Editörler : E.Kayı Han
03 Şubat 2016 15:29

Mbsts sınavına başvuru yaptınız mı?
02.04.2016 tarihinde yapılacak olan mbsts sınavına başvuru yaptınız mı?

Bu ankete 9 günde, 34 kişi oy kullandı ve 12/02/2016 15:29 tarihinde sona erdi.

00_00
Aday Memur
03 Şubat 2016 23:06

mbsts sınavı ibaresi anlatım bozukluğudur.

mbsts nin s si zaten sınavı demek olduğu için

mbsts sınavı derken açılımı şöyle olur

meslek bilgiler seviye tespit sınavı sınavı

heamvivna
Şube Müdürü
03 Şubat 2016 23:18

Haklısın hocam.

00_00, 8 yıl önce

mbsts sınavı ibaresi anlatım bozukluğudur.

mbsts nin s si zaten sınavı demek olduğu için

mbsts sınavı derken açılımı şöyle olur

meslek bilgiler seviye tespit sınavı sınavı

mihrapbekçisi
Aday Memur
04 Şubat 2016 13:27

95 tl sınav ücreti

yoruma yönelik zor sorular

islam başka dinlerin daha çok sorulduduğu sorular

başka hiçbir kurumda olmayan anlamsız bir sınav

vb vb vb..

hala din görevlilerinin %60'ı sınava katılmaya kararlı. eğer bu sınava din görevlileri gerçekten

katılmasalar, birlik olsalar diyanet böyle bir sınavı bir daha asla yapmaz, yapamaz...

ama nerde...

bunu yapabilmek için cesaret lazım.

poyrazli
Daire Başkanı
04 Şubat 2016 14:12

İki ay boyunca "MBSTS kaldırılsın" diye başlık açtık burada, hiç kimse destek olmadı, tek kişi çıkıp da "evet, istemiyoruz" demedi. Burada şimdi bunları yazmanın alemi yok. Yetmedi bir de şikayet etmişler, "diyanet'in uygulamalarını eleştiriyor" diye. Şimdi gördüğünüz gibi kimse size destek çıkmıyor değil mi?

Evet istiyoruz, daha ağır bir MBSTS istiyoruz. Sadece Ankara'da yapılmalı, herkesin katılımı zorunlu olmalı, 500 TL ücret olmalı, baraj puanı da 70 olmalı. Revadır bize.

mihrapbekçisi, 8 yıl önce

95 tl sınav ücreti

vb vb vb..

hala din görevlilerinin %60'ı sınava katılmaya kararlı. eğer bu sınava din görevlileri gerçekten

katılmasalar, birlik olsalar diyanet böyle bir sınavı bir daha asla yapmaz, yapamaz...

ama nerde...

ve bu sitede
Aday Memur
04 Şubat 2016 15:16

bende yapmad?m yapnicamda

heamvivna
Şube Müdürü
04 Şubat 2016 16:10

Doğrusu bu kadar katılım beklemiyordum. İnsanlara şaşırıyorum. Hem bu sınava tepkililer hemde paşa paşa başvuru yapmaya devam ediyorlar.. Hayırlısı bakalım..

poyrazli, 8 yıl önce

İki ay boyunca "MBSTS kaldırılsın" diye başlık açtık burada, hiç kimse destek olmadı, tek kişi çıkıp da "evet, istemiyoruz" demedi. Burada şimdi bunları yazmanın alemi yok. Yetmedi bir de şikayet etmişler, "diyanet'in uygulamalarını eleştiriyor" diye. Şimdi gördüğünüz gibi kimse size destek çıkmıyor değil mi?

Evet istiyoruz, daha ağır bir MBSTS istiyoruz. Sadece Ankara'da yapılmalı, herkesin katılımı zorunlu olmalı, 500 TL ücret olmalı, baraj puanı da 70 olmalı. Revadır bize.

cemali70
Aday Memur
04 Şubat 2016 16:13

katılıyorum.. yolunmaya devam edelim.. belki akıllanırız.

95 tl sınav ücreti

vb vb vb..

ama nerde...

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
04 Şubat 2016 17:07

Katılmayarak kimseye tepkin olmaz olan yine sana olur mecburen katılacağız bir umut

Mahzun_
Müsteşar
04 Şubat 2016 17:21

Bu yıl Yolunmak istemiyorum. Seneye besleneyim iyice o zaman yolsunlar. Girmiyorum ben.

heamvivna
Şube Müdürü
04 Şubat 2016 22:41

Her sınavın istatistikleri bellidir. Eğer toplu bir katılım olmasa bu ses getirir. Sınavlara girerek ses getiremeyiz. Geçen sene 80 TL ye o kadar tepki yapıldı, ama yine sınava girdik. Bu yıl 95 Tl oldu yine sınavlara giriyoruz. Yarın 150 lira isterler sınava yine ırın kırın ederiz, sonra paşa paşa girmeye devam ederiz... Böyle çok ses getiririz daha çook.

yusufaltinkaynak, 8 yıl önce

Katılmayarak kimseye tepkin olmaz olan yine sana olur mecburen katılacağız bir umut

kompozisyon
Aday Memur
06 Şubat 2016 19:41

sayın hocam din görevlilerinin yüzde 60'ı sınava katılıyor demişsiniz. bence yanlışınız var bu ankete topu topu 24 kişi katılmış. geçen sene 120000 din görevlisinden ortalama 25000 ila 30000 kişinin katıldığı tahmin ediliyor yüzde 30 bile değil. ben bu sene katılımın daha az olacağını düşünüyorum. burada ankete katılanların bir çoğu bu işle az çok alakadar olan arkadaşlar. bu sınava katılmayacakların, bırakın anketi, forumu takip etmeyi, sınav bile umurlarında değil.

95 tl sınav ücreti

vb vb vb..

ama nerde...

heamvivna
Şube Müdürü
09 Şubat 2016 18:54

Başvurular bitti. Başvuru oranlarını çok merak ediyorum...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi