Editörler : supporters.
07 Ocak 2016 22:14

Nisan 2016 doçentlik başvurusu

Arkadaşlar nisan 2016'da başvuranlar eski kriterlere göre mi değerlendirilecek?

vethekyusuf
Müsteşar
07 Ocak 2016 22:17

Yeni yayınlanan Doçentlik kriterleri ilgili konunun tartışıldığı başlıktan da anlaşılacağı üzere Ekim 2016 dönemi ve sonrasında başvuru yapacaklar için geçerlidir. Yani Nisan 2016 döneminde eski kriterler geçerlidir.

14 Mart 2016 13:41

Sözlüden başvuracak kimse var mı?

14 Mart 2016 13:52

Enzyme
Kapalı
12 Nisan 2016 12:30

2015 Nisan ayında başvuru yapı da kriterleri fazlasıyla sağlayan; çevremdeki tüm hoca ve arkadaşlarımın ''geçeresin'' dediği fakat enteresan sebepler ile hatta bir jürünün hiç bir gerekçe yazmadan doğrudan BAŞARISIZ demesiyle eserlerden kalan aday olarak 2016 nisan ayında başvuru yapıp yapmama arasında kalan bir adayım :)

Bu platformda tecrübeli ya da öngörüsü yüksek meslektaşlarıma şunu sormak istiyorum: İncelemede olan makalelerimin başvuru sonuna kadar kabul yazılarını alamazsam fakat dosya gönderme zamanında (yaklaşık kasım ayı gibi) kabulu gelen makalelerim olursa bunları dosyama koyabilirmiyim. Beyannamede olmayacak fakat dosyada olacak. Bu yayınlar jüri tarafından değerlendirilmeye alınır mı, etik olur mu??

Eğer yanıt evet ise; bir diğer sorum; bu yayınları nasıl bir başlık ya da kapak sayfası altında vermeliyim?

ibrahim_26
Memur
14 Nisan 2016 15:16

Arkadaşlar, nisan ayında doçentlik başvurusu yapmak istiyorum. Bir konuda bilgi verebilir misiniz?

1-Yayınlar kısmında yayınlarımızın tam metnini mi yüklüyoruz?

2- Beyanname oluştururken, yine yayınlarımızın tam metnini mi yoksa makalenin birinci sayfası, yayın kurulu, hangi indekslerce tarandığını gösteren sayfa,bilimsel kitabın kapak sayfası gibi kısımları mı yüklüyoruz?

net735
Aday Memur
17 Nisan 2016 10:33

Lutfen yonetmelikleri ve uak in sitesindeki aciklamalari okumadan buraya soru, ozellikle de cevabi uakin sayfasinda olan sorulari yazmayiniz.

Aztek8993
Aday Memur
18 Nisan 2016 10:47

Ben de sözlü aşamasında başvuruyorum.

phantomoftheopera, 8 yıl önce

18 Nisan 2016 12:40

Başarılar diliyorum şimdiden. Bizim sözlü tarihi Eylülü bulur herhalde değil mi?

Başvuru sistemi açılmış. Acaba yayınların PDF lerini yüklememiz bekleniyor mu sözlüden başvururken? Dosya yüklemek için link koymuşlar.

Aztek8993, 8 yıl önce

Ben de sözlü aşamasında başvuruyorum.

rupert
Aday Memur
19 Nisan 2016 10:26

Atıfları sisteme nasıl yükleyeceğimizle ilgili bilgisi olan var mı acaba?

doc.dr.h
Memur
19 Nisan 2016 11:54

Hocam doi numaranız yoksa yeni yayınları eklemek sıkıntı olur diye duymuştum ben.

Enzyme, 8 yıl önce

2015 Nisan ayında başvuru yapı da kriterleri fazlasıyla sağlayan; çevremdeki tüm hoca ve arkadaşlarımın ''geçeresin'' dediği fakat enteresan sebepler ile hatta bir jürünün hiç bir gerekçe yazmadan doğrudan BAŞARISIZ demesiyle eserlerden kalan aday olarak 2016 nisan ayında başvuru yapıp yapmama arasında kalan bir adayım :)

Bu platformda tecrübeli ya da öngörüsü yüksek meslektaşlarıma şunu sormak istiyorum: İncelemede olan makalelerimin başvuru sonuna kadar kabul yazılarını alamazsam fakat dosya gönderme zamanında (yaklaşık kasım ayı gibi) kabulu gelen makalelerim olursa bunları dosyama koyabilirmiyim. Beyannamede olmayacak fakat dosyada olacak. Bu yayınlar jüri tarafından değerlendirilmeye alınır mı, etik olur mu??

Eğer yanıt evet ise; bir diğer sorum; bu yayınları nasıl bir başlık ya da kapak sayfası altında vermeliyim?

biyoloji_
Şef
19 Nisan 2016 12:03

Kabul yazılarını aldığınız yayınları jüri belli olana kadar basılacağı öngörüsüyle dosyaya ekleyebilirsiniz ancak beyannameye koyamazsınız. Beyanname'ye koyduğunuz yayınlar basılmış ya da basılmak üzere doi numarası alınmış yayınlar olmalı. Dolayısıyla kabul aldığınız ve doi sistemine üye bir dergi için kabul yazıları ve doi olduğunda basılmış yayın gibi kullanabilirsiniz.

Başvurudan sonra kabul edilen ve basılan yayınlar için klasörün en arka kısmına "Doçentlik Başvurusundan Sonra Gerçekleşen Çalışmalar" başlığıyla bir kısım açarak yerleştirebilirsiniz. Ki genellikle jüriler sadece başvuru amaçlı yayın çıkarmış sonra çalışmamış düşüncesi oluşmaması için bu kısma önem veriyor.

ibrahim_26, 8 yıl önce

Arkadaşlar, nisan ayında doçentlik başvurusu yapmak istiyorum. Bir konuda bilgi verebilir misiniz?

1-Yayınlar kısmında yayınlarımızın tam metnini mi yüklüyoruz?

2- Beyanname oluştururken, yine yayınlarımızın tam metnini mi yoksa makalenin birinci sayfası, yayın kurulu, hangi indekslerce tarandığını gösteren sayfa,bilimsel kitabın kapak sayfası gibi kısımları mı yüklüyoruz?

biyoloji_
Şef
19 Nisan 2016 12:06

Yanlış alıntı yapmışım... Kusura bakmayın...

biyoloji_
Şef
19 Nisan 2016 12:37

Arkadaşlar,

Özgeçmiş formunda sözlü bildiri kısmı kalktı mı? Yöksis'e daha önce girdiğim sözlü bildiriler "sözlü bildiri" şeklinde duruyor. Ancak yeni bildirileri girerken sadece 4 seçenek görünüyor. "Tam metin" "özet" "poster" ve "davetli konuşmacı".

Sözlü bildiri özet şeklinde basıldığı için "özet bildiri" seçeneğini seçtim ancak burada bir eksiklik olduğunu da düşünüyorum.

biyoloji_
Şef
20 Nisan 2016 10:05

Yaklaşık bir aydır sözlü bildiri seçeneği yöksis'de görünmüyordu. Dün bu mesajı yazdıktan sonra geri geldi. Dolayısıyla böyle bir sorun kalmadı.

biyoloji_, 8 yıl önce

Arkadaşlar,

Özgeçmiş formunda sözlü bildiri kısmı kalktı mı? Yöksis'e daha önce girdiğim sözlü bildiriler "sözlü bildiri" şeklinde duruyor. Ancak yeni bildirileri girerken sadece 4 seçenek görünüyor. "Tam metin" "özet" "poster" ve "davetli konuşmacı".

Sözlü bildiri özet şeklinde basıldığı için "özet bildiri" seçeneğini seçtim ancak burada bir eksiklik olduğunu da düşünüyorum.

zikzakk
Memur
21 Nisan 2016 00:50

Merhaba Arkadaşlar, bir projede Yardımcı Personel olarak görev yaptım. Ama YOKSIS'de Yardımcı Personel seçeneği yok. Bu konuda ne yapmalıyım.

Hz.ömerinadaleti
Aday Memur
21 Nisan 2016 12:43

Merhaba arkadaşlar,

Doçentlik başvurusunda diplomalar yerine geçici mezuniyet belgelerini verebiliyor muyuz?

lerador
Aday Memur
23 Nisan 2016 00:30

Merhaba Arkadaşlar herkese başarılar

özgeçmiş çıktısında SCI expanded olsa bile vaka takdimi veya derleme olan yazılarımız, giriş sırasında vaka takdimi ya da derleme olarak girilince uluslararası makaleler kısmında değil en sonda diğer yayınlarım başlığı altında çıkıyor. Aslında teorik olarak bu yazıların yayımlanması da oldukça zor, ayrıca bu yazıların değeri de ulusal bir yazıdan ya da uluslararası bir posterden daha fazla, bunları ilk kısımda göstermenin bir yolu var mıdır?

teşekkürler kolay gelsin

haticeeryigit
Aday Memur
27 Nisan 2016 00:15

Vaka takdimi yerine hepsini özgün makale olarak girdim.

ibrahim_26
Memur
27 Nisan 2016 01:13

Arkadaşlar yayına kabul edildiğine dair yazı aldığımız makaleyi beyanname formuna koyabiliyor muyuz?

biyoloji_
Şef
29 Nisan 2016 12:54

Doi numarası alınmış ise beyannameye koyabiliyorsunuz. Aksi halde koyamıyorsunuz. Kişisel görüşüm kriterleri yerine getiren daha önce basılmış yayınlarınız varsa beyannamede bunları kullanmanız ön kontrol açısından daha güvenli bir yöntem.

ibrahim_26, 8 yıl önce

Arkadaşlar yayına kabul edildiğine dair yazı aldığımız makaleyi beyanname formuna koyabiliyor muyuz?

Toplam 7267 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi