Editörler : supporters.
«16171819202122232425262728
09 Nisan 2016 22:06

şu face gruplarını bir de bana bildirseniz arkadaşlar.

sbuiky
Şube Müdürü
09 Nisan 2016 22:09

gaza geldim işsizim bende girmiyorum ulan!

benturist
Memur
09 Nisan 2016 22:16

hocam anlamadım sen neden girmiyorsun ki? işsiz olduğumuz için girmiyor muyuz zaten.

sbuiky, 8 yıl önce

gaza geldim işsizim bende girmiyorum ulan!

sbuiky
Şube Müdürü
09 Nisan 2016 22:19

yok hocam girecem tabiki de baktım herkes adamlık yapıyor öyle boş konuşayım dedim gaza gelme baabında :) yoksa el mecbur kolaysa girmeyecem de evden angara'ya kadar kovalarlar beni. :)

benturist, 8 yıl önce

hocam anlamadım sen neden girmiyorsun ki? işsiz olduğumuz için girmiyor muyuz zaten.

benturist
Memur
09 Nisan 2016 22:33

umarım bu sefer olur hocam :)

hocam mülakata kadar mhuy'de sonuçlanırsa, bir de az kişilikte olsa sonuçları beklenen bir kaç tane daha ilan var galiba. acaba diyorum mülakata girecek kişi sayısı şöyle 50-60 kadar düşer mi :)

sbuiky, 8 yıl önce

yok hocam girecem tabiki de baktım herkes adamlık yapıyor öyle boş konuşayım dedim gaza gelme baabında :) yoksa el mecbur kolaysa girmeyecem de evden angara'ya kadar kovalarlar beni. :)

sbuiky
Şube Müdürü
09 Nisan 2016 23:02

düşsün hocam valla yav, ben mhuy'dan 10-15 kişi gideceğini düşünüyorum ama bakalım, mhuy tercihleri ne zaman olacak ve açıklanacak o da önemli. büyük ihtimalle de bizim mülakata kadar yerleşme olur, kısmet. 50 kişi alınan yere 50 kişi girdiğimizde 49 kişi alıp beni eleyeceklerinden korkuyorum. hayır başıma geldi oradan biliyorum sonra gidip ek kontenjan açtılar şaka gibi. düşün 50 kişi alacaklar 48 kişi alıyorlar sen 49.sun sonra tamamlamadıkları 2 kişi için tekrar kontenjan açıyorlar.

benturist, 8 yıl önce

umarım bu sefer olur hocam :)

hocam mülakata kadar mhuy'de sonuçlanırsa, bir de az kişilikte olsa sonuçları beklenen bir kaç tane daha ilan var galiba. acaba diyorum mülakata girecek kişi sayısı şöyle 50-60 kadar düşer mi :)

benturist
Memur
09 Nisan 2016 23:15

yapma hocam ya, zor bir durum :( düşünemiyorum bile, isyan etmemek elde değil ama sonu güzel olur umarım senin için.

sbuiky, 8 yıl önce

düşsün hocam valla yav, ben mhuy'dan 10-15 kişi gideceğini düşünüyorum ama bakalım, mhuy tercihleri ne zaman olacak ve açıklanacak o da önemli. büyük ihtimalle de bizim mülakata kadar yerleşme olur, kısmet. 50 kişi alınan yere 50 kişi girdiğimizde 49 kişi alıp beni eleyeceklerinden korkuyorum. hayır başıma geldi oradan biliyorum sonra gidip ek kontenjan açtılar şaka gibi. düşün 50 kişi alacaklar 48 kişi alıyorlar sen 49.sun sonra tamamlamadıkları 2 kişi için tekrar kontenjan açıyorlar.

bayanwicksell
Aday Memur
12 Nisan 2016 19:39

facede defterdarlık grubunda konusuldu bugun bir çok insan guy a atandıgı halde mulakata gelcekmıs.bizde burda 33 vmy 59 guy gitti diye seviniyoruz.millet bide o kadar eminki kazanacagından mulakatına gircem sonra ikisi arasında tercih yapcam diyor.keyfe bak!!!

Lloyd
Memur
18 Nisan 2016 16:33

mülakat tarihlerini açıklasalar da artık bizde önümüzü görsek yaw, kaç gün oldu!

Origora
Aday Memur
21 Nisan 2016 18:59

tırnak içine aldığım "üstadınız" kısmından rahatsız olmayınız sn kullanıcı. velhasıl maliye bakanlığında pek istemeseniz de alışacaksınız.

üstadınız yazarken gayrı ciddi idim bu nedenle iki tırnak arasına aldım. gel gelelim devamını okusanız ne kazanırım ya da ne kaybederim muhasebesini yapmaya gerek dahi yok.

"piyasayı böylelerine bırakmayayım" ne piyasası bu, tek taraflı bir rekabet mi var hocam.

Maksadım size kibirli bir insan profili çizmek değildi ancak yanlış anlaşıldı isem kusuruma bakmayın.

Ayrıca şevkinizi de kırmayınız bilgi birikiminizi kullanarak illa ki bir kuruma girersiniz. Sabırlı olmanızı salık veririm.

İyi günler, esenlikler dilerim.

V o y n u k, 8 yıl önce

Kardeş biliyorsun ben bırakmıştım bu sınavları falan artık. Ama bazen içimden de diyorum ki piyasayı böylelerine bırakma tekrar asıl şu sınavlara diyorum. Allah kibirden korusun bizleri. Eğer birgün kibirimize yenik düşmemize neden olacaksa Allah o mesleği nasip etmesin inşallah...

V o y n u k
Genel Müdür
21 Nisan 2016 20:04

Maliye bakanlığındaki bürokratik hegamonyanın siyasetle harmanlaşması sonucunda geldiği son duruma bakacak olursak benim maliye bakanlığında bir kadro kazanmak gibi bir şansım yok malesef. O nedenle üstad lafını kullanma konusunda herhangi bir baskıya uğrama ihtimalim de çok düşük. ha olur da birgün mucize olur girersem maliye bakanlığına anlaşılan o ki en çok mücadele edeceğim konulardan biri buram buram kibir kokan ''Üstad'' kelimesiyle mücadele etmek olacak emin olabilirsiniz. Ben o kelimeyi kullananlara karşı değilim aslında. O kelimeyi kullanmaya zorlayanlara karşıyım. Kurum kültürü birşeyleri yapmaya bazı ifadeleri kullanmaya zorluyorsa zaten kişileri o zaman eleştirmek de pek mantıklı olmaz.

o ifadeyi tırnak içinde belirtmiş olmanıza gelince. Eğer niyetiniz bahsettiğiniz gibiyse, ben anlayamamışım kusura bakmayın.benim tepkim direkt size değildi zaten. maliyedeki genel anlayışaydı.o nedenle bireysel tartışmalara girmeyeceğim bu konuyla ilgili. ben de size iyi günler diliyorum

Origora, 8 yıl önce

tırnak içine aldığım "üstadınız" kısmından rahatsız olmayınız sn kullanıcı. velhasıl maliye bakanlığında pek istemeseniz de alışacaksınız.

üstadınız yazarken gayrı ciddi idim bu nedenle iki tırnak arasına aldım. gel gelelim devamını okusanız ne kazanırım ya da ne kaybederim muhasebesini yapmaya gerek dahi yok.

"piyasayı böylelerine bırakmayayım" ne piyasası bu, tek taraflı bir rekabet mi var hocam.

Maksadım size kibirli bir insan profili çizmek değildi ancak yanlış anlaşıldı isem kusuruma bakmayın.

Ayrıca şevkinizi de kırmayınız bilgi birikiminizi kullanarak illa ki bir kuruma girersiniz. Sabırlı olmanızı salık veririm.

İyi günler, esenlikler dilerim.

benturist
Memur
07 Haziran 2016 15:13

Mülakat tarihleri açıklanmıştır: 18/07/2016 - 27/07/2016 arası.

Despinavandi
Kapalı
07 Haziran 2016 16:56

Arkadaşlar mülakat tarihimi erkene veya sonraya almak istesem kabul edilir mi sizce? :/

benturist
Memur
11 Haziran 2016 23:01

Defterdarlık uzman yrd. mülakatlarının diğer kurum sınavları mülakatlarının çoğuna kıyasla daha adil olduğu doğru mudur? Fikri olan var mı?

sbuiky
Şube Müdürü
12 Haziran 2016 00:18

öyle diyorlar hocam aynen zaten mülakata katılacak sayısı gerçekten çok az artık. bu yüzden sağlam, sakin bi mülakat olur bence. bu arada bende katılmayacam hocam mülakata çok şükür başka bir kuruma girdim. daha önce konuşmuştuk girmeyecem bende dediydim şaka ederek gerçek oldu valla :)

benturist, 8 yıl önce

Defterdarlık uzman yrd. mülakatlarının diğer kurum sınavları mülakatlarının çoğuna kıyasla daha adil olduğu doğru mudur? Fikri olan var mı?

benturist
Memur
12 Haziran 2016 00:59

atanmış olmana sevindim hocam, ne güzeldir kim bilir :)

özel sektörden işlere bakıyorum da, tecrübesi olmayan ve askerliğini yapmamış birisi için durum çok vahim. yıllarca çalışsan bile kendine bir şeyler katamayacağın niteliksiz işlerle dolu hep. Verdikleri maaşta haliyle asgari ücret kadar bir şey. son zamanlarda öyle bir umutsuzluk kapladı ki içimi, tek umudum adaletli geçecek bir mülakata denk gelmek artık. Kendi memleketimde açılmış en güneydoğusundan, kurum sınavı puanımda iyi, bitse artık ne iyi olur bir bilsen.

sbuiky, 8 yıl önce

öyle diyorlar hocam aynen zaten mülakata katılacak sayısı gerçekten çok az artık. bu yüzden sağlam, sakin bi mülakat olur bence. bu arada bende katılmayacam hocam mülakata çok şükür başka bir kuruma girdim. daha önce konuşmuştuk girmeyecem bende dediydim şaka ederek gerçek oldu valla :)

wolf01
Memur
14 Haziran 2016 17:16

Facebook da ki paylaşım grubunun linkini paylaşabilir misiniz arkadaşlar rica etsem
Toplam 557 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi