Editörler : swat3410
27 Aralık 2015 19:30

Erteleme verilen cezanın memuriyete etkisi

kasten yaralamadan 1 yıl 1 ay ceza verilen ve 3 yıl ertelenen polis memuru meslekten atılırmı??

t4z1
Aday Memur
27 Aralık 2015 20:41

657 s. DMK md.48/A-5?de mahkumiyet konusu flöylece düzenlenmifltir. ?5. (De¤i-

flik: 5728-23.1.2008/m.317) Türk Ceza Kanunu?nun 53 üncü maddesinde belirtilen

süreler geçmifl olsa bile; kasten ifllenen bir suçtan dolay? bir y?l veya daha fazla sü-

reyle hapis cezas?na ya da affa u¤ram?fl olsa bile devletin güvenli¤ine karfl? suçlar,

Anayasal düzene ve bu düzenin iflleyifline karfl? suçlar, zimmet, irtikap, rüflvet, h?r-

s?zl?k, doland?r?c?l?k, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat

kar?flt?rma, edimin ifas?na fesat kar?flt?rma, suçtan kaynaklanan malvarl?¤? de¤erle-

rini aklama veya kaçakç?l?k suçlar?ndan mahkum olmamak?. Bu cezalar?n kesinlefl-

mesi gerekir.

t4z1
Aday Memur
27 Aralık 2015 20:44

Devlet Memurlar Kanununa göre, kasten islenen suçlardan bir yıldan fazla hapis cezasına mahkum olanların memuriyetine son verilir.

kanun boyle soyluyo

t4z1
Aday Memur
27 Aralık 2015 20:48

aöf kitabindan okudum kitabi yazan son cumlede ;

"Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının memuriyeti sona erdirmeyecegi kanısındayız." diyor.

kutay_pol_is_t
Aday Memur
27 Aralık 2015 21:56

karşı tarafın maddi zararı karşılanmadığı için hukmn açıklanm. geri bırakmıyorum dedi erteleme veriyorum dedi 3üst sınır olan 3 yıl denetime tabi tutulmayı verdi? dosya temyizde 1,5 yıl oldu ? ya red yada küçük bi ihtimal kararı bozar herhalde yada zaman aşımı yapabilirmi yargıtay,,

suvari29
Aday Memur
29 Aralık 2015 13:21

devrem ümitsiz olma bozar yada red olur belkide para cezasına çevirir

rsmmm
Kapalı
29 Aralık 2015 18:16

hagb olsa sikinti yoktu da erteleme oldu mu sikinti olur umarim yargitay bozar ve hagb a cevirir

zeus3510
Daire Başkanı
29 Aralık 2015 18:39

1yıldan fazlaysa hagb olsa silah ruhsatı vermiyor emniyet silahlı özel güvenlik kartı bile vermiyor ama kararda herhangi bir yanlışlık varsa yargıtay bozar

rsmmm
Kapalı
31 Aralık 2015 01:20

24aydan az sureli hagb cezalarinda meslekten atilma soz konusu olmuyor yanlis bilgilendirme yapmayalim

zeus3510
Daire Başkanı
31 Aralık 2015 18:01

Yanlış değil arkadaşım ben 1 yıldan fazla hagb den dolayı emniyetten silahlı özel güvenlik kartı alamanyanları biliyorum eğer senin dediğin ne zamandan beri uygulanıyor yeniyse dediğin doğrudur

rsmmm, 8 yıl önce
24aydan az sureli hagb cezalarinda meslekten atilma soz konusu olmuyor yanlis bilgilendirme yapmayalim

rsmmm
Kapalı
31 Aralık 2015 18:25

arkadasim silahli ozel guvenlikle sen polis memurunun statusunu bir mi tutuyorsun?biri memur biri ozel sektor.kaldi ki ne diyorum ben 24ayi gecmemisse hagb cezasi ve o kisi suan polis memuruysa bak yeni polis olacaksa demiyorum burasi onemli;polis memuruyken bu cezayi aldiysa yani sikinti yaratmaz.

giacarangi
Aday Memur
02 Ocak 2016 19:14

hagb memuriyeti sonlandırmaz.

suvari29
Aday Memur
06 Ocak 2016 23:53

hagb ile erteleme farklı durum arkadaşlar

kutay_pol_is_t
Aday Memur
08 Ocak 2016 16:20

hagb demiyorum zaten öyle olsa meslekten uzaklaştırmıyor,,,DMK 657 kasten yaralamadan 1 yıl ve üzeri erteleme verilen cezalarda uzaklaştırılır diyor ,,,,,,ne yazıkki ertelemee verildi dosya temyız de daha

suvari29
Aday Memur
09 Ocak 2016 11:38

devrem özeline bakarmısın

kutay_pol_is_t, 8 yıl önce

hagb demiyorum zaten öyle olsa meslekten uzaklaştırmıyor,,,DMK 657 kasten yaralamadan 1 yıl ve üzeri erteleme verilen cezalarda uzaklaştırılır diyor ,,,,,,ne yazıkki ertelemee verildi dosya temyız de daha

Maraz 50
Şef
25 Ocak 2016 01:13

Bu cezayı yargıtay onaylaması halinde personel hakkında işlem nasıl ilerliyor.Bilgi sahibi olan arkadaş var mı?

1- Mahkemenin kararı emniyete göndermesi ne kadar sürüyor?

2- Karar emniyete ulaştıktan sonra personel açığa mı alınıyor?

3- İhraç edebilmek için tekrar soruşturma mı açılması gerekiyor.?

4- Bu işlemler ne kadar sürer.

Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

adalı-polis
Genel Müdür
25 Ocak 2016 13:40

Devrem senin için bir araştırma yaptım ve hakimin sana kasten ve bilere 1 yıl 1 ay veza verdiğini düşünüyorum eğer memur oldugunu biliyosa. Öncelikle erteleme ve hagb kararı farklıdır. Erteleme de şahıs hükümlüdür hüküm giyer lakin hakim der ki 3 sene sen rahat dur adam gibi seni cezaevin atmıyorum sen cezanı evinde cekeceksin ama suçlusun. Hagb kararı ise hadi 3 yada 5 sene adam akilli dur eger durursan bende bu suçu işlemedin sayacam bak iyisin. Ikisi farkli seyler. Benim yaptigim araştırmalara göre bu erteleme memuriyete engel (inşallah olmaz devrem ben sadece araştırmalarım sonucu diyorum ve diģer meslektaşlarımıza bilgi olması açışından). Hakim ben 1 yıl ceza verse ertelese engel değil ama neden 1 yıl 1 ay. Benim.kafamı bu işgal etti sanki bilerek seni memuriytten 1 ay ile yollama düşüncesi mi var acaba. Allah yardimcin olsun devrem sonucu paylaş bizde bilelim

suvari29
Aday Memur
05 Şubat 2016 16:32

kutay devrem senin olayda mahkeme zararın karşılanmaması diye bişeyden bahsediyormu elimde yargıtay

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi