Editörler : crops35
01 Aralık 2015 13:37

Üniversite Yapı İşlerinde Mühendis Sorunları

Arkadaşlar Üniversitelerin yapı işleri ve teknik daire başkanlığında çalışan mühendislerin sorunlarını buraya yazarak bilgi paylaşabiliriz.

Mesela bence diğer kamu kurumlarının yanında en düşük maaşı biz alıyoruz diye düşünüyorum.

=Matrax=
Şef
01 Aralık 2015 13:38

arazi tazminatı, sds gibi hiç bir şey alamıyoruz.

ytümakinacı
Daire Başkanı
12 Aralık 2015 23:16

Üniversiteler ile diğer 657 bakanlıkların maaş farkı yok ki..

KİT ve Belediyelerin yüksek almasının Üniversite mühendisliği ile ilgisi yok.

DSİ, Karayolları, diğer Bakablıklar maaş + 3 ayda arazidir.

3 ayda arazi şu 471 tl.... Ocak 2016 zammıya birlikte Mart ayında 499 tl olacak.

Üniversitede biz arazi alıyoruz. Tamam Daire başkanı onu demoklesin kılıcı gibi tehdit amaclı kullanıyor ama sonucunda veriyor.

trky01
Aday Memur
16 Ocak 2016 17:23

Ben üni hast. mühendisim. arazi falan hiç bişe aldığımız yok. döner de vermiolar

ytümakinacı
Daire Başkanı
24 Şubat 2016 11:17

Herşeyden önce tepeden inme atanan Daire Başkanlarının yetersiz oluşu. Belki sizinkiler yeterlidir bilemem.

Özellikle köklü olmayan üniversitelerde Ziraatçı yada Sosyal bilimci vs vs vs Genel sekretelerin, Rektörlerin siyasi nedenlerle İnşaatıların teslimi için Kontrol teşkilata baskı yapmaları ve ilerde bir aksilik, akıntı sızıntı ve mekanik elektrik tesisatta sıkıntı olunca Kontrol teşkilatını satmalarıdır..

ytümakinacı
Daire Başkanı
24 Şubat 2016 11:40

Köklü ve eski Üniversitelerin Yapı İşleri ve Tekniği' de tıpkı o okulların akademik çevresi gibi kaliteli ve daha az sorunlu oluyor...

ODTÜ'de, İÜ'de, Ankara Üniv, İTÜ'de ve Ege üniverstelerinin Yapı İşleri gibi...

Ama yeni açılan 0-10 yıllık üniversitelerden bir halt olmaz.

Şahsen Ankara ve İÜ'lerinde çalıştıktan sonra 2006 da kurulmuş bir üniversitenin Yapı İşlerine gelince bunu iyice anladım..

Bir b.k olmaz bu yeni açılan üniversitelerin akademisinden de Teknik İşlerinden de...

Yazık devletin parasına..

=Matrax=
Şef
23 Ocak 2019 11:12

Bu konuyu tekrar bir gündeme almalı...

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi