Editörler : E.Kayı Han
06 Ocak 2016 17:43

Adalet'in görevde yükselmesinde 'hak' yenildi

mrtmutlu
Aday Memur
06 Ocak 2016 18:07

Bu yazıda memurlar.net saçmalamış. Çotanak yaptığı yorumu objektif olmadığını göstermiştir.

EMİR ERİ
Aday Memur
06 Ocak 2016 18:21

Adalet adalet adalet olmayan adalet

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2016 18:48

Mesela nereler saçmalanmış ? Saçmalanmış dediniz yerlerin saçmalanmamış hali nasıl olmalıydı ?

mrtmutlu, 8 yıl önce

Bu yazıda memurlar.net saçmalamış. Çotanak yaptığı yorumu objektif olmadığını göstermiştir.

Adilyaşam
Kapalı
06 Ocak 2016 19:03

Halen görevde olanlar, gelecekte görevde olacaklar, (istisnai kişileri, durum ve kurumları tenzih ederek, hemen hemen ) hepimiz... bir şekilde hak yemeye meyilli değil miyiz?! Neyin eleştirisini yapıyorsunuz Allah aşkına?!

muratgun922
Genel Müdür
06 Ocak 2016 21:28

anlaşılan ÇOTANAK sende torpilliler arasına giremedin bu yüzden durumu iyi özetlemişin tebriklerrr.

bizim adliyede bir abla vardı, hep vekil müdürlük yapardı yeni kazanan müdür 2-3 ayda tayin alır giderdi yine işler ablamıza kalırdı.

o zamana kadar hiçde sınava girmemiş. bir kaç yıl önce yapılan sınava iyi hazırlandı 90 lı bir puan aldı.

gelgelelim mülakatta elendi yeni atanan müdürede 5-6 ay işini öğretti yeni müdür tayin aldı gittiiiiiiiiii.. eee komisyondan bir yazı vekaleten bakçan diye müdürlüğe.

senin de söylediğin gibi oda biraz da bizim gazımızla 6-7 ay önceki mülakattan çok düşük puan aldığını bu durumun asaleten yapacak bilgi ve beceriye kendisinin sahip olmadığının delili olduğunu belirterek vekilliği istemediğini belirtir dilekçesini yolladı :) daha da girmedi sınava :)

muratgun922
Genel Müdür
06 Ocak 2016 21:31

yakın zamanda savcının birisi hakim savcılık mülakatında benzer şekilde KIZININ elendiği için demediğini bırakmadı sosyal medya da pek merak ediyorum onları şimdi bir katip dese kaç saatte kapının önüne koyarlarr acaba ?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2016 21:37

Hak yemek kolaydır;amma velakin o hakkın insan üzerinden çıkması kolay değildir. Benim karşıma kul hakkı ile gelmeyin diyen ilahın kullarıyız. Dolaysıyla, hak yiyenlerin bu hususu dikkate almaları lazımdır diye düşünüyorum.

Adilyaşam, 8 yıl önce

Halen görevde olanlar, gelecekte görevde olacaklar, (istisnai kişileri, durum ve kurumları tenzih ederek, hemen hemen ) hepimiz... bir şekilde hak yemeye meyilli değil miyiz?! Neyin eleştirisini yapıyorsunuz Allah aşkına?!

mrtmutlu
Aday Memur
06 Ocak 2016 23:53

Sayın Çotanak ne demek istediğimi bir açayım. Ana sayfada yazmış olduğun yazıya karşı yapmış olduğum eleştiriyi göremedim. Yazmış olduğun yazıyı sürekli öven cevaplar var. Hiç eleştiri görmedim. Netice olarak bu sınavı kazanan insanlarda var. Bunlar hiç bir şey yazmadımı. O zaman aklıma bir sansür olayı geliyor. Yazılan eleştirilere yer vermiyorsunuz gibi bir hava var. Ana sayfadaki yazı için konuşuyorum. Ayrıca yazılı sınav farklı sözlü sınav farklı insanlar bunu algılamakta zorluk çekiyor. Yazılı sınavdan yüksek alıp mülakattan yüksek alanlar var. Bu gözden kaçıyor. Yazılıdan yüksek alıp mülakattan düşük alanlar olduğum yada tam tersi bu sefer bir haksızlık var deniliyor. Özellikle facebookda yapılan eleştirileri görünce çok şaşırıyorum. İnsanlar liste yapmışlar birilerinin T.C.Kimlik numaralarını ele geçirmeden bu liste yapılamaz. Bunlara değinmeden yok efendim haksızlık yapıldı gibi naralar atılıyor. Netice olarak yargı mekanizması zaten çalışmakta haksızlığa uğrayan kimse hakkını yasal anlamda arayabilir. Kimse kimseyi yargılayamaz. Haksız iftiralar atamaz. Kısaca sınavda alınan kişiden çok kişi elendi. Aynı anda herkes memnun edilemez. Ama yaratılan hava yapıcı olmaktan çok insanları karşı karşıya getiren bir hava.

katip-61
Genel Müdür
07 Ocak 2016 00:15

Bu sınav sistemini doğru bulanlara ve burada kendince açıklama getirmeye çalışanların hiçbirine katılmıyorum. Eğer yazılı sınavdan 95 alıp mülakatta 50-60 verilere adayların başarısız kılınabiliyorsa, objektif ölçülebilir kriterlere uymaksızın saçma sapan sorularla 45 saniyede bir adayın müdür olup olamadığına karar verilebiliyorsa o mülakatta kamera kaydı yoksa, o mülakattaki kurul üyelerinin hepsi birden 65 puanı isabet ettirebiliyorsa... bu kamu yönetiminde böyle bir sistemi görünce sebep olanlara da aracı kılanlara da bela okumak geliyor içimden...İş barışı ayaklar altında yazılı sınav birincileri rekor puanlar alıp mülakatta elenirken.. düşük sıralarda olup mülakatla 95 verilerek birinci yapılmış torpilli müdürün o kurumda huzur içinde çalışabileceğini hiç sanmıyorum... Hangi yapıcı olmak yahu? Görevde yükselmede bile mülakatın dahası siyasi iradenin belirleyici olabildiği bağımsız adalet dağıtan bir kurumda geleceğimizi çalıyorlar..Ağlayın beyler ağlayın...

adaletci-8086
Aday Memur
07 Ocak 2016 00:53

Yap?lan mülakat için kesinlikle adildir demiyorum, ancak ben mülakattan ç?kar ç?kmaz hemen s?ca?? s?ca??na haz?r Ankaradayken ko?arak Ankara idare mahkemesine " yav 2 dakikada mülakat m? olur, nas?l i? bu, kesinlikle yanl??" diyerek mülakat?n iptali için dava açmaya giden birini görmedim ve duymad?m(varsa yaz?n lütfen) e?er ki varsa bence 60 puanda alsa 100 puanda alsa müdürlü?ü kesinlikle hakediyordur, çünkü samimidir, yanl?? oldu?unu dü?ündü?ü ?eyi gördü?ü anda yapmas? gerekeni yapm??t?r, peki biz hemen s?nav sonras? ne yapt?k, tabiki laflad?k '1-2 dk tutuyorlar, yüzüme bile bakmad?lar, ayn? soruyu herkese sordular vs" arkada?lar kimse kusura bakmas?n, herkes sonuçlar? bekledi çünkü kazan?rsa kesinlikle 1-2 dk onun için yeterliydi, o gerçekten 1-2 dk içinde müdür oldu?u kanaatine var?labilecek bir katip olacakt? ama kaybedince "1-2 dk beni nas?l tan?rlar, tabiki tan?yamazlar" diyoruz, mülakat varsa malesef ama Müdürlü?ün asla hakedeni olmaz, sadece ve sadece kazanan? olur, YD ç?kt? diyelim peki ne olacak mülakat? idare mahkemesi mi yapacak, e tabiki yine komisyon yapacak, eee sonraki mulakatta komisyon 1-2 dk de?il de 20 dk tuttu ve bu defada malesef itiraz edenler yine kazanamad? diyelim, ne olacak peki, sonra tekrar dava aç?lacak ve k?s?r döngü tekrar ba?layacak, peki tamam birde adil oldu?unda hemfikir oldu?umuz sadece yaz?l? s?nav? de?erlendirelim, herkesin alt?nda ayn? model yar?? bisikleti var yani ?artlar e?it ve mülakat yok, örne?i ise bir önceki s?nav ve ?uan da halen önümüzde ne oldu peki 2011 gys dava halen devam ediyor (yav 2011 y?l?nda müdür olan kimi arkada?lar neredeyse emekliye ayr?lacak ;-)). Çözüm ne peki diyeceksiniz, çözüm tabiki müdürlük kadrosunu adliyelerden kald?rmak :-)))). Kazananlar?n makam?n hakk?n? vermesi duas?yla sonuçlar adalet camias?na ve ülkemize hay?rl? olsun in?allah. Tekrar ediyorum mülakatta yaz?l?s? 100 puanda olsa 60 puanda olsa malesef hakeden olmaz sadece kazanan olur ve o görevi hak edip haketmedi?i ise ancak geçen zamanla anla??l?r. Herkese sayg?lar...

gariban657
Aday Memur
08 Ocak 2016 10:33

Hele sor bir niye saçmaladım.

ÇOTANAK, 8 yıl önce

Mesela nereler saçmalanmış ? Saçmalanmış dediniz yerlerin saçmalanmamış hali nasıl olmalıydı ?

bugsbunny
Aday Memur
08 Ocak 2016 13:41

Nerde saçmalamış, girdiğimiz sınavdaki hatalar ve gerçekler yazılmış.

mrtmutlu, 8 yıl önce

katibe80
Aday Memur
08 Ocak 2016 14:37

Bence sen burda olarak saçmalamışsın.

mrtmutlu, 8 yıl önce

EMİR ERİ
Aday Memur
09 Ocak 2016 09:40

Adaletsizliğin dibi konuşulacak tarafı yok kardeşim

mytht
Aday Memur
10 Ocak 2016 01:37

bu görevde yükselme sınavına giren katipler, yani müdür adayları, işe girerken mülakatsız mı girdi ? (hayır),

e o zaman mülakat sisteminin kaldırılmasını talep etmeleri gerekmezmi. Yani işe girerken mülakat sorun olmuyor, yükselmede mi sorun oluyor...

Yazılıdan 95 alırsın ama bilgisayarın başına geçince öyle ekrana bakarsın.Mülakatın amacı da budur.klavyede 200 yazarsın, duruşmada hakimin ağzına bakarsın hep, önemli olan hakimin tek kelimesinden ne diyeceğini anlayıp yazmandır mesela, o yüzden akıl,pratik zeka önemlidir.

Not: Önce mülakat sistemi değerlendirilsin, yanlışsa kalksın.

Bu görevde yükselme ile alakalı olmamalı, mülakatla işe girerken iyi, yükselme sınavında kötü.Bu yanlış tutumdur bence...

Hakedenin hakettiği yerde olması dileğiyle.

11 Ocak 2016 11:23

Adalet ile ne işimiz var ki :D

Abbas KILKUYRUK1
Yasaklı
11 Ocak 2016 11:51

tam cevabını verecektim fakat sonra vazgeçtim gerek duymadım.

mytht, 8 yıl önce

bu görevde yükselme sınavına giren katipler, yani müdür adayları, işe girerken mülakatsız mı girdi ? (hayır),

e o zaman mülakat sisteminin kaldırılmasını talep etmeleri gerekmezmi. Yani işe girerken mülakat sorun olmuyor, yükselmede mi sorun oluyor...

Yazılıdan 95 alırsın ama bilgisayarın başına geçince öyle ekrana bakarsın.Mülakatın amacı da budur.klavyede 200 yazarsın, duruşmada hakimin ağzına bakarsın hep, önemli olan hakimin tek kelimesinden ne diyeceğini anlayıp yazmandır mesela, o yüzden akıl,pratik zeka önemlidir.

Not: Önce mülakat sistemi değerlendirilsin, yanlışsa kalksın.

Bu görevde yükselme ile alakalı olmamalı, mülakatla işe girerken iyi, yükselme sınavında kötü.Bu yanlış tutumdur bence...

Hakedenin hakettiği yerde olması dileğiyle.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
11 Ocak 2016 17:56

üstat, adam sapla samanı karıştırmış takılma boş ver, cevap vermeye bile değmez. Zira vereceğin cevabı anlayabilir mi ? orası da belli değil.

Abbas KILKUYRUK1, 8 yıl önce

tam cevabını verecektim fakat sonra vazgeçtim gerek duymadım.

mytht
Aday Memur
11 Ocak 2016 20:37

bende biri gelsin cevap versin diye günlerdir bekliyorum :)

Siz tarafsız okursanız anlarsınız olayı.

Mülakatla işe gir , yükselmeye gelince mülakatta hak yenildi. Madem hak yenildi ( ki evet yenilmiştir bende tahmin edebiliyorum) mülakat sistemini eleştirin.

Saygılar Meslektaşlarım.

ÇOTANAK, 8 yıl önce

üstat, adam sapla samanı karıştırmış takılma boş ver, cevap vermeye bile değmez. Zira vereceğin cevabı anlayabilir mi ? orası da belli değil.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2016 15:56

Evet ben mülakat ile işe girdim ve sınava girdiğim komisyonda uygulamalı sınavın birincisiydim. Mülakatta da sorulan soruların hepsini doğru şekilde cevaplandırdım. Bileğimin hakkı ile girdim. Kim torpille giriyorsa varsın o gocunsun;ama mülakatta hak kaybı olmuş ise ve mağduriyet meydana gelmişse bunu dile getirmekten hiç bir zaman gocunmadım, sınavda yaşanılan hakkaniyetsizlikleri dile getirmemeyi kendime zul addederim.

Yazılı sınavdan 98 puan almış olup da mülakatta elenen insanın elenme bahanesi ne olabilir ? Yazılı sınavda 98 puan almış olan kişi zaten bu sınav için aranılan liyakatı tamamlamıştır, mülakat işin bahanesi olmalı, mülakatta elenen insanın haksızlığa uğradığını dile getirmek sizin zihniyetinizdeki insanlara göre onlar nasıl olsa işe torpille girdi, torpil bulamadıklarından elendiler şeklinde absürt düşünceyi getiriyorsa bence düşüncenizi tekrar gözden geçirin.

Sizin gibi zihniyette olan insanlar benim meslektaşım olamaz, sizi meslektaş olarak kabul etmiyorum, bana lütfen cevap yazmayın.

mytht, 8 yıl önce

bende biri gelsin cevap versin diye günlerdir bekliyorum :)

Siz tarafsız okursanız anlarsınız olayı.

Mülakatla işe gir , yükselmeye gelince mülakatta hak yenildi. Madem hak yenildi ( ki evet yenilmiştir bende tahmin edebiliyorum) mülakat sistemini eleştirin.

Saygılar Meslektaşlarım.

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi