Editörler : crops35
25 Ocak 2016 20:53

2016 nisan lisansa hazırlananlar

arkadaslar herkese merhaba ben ekpss den hızmetlı kadarosuna atandım rabbım kımseyı zor durumda koymasın ınsallah sımdı fakultem bıttı lısansa gırıp memur kadrosuna gecmek ıstyrum daha calısmaya baslamadım burdan hep beraber bırbırımıze yardımcı olalım dıye byle bır grup actım hangı kaynaklardan nasıl bır calısma ızlıyruz ALlah yar ve yardımcınız olsun

minaecrin
Aday Memur
25 Ocak 2016 22:54

arkadaşım bende atandım sen linans bitti ise bu durum senin direk dereceni yükseltir merak etme sen yeniden mi sınava girecen

sehzade2746
Memur
26 Ocak 2016 08:18

evet kardesim yeniden girecem ben hizmetli kadrosundan kurtulmak istyrum evet derece veriyor ama kadro degismiyor malesef

mayhan2515
Daire Başkanı
26 Ocak 2016 10:42

İlk olarak hayırlı olsun. Ne zaman atandınız ve Hangi kuruma atandınız ?

sehzade2746, 8 yıl önce
evet kardesim yeniden girecem ben hizmetli kadrosundan kurtulmak istyrum evet derece veriyor ama kadro degismiyor malesef

sehzade2746
Memur
26 Ocak 2016 14:38

tesekkur ederim 7 ay oldu ise baslayali iki ay da bekledim dersek yaklasik bir dokuz ay once atandim adalet bakanligina atandim cte ye hizmetli olarak ama bence hizmetli kadrosu kaldirilmali insallah bu konuda duzenlemeler yapilir

minaecrin
Aday Memur
26 Ocak 2016 15:15

BAK YENİDEN SINAVA GİRERSEN DİYELİM Kİ FAZLA PUAN ALAMADIN BELKİDE YERLEŞMEN UZUN SÜRECEK VE BELKİDE 2 YIL İÇİNDE ATANAMIYACAKSIN O ZAMAN MADUR OLURSUN AMA LİSANS MEZUNU OLURSAN ONLAR DİREK SENİ MEMURLUĞA GİRERSİN GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİRERSİN SONRADA DAHADA YÜKSELİRSİN İNŞALLAH GÖRÜYORSUN Kİ ENGELLİ MEMUR ALIMLARI ÇOK AZ BUNLARIDA HESABA KAT

grcnckr
Şef
26 Ocak 2016 15:56

lisan geçen sene bayağı zorlamıştı umarı bu sene biraz kolay olur

ali2560
Aday Memur
26 Ocak 2016 17:33

zorluk derecesi kpss kadar var mı?

grcnckr, 8 yıl önce

lisan geçen sene bayağı zorlamıştı umarı bu sene biraz kolay olur

sehzade2746
Memur
28 Ocak 2016 14:12

minaecrin kardesim belkı haklısın ama benım suan yasadıgım duruu bılmıyrsun lısans mezunusun ama hızmetlısın lıse mezunu infaz koruma memuru benı ezıyor yanı sende yasadıgım zorlukları hesaba kat hanı sana hak verıyrum belkı bırılerının hakkını alacaksın dıyorsun ama karsılastıgım ınsanlar ıyı olsaydılar belkıde hıc gırmeyecektım sınava ama ben zor durumdayım ve lısans mezunu oldugum ıcın de bu hakkımı kullanıp en azından memur olmak ıstıyorum Allah ızın verırse nasıp tabıkı belkı de olmayacak ama nasıp..

lütfen benı yanlıs anlama kardesım

lisans sınavı zor mu kolay mı onu da bılmıyrum ama kpss kadar zorlayacaklarını düşnmüyorum açıkcası zorlarlarsa da herseyin hayrılısı..

ronaw
Aday Memur
01 Şubat 2016 14:23

Slm arkada?lar ben sosyoloji mezunuyum acaba günde kaç saat calisirsak ö?retmenlik için yeterli olur ben kpsss kitaplar?ndan çal???yorum günde en az 250 soru ve konu çal???yorum acaba yeterli midir

Mehmet1995
Şef
03 Şubat 2016 11:35

sen sınava giremezsin.sınava gireceksen diyelim ki memur olarak yüksek puan aldın.direk yerleştirme yapmıyorlar çünkü sen daha hizmetli olarak çalışıyorsun devlet memurlar kanunda çalışanalar başka pozisyonda çalışamazlar istifa edip o zaman işleri yerine oturulur.bu da 1 yıl bekleyeceksin demek yani cezası var.en iyisi görevden yükselme ve kurum geçiş hakkın var.

sehzade2746, 8 yıl önce

sehzade2746
Memur
03 Şubat 2016 19:42

memet kardes yanlıs bılıyorsun hanı benım bıldıgım bır alt kadrodan ust kadroya gecıs oluyor yanı sınava gırebılıyorum senın dedıgın farklı bır mevzu

Mehmet1995, 8 yıl önce

sen sınava giremezsin.sınava gireceksen diyelim ki memur olarak yüksek puan aldın.direk yerleştirme yapmıyorlar çünkü sen daha hizmetli olarak çalışıyorsun devlet memurlar kanunda çalışanalar başka pozisyonda çalışamazlar istifa edip o zaman işleri yerine oturulur.bu da 1 yıl bekleyeceksin demek yani cezası var.en iyisi görevden yükselme ve kurum geçiş hakkın var.

Mehmet1995
Şef
04 Şubat 2016 09:51

haa doğru tamam, yükseküğretim bitirp görevden yükselmeden geçiş yaptığı kasteddin ,tamam pardon

sehzade2746, 8 yıl önce

memet kardes yanlıs bılıyorsun hanı benım bıldıgım bır alt kadrodan ust kadroya gecıs oluyor yanı sınava gırebılıyorum senın dedıgın farklı bır mevzu

bayx46
Aday Memur
05 Şubat 2016 17:41

ben de önlisans dış ticaret mezunuyum... şuan 40 civarı net yapıyorum... daha önce ön lisans olarak girenler kaç nete kaç puan aldılar paylaşabilirlermi?

tabiki aynı olmaz bu senekiyle standart sapmadan dolayı ama ben bi ortalama merak ediyorum bir arkadaş orta öğtetim olarak gy 10 d- 20y gk 14d-- 16y ile 66 almış mesela ..ön lisansı merak ediyorum

sehzade2746
Memur
18 Şubat 2016 15:04

kardesım ben burayı lisans dıye actım ama önlısansta asagı yukarı lısans gbıdır muhtemelen cunku her kulvarda 60 soru soruldugu ıcın hakkımızda hayırlıwsı olsun rabbım herkewssın emegını karsılıksız bırakmasın ınsallah

arakdaslar ben burda bırbırımıze yardımcı olalım dıye yazdım ama kımse yardımcı olmuyr sosyolojı mezunu olan arkadasım ögretmenlık alımları farklı oluyor ama lısans mezunu olarak 4001 den yanı duz memur da olabılırsın sonrasında ıse ıkı yılda bır yapıldıgı ıcın bu sınav tekrar gırıp ögretmen alımında ögretmen olarak atanabılırsın hakkında hayırlısı olsun ama sınav tabıkı kpss kadar zor degıldır ben ortaögretıme gırdım normal kpss den cok daha kolay ben bunu gordum

bayx46, 8 yıl önce

ben de önlisans dış ticaret mezunuyum... şuan 40 civarı net yapıyorum... daha önce ön lisans olarak girenler kaç nete kaç puan aldılar paylaşabilirlermi?

tabiki aynı olmaz bu senekiyle standart sapmadan dolayı ama ben bi ortalama merak ediyorum bir arkadaş orta öğtetim olarak gy 10 d- 20y gk 14d-- 16y ile 66 almış mesela ..ön lisansı merak ediyorum

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi