu sallayan isletme okuyo.iibf nin en iyi bolumlerine kadro yok!!!adaletsizlik icinde adaletsizlik.

mrvcsr
Aday Memur
17 Aralık 2015 17:51

++

kayakaya2172
Aday Memur
18 Aralık 2015 17:36

Arkadaşlar bimere yazdığın yazıyı forma yaz bizde gönderelim.. Sadece Çeko içim değil tüm iibf için..

mervenil2012
Memur
18 Aralık 2015 23:56

bimerin yanında kamu başdenetçisinede yazın cevap veriyolar. bimer den daha etkili

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi