Editörler : crops35
14 Ocak 2016 09:41

İşçilere Kurumlar Arası Nakil

Memurlar forumlardaki katılımcılıkları ile seslerini rahatça duyurabiliyor . Bir çok yeni şansı elde edebiliyor. Biz hiç bir konuda bir adım atamıyoruz nakil konusu işçilerin en büyük baş belasıdır . Bunun için tek tek bir şeyler yapmaya çalışmak ilgi çekmemektedir. Çoğunluğu oluşturup kısa zaman dilimi içinde sağlam bir baskı yapmak zorundayız. Çok sayıda arkadaşımız bu nakil olayının çözülmesini bekliyordur. Yalnız kurumiçi değil kurumlararası nakil hakkı bizim sorunlarımızı çözebilir. Bu sesi beraber duyurabilecek en az 100 katılımcı gerekmektedir . O sayıya ulaşırsak bize ve geriden gelenlere güzel bir hediye verebiliriz.

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2016 09:47

işçilerde kurumlar arası nakil olma ihtimali sıfır diye düşünüyorum.

chipworld
Aday Memur
19 Ocak 2016 10:56

Bu forumda memurların dayanışması ile kazandıkları hakların sayısını sayamayız. Bizde hiçbir konuda birlik oluşmamış . Yani işçiler sendikanın arz ettiklerinden başka hiç bir hak düşünmemiş bir iki kişi ile yapılan başvurular tabiki ilgi çekmez toplanabilsek çok şey değişebilir.

mustafa 35
Aday Memur
20 Ocak 2016 11:53

İşçilerin sendikaları çalışmıyor isteseler çıkarta bilirler Kamu kurumunda çalışan işçilere istediği yere nakil Hakkı. Onlar ancak yevmiye alsın lüks otellerde yesinler..!

mpaydas26
Aday Memur
20 Ocak 2016 22:25

Facebook grup filan açılsa daha çok insana ulaşıla bilir belkide

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2016 10:04

işçilerde nakil hakkı olması için kanun çıkartılması gerek. işçi sendikaları artık eskisi gibi faal değil. yeme içme yöneticilere yalakalık yapmaktan başka bir şey yaptıkları yok.

iş böyle olunca sen ben ne kadar bağırsak da sesimizi duyuramayız. Facebook'ta işçi grupları var. çok da fazla etkili olunmuyor. çünkü çoğu giripte iki satır bir şey yazayım derdinde değil. her şey kendiliğinden gelişsin olsun modundalar. maalesef durum böyle..

chipworld
Aday Memur
08 Şubat 2016 09:18

Diğer torba kanunlarda olduğu gibi tek sefere mahsus verilse bile bize yeterli olacaktır. Kurumlar arası geçiş sayesinde olmak istediğimiz yerde hayatımızı sürdürebiliriz. Hatta bunun için 1 yıl gibi zaman zarfı mesela 2016-2017 yılları arası geçerlidir denebilir. Zira artık kendi ilinin dışında bir kuruma başvuru yapma şansı bulunmamaktadır.

tarık_ali01
Aday Memur
18 Şubat 2016 15:29

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 24.06.2006

tarih ve B.050.MAH.0.71.00.01/6723 sayılı yazısında, Mahalli İdareler Genel

Müdürlüğü konuyla ilgili olarak; ?Devir işlemleri sonunda mahalli idare

personeli olan işçilerin başka bir mahalli idareye naklinin bütçe imkanları ve

iki kurumun kıdem tazminatının üstlenilmesine ilişkin karşılıklı muvafakatı

dahilinde yapılabileceği?

Şubat 2011 tarihli Resmi gazetenin borçlar kanununun,

Hizmet sözleşmesi, ancak işçinin yazılı rızası alınmak suretiyle, sürekli

olarak başka bir işverene devredilebilir. Devir işlemiyle, devralan, bütün hak ve borçları ile birlikte, hizmet sözleşmesinin işveren tarafı olur. Bu durumda, işçinin, hizmet süresine bağlı hakları

bakımından, devreden işveren yanında işe başladığı tarih esas alınır.

yasa açık nakil oluna bilir bana göre herkese duyuralım duyulsun.

chipworld
Aday Memur
08 Mart 2016 09:13

Borçlar kanununu biliyoruzda bunu yapabilen varmı emsal lazım bize

newfolder
Aday Memur
08 Mart 2016 22:43

doğru tespit katılıyorum size. şu yeni açılan sendikalar baba ağaları gibi kullanmaya başladılar artık sendikayı. Sadece resmi, dini ve özel günlerde millete sms atmaktan başka bir iş yaptıkları yok zaten.. Hiç aktif değiller maalesef boşuna kurmuşlar sendikayı..

mustafa 35, 8 yıl önce
İşçilerin sendikaları çalışmıyor isteseler çıkarta bilirler Kamu kurumunda çalışan işçilere istediği yere nakil Hakkı. Onlar ancak yevmiye alsın lüks otellerde yesinler..!

chipworld
Aday Memur
09 Mart 2016 09:01

Sendikası Disk olan varsa ancak onlar çözer

tarık_ali01
Aday Memur
25 Mart 2016 15:51

Emsal var, bu işle uğraşan avukata sordum emsal var diyor önemli olan karşı kurumun seni bulunduğun kurumdan talep etmesi.

tarık_ali01
Aday Memur
25 Mart 2016 15:53

Ben belediyede çalışıyorum başka ilin belediyesine nakil olmaya çalışıyorum ama çok yetkili birisini bulmak lazım memur gibi nakil olacaksın ama işçi olunca kurumlar zorluk çıkarıyor.

mustafa 35
Aday Memur
11 Nisan 2016 17:38

Tarık bey emsal var dediniz. Rica etsem Görüşdüğünüz avukatın bilgilerini verebilirmisin

tarık_ali01
Aday Memur
12 Nisan 2016 16:24

Ne yalan deyim arkadaşım yanımda iş kanunuyla ilgili avukatı aradı, emsalleri var dedi gerekirse yardımcı olurum dedi bana, önemli olan karşı kurumun seni istemeyi kabul etmesi herhangi bir iş hukukuyla ilgili avukata danışa bilirsin sende, kanun çıksada herkes böyle adam arama peşine düşmese :(

chipworld
Aday Memur
13 Nisan 2016 11:16

Tarık bey sizin o emsali bize ulaştırmanız gerekmektedir . Onunla birlikte bu iş çöz

chipworld
Aday Memur
13 Nisan 2016 11:18

Tarık bey emsale ulaşıp bize paylaşabilirseniz. Bu sorunu kökünden çözebiliriz onun sayesinde bir çok kişi bu emsali yayacaktır ve aradığımız gücü ozaman bulabiliriz. Toplu bir şekilde hareket etmeye başlarız.

Sizden ricamız o emsali bize bulun bu bir çok işçi kardeşimizi bu esaretten kurtaracaktır

chipworld
Aday Memur
21 Nisan 2016 10:53

Tarık bey bir söz söylediniz kayboldunuz

tarık_ali01
Aday Memur
21 Nisan 2016 14:40

daha öncede dediğim gibi arkadaşım kendi tanıdığı arkadaşı ile görüştü emsal var dedi önemli olan karşı kurumun sizi talep etmesi. baroya gidip işçi ilişkileri ile ilgilenen bir avukata sorabilirsiniz emsal için, ben işim olmadığı için emsali bulmaya çalışmadım.

chipworld, 8 yıl önce

Tarık bey bir söz söylediniz kayboldunuz

chipworld
Aday Memur
26 Nisan 2016 13:14

Tarık bey lütfen o arkadaşınızla görüşün bize bu emsali bulun

tarık_ali01
Aday Memur
27 Nisan 2016 11:25

Arkadaşlar sürekli bimerden ve cimerden mail atıyorum 2011 yılında çıkan borçlar kanunun 429. maddesi ile ilgili soruyorum bana 4857 işçi kanunu ile ilgili cevap veriyorlar hep. sizde bu kanun ve borçlar kanunu ile ilgili bilgi isteyin somut cevap gelirse paylaşalım elimizde belge olur.

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi