Editörler : crops35
19 Aralık 2015 02:04

Emniyet Genel Müdürlüğü Avukatları

Arkadaşlar Merhaba,

Hazır mülakat tarihleri de açıklanmışken,kurum hakkında bilgisi olanlar maaş,çalışma şartları,iş yoğunluğu,dava türleri ve yıllık vekalet ücreti olup olmadığı konusunda bilgilendirebilirler mi?

loni cera
Kapalı
10 Ocak 2016 12:40

merhaba kazandınız mı acaba

şehnazlonga
Aday Memur
10 Ocak 2016 20:05

Kimler kazandı acaba?

sirmisal
Aday Memur
11 Ocak 2016 15:01

Merhaba ben kazanamadım, torpilim de yoktu, bana 5-6 soru sormuşlardı ve 1 tanesi hariç hepsini bilmiştim. Tel bir il tercihi yapmıştım belki de ondan olmadı bilemiyorum ya da buna inanmak istiyorum..

Her neyse bu mülakat vesilesiyle oradaki dosyalar ve çalışma şartları hakkında birçok şey öğrendim kendi soruma kendim cevap vereyim bari;

Maaşlar tüm kamu avukatları ile aynı, hatta bu sitede maaş hesaplama robotu var oradan da hesaplayabilirsiniz yaklaşık maaş 3.200-3.300 civarı. Serbest avukatlıkta çalıştığınız dönem de kıdemden sayılıyor.

İş yükleri aşırı olduğundan vekalet ücretleri de doluyor haliyle, yıllık 12000 TL de vekalet ücretleri var. (2016 da zammıyla kotanın yükseltileceği beklentisi var)

İdari, adli bir sürü davaları var. Ankara'da çok avukat olduğundan iş bölümü ile ayırmışlar, öyle ki gezi davası dosyaları,siyasi dosyalar vs hepsi bunlarda. Cizreye, Yüksekovaya duruşmalara gidiyorlar ..Diğer illerde durumlar nasıl olur bilemiyorum.

Kazananlara hayırlı olsun, kazanamayanlar için de hayırlısı olsun diyorum..

babsy
Kapalı
11 Ocak 2016 21:27

''Cizreye, Yüksekovaya duruşmalara gidiyorlar '' 3 yıldır gelen giden görmedim madem geliyorlar da biz niye onların davalarını takip ediyoruz yıllardır, öyle bişey yok çalıştıkları il dışında başka ile gittikleri yok kim söylemişse çok fena sallamış

sirmisal
Aday Memur
13 Ocak 2016 16:52

Doğuda duruşmalara giden Ankara'daki sözleşmeli avukat arkadaş bizzat kendisi söyledi gittiğini. Şehir dışı duruşmalarına sözleşmeli avukatlarını gönderiyorlar iş bölümüne göre, sözleşmeli ve kadrolular Ankara'da birlikte çalışıyorlar.Diğer illerde avukatlık yapanları bilmiyorum ama Ankara'dakilerin durumu böyle.

babsy
Kapalı
13 Ocak 2016 18:09

Kendisini Cizre'ye de bekliyoruz, zira 3 yıldır duruşmalara biz gidiyoruz hangi dosyaya gitmiş merak ettim, Yüksekova'ya gitmediğini de arkadaşımdan biliyorum.. Doğu derken nereyi kast ettiyse artık okuyunca asabım bozuldu :)

sirmisal
Aday Memur
15 Ocak 2016 00:18

Gidilecek duruşmalar arasında cizre ve yüksekova vardı,ama kendisi Diyarbakır'a gittiğinden bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam.Demek ki gitmeyip sizi göndermişler :) Gıyapta yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermek istemem,hepinize kolay gelsin,işiniz zor vallahi.

sirmisal, 8 yıl önce

Merhaba ben kazanamadım, torpilim de yoktu, bana 5-6 soru sormuşlardı ve 1 tanesi hariç hepsini bilmiştim. Tel bir il tercihi yapmıştım belki de ondan olmadı bilemiyorum ya da buna inanmak istiyorum..

Her neyse bu mülakat vesilesiyle oradaki dosyalar ve çalışma şartları hakkında birçok şey öğrendim kendi soruma kendim cevap vereyim bari;

Maaşlar tüm kamu avukatları ile aynı, hatta bu sitede maaş hesaplama robotu var oradan da hesaplayabilirsiniz yaklaşık maaş 3.200-3.300 civarı. Serbest avukatlıkta çalıştığınız dönem de kıdemden sayılıyor.

İş yükleri aşırı olduğundan vekalet ücretleri de doluyor haliyle, yıllık 12000 TL de vekalet ücretleri var. (2016 da zammıyla kotanın yükseltileceği beklentisi var)

İdari, adli bir sürü davaları var. Ankara'da çok avukat olduğundan iş bölümü ile ayırmışlar, öyle ki gezi davası dosyaları,siyasi dosyalar vs hepsi bunlarda. Cizreye, Yüksekovaya duruşmalara gidiyorlar ..Diğer illerde durumlar nasıl olur bilemiyorum.

Kazananlara hayırlı olsun, kazanamayanlar için de hayırlısı olsun diyorum..

mürafaa
Aday Memur
15 Ocak 2016 17:15

başvuruda bana evrakları tamamlanan, soruşturması bitenin başlayacağını bir de güvenlik soruşturmasının maksimum iki ay süreceğini söylediler. buradan da söylemiş olayım. yani hepimiz öyle aylarca beklemeyiz umarım.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi