Editörler : Pangaea

ankaralıkız
Kapalı
07 Şubat 2016 15:09

sanat taihi kaçla atanıyor ki?

pi3olsun hocam, 8 yıl önce

Branşım Sanat Tarihi son sınavdan 76 aldım 2 kere girdim sınava.

pi3olsun hocam
Aday Memur
07 Şubat 2016 15:10

atanma durumu devletin verdiği kadro sayısı ile alakalı.

bı önceki atamada 79 la kapatır fakat sonraki sınavda 83 84 alsa kazanamayabilir.en son 79

pek takip etmedim sonraki süreçleri.

sizin branşınız nedir

ankaralıkız, 8 yıl önce

sanat taihi kaçla atanıyor ki?

ankaralıkız
Kapalı
07 Şubat 2016 15:11

işletme:(((((((

atanma durumu devletin verdiği kadro sayısı ile alakalı.

bı önceki atamada 79 la kapatır fakat sonraki sınavda 83 84 alsa kazanamayabilir.en son 79

pek takip etmedim sonraki süreçleri.

sizin branşınız nedir

pi3olsun hocam
Aday Memur
07 Şubat 2016 15:14

umarım yeterli bir puan alabilirsiniz.

beden eğitimi hocası arkadaşım ilk girişinde 58 bı sonrakinde 65 bu sene girdiği sınavda 80

puan aldı 3 matematıkle bu puanı alabildi. yani yapılamayacak bir şey değil kesinlikle :)

ankaralıkız, 8 yıl önce

işletme:(((((((

ankaralıkız
Kapalı
07 Şubat 2016 15:14

ya şıklardan yaparım aslında ama çok uzun sürüyor ya...e sınavda da dakika önemli...

umarım yeterli bir puan alabilirsiniz.

beden eğitimi hocası arkadaşım ilk girişinde 58 bı sonrakinde 65 bu sene girdiği sınavda 80

puan aldı 3 matematıkle bu puanı alabildi. yani yapılamayacak bir şey değil kesinlikle :)

pi3olsun hocam
Aday Memur
07 Şubat 2016 15:17

coğrafya ve vatandaşlık pek zaman almaz ordan kurtarabilirsiniz.

ama matematik illaki olmalı,yapılır da zaten fazla gözde büyütüyoruz.

ankaralıkız, 8 yıl önce

ya şıklardan yaparım aslında ama çok uzun sürüyor ya...e sınavda da dakika önemli...

ankaralıkız
Kapalı
07 Şubat 2016 15:18

haklısınız..ALLAH cümle çalışana yardım etsin.

coğrafya ve vatandaşlık pek zaman almaz ordan kurtarabilirsiniz.

ama matematik illaki olmalı,yapılır da zaten fazla gözde büyütüyoruz.

pi3olsun hocam
Aday Memur
07 Şubat 2016 15:19

amin,herkes emek veriyor hak eden kazansın.

ankaralıkız, 8 yıl önce

haklısınız..ALLAH cümle çalışana yardım etsin.

1memurluk1
Yasaklı
07 Şubat 2016 17:58

Ben size ne dedim kardeş KPSS adil bir sınav değil neden derseniz sınavda matematik sorulduğu için sayısalcılar çok büyük bir avantaj ile başlıyorlar.120 sorunun hepsinin memur seçmeye yönelik sorulardan oluşmalı sadece 657 sayılı devlet memurları kanunu ve çok çeşitli mevzuatlardan daha mantıklı olur hemde sayısalcıların hakimiyeti bitmiş olur.Bir matematik özel dersi adı altında bir sürü vergi kaçakçısının muslukları kesilmiş olur.Vergisiz merdiven altı özel dersçilere prim verilmemiş olur.

UstaYoda1
Yasaklı
08 Şubat 2016 11:46

türkçeyi de kaldırsınlar bende türkçe yapamıyorum :D

hatta sınava girmeyelim :D

1memurluk1, 8 yıl önce

Ben size ne dedim kardeş KPSS adil bir sınav değil neden derseniz sınavda matematik sorulduğu için sayısalcılar çok büyük bir avantaj ile başlıyorlar.120 sorunun hepsinin memur seçmeye yönelik sorulardan oluşmalı sadece 657 sayılı devlet memurları kanunu ve çok çeşitli mevzuatlardan daha mantıklı olur hemde sayısalcıların hakimiyeti bitmiş olur.Bir matematik özel dersi adı altında bir sürü vergi kaçakçısının muslukları kesilmiş olur.Vergisiz merdiven altı özel dersçilere prim verilmemiş olur.

Kubatx
Aday Memur
08 Şubat 2016 15:19

Tarihte 27 soru taş çatlasın 15 dakika sürer....Zaten bilgi sorusu geliyor ya biliyorsun ya bilmiyorsun düşününce hatırlayacak mısın sanki..Ben daha bilmediğim bir şeyi düşünerek hatırlamış değilim :)) O yüzden işaretle geç...Genel Kültürden artırabildiğin süreyi de Genel Yetenekte harcarsın..2012 Kpssde Türkçeye 45 dakika ayırmıştım ki yine 21 net yapmışım :) Genel Kültür 60 soru 20-25 dakika sürmüştü. Geri Kalan sürede Matematik yapmıştım 18 net...Sonuç 90 puan çünkü Genel Kültür 59-1 :)) Genel Kültürde düşünme işaretle geç yoksa yetiştiremezsin elin ayağın birbirine dolanır...

Hatta şimdi bilgi sorusu sordukları için daha da kısa sürecek..Ha şu var tarihten bilmediğin sorular moralini bozmasın çünkü büyük ihtimal kimse bilmeyecek..O kısmı kafaya takarsan sınavı kaybettin zaten..

dolunay060
Kapalı
08 Şubat 2016 15:22

helal olsun kardesım maşallah dogru soyluyosun genel kulturde blıyosan ısaretleyıp gecıyosun inşAllah bende senın gıbı 59-1 genel kultur yaparım benımde genel yetenek 55 -5 di genel kulturude hallettımmı tamamdır

Kubatx, 8 yıl önce

Tarihte 27 soru taş çatlasın 15 dakika sürer....Zaten bilgi sorusu geliyor ya biliyorsun ya bilmiyorsun düşününce hatırlayacak mısın sanki..Ben daha bilmediğim bir şeyi düşünerek hatırlamış değilim :)) O yüzden işaretle geç...Genel Kültürden artırabildiğin süreyi de Genel Yetenekte harcarsın..2012 Kpssde Türkçeye 45 dakika ayırmıştım ki yine 21 net yapmışım :) Genel Kültür 60 soru 20-25 dakika sürmüştü. Geri Kalan sürede Matematik yapmıştım 18 net...Sonuç 90 puan çünkü Genel Kültür 59-1 :)) Genel Kültürde düşünme işaretle geç yoksa yetiştiremezsin elin ayağın birbirine dolanır...

Hatta şimdi bilgi sorusu sordukları için daha da kısa sürecek..Ha şu var tarihten bilmediğin sorular moralini bozmasın çünkü büyük ihtimal kimse bilmeyecek..O kısmı kafaya takarsan sınavı kaybettin zaten..

ankaralıkız
Kapalı
08 Şubat 2016 16:06

peki sınavda önce hangisinden başladınız?

Kubatx, 8 yıl önce

cc.vatman.cc
Daire Başkanı
08 Şubat 2016 16:48

o kadar çalışıp ediyoruz buna rağmen bilmediğim yerden soru gelirse soranların kulaklarını çınlatırım herhal

Kubatx
Aday Memur
08 Şubat 2016 17:21

ankaralıkız @ Türkçe Tarih Coğrafya Vatandaşlık ve Matematik sırasıyla.

sempatik1561 @ Doğru söylüyorsun kardeşim zaten söyledim kafa o sorularda kalırsa sıkıntı..Herkes kaldıramaz o psikolojiyi. Şimdi çok daha saçma bir sınav haline geldi. Zor olması iyi bir şey ama zor değil "saçma" bana göre.. Şimdi Evveliyatın kitabına bakıyorum aşırı derecede ayrıntı var yani kestiremiyorsun şu kadar net yaparım diye..Eskiden olsa ben tarihte 25+ kesin derdim şimdi diyemiyorum ama yapamasam bile vakit kaybedemem çünkü biliyorum ki benim yapamadığım soruları çoğu kişi yapamayacak :))

mehmetcemşahin
Daire Başkanı
08 Şubat 2016 19:32

arkadaşlar biz ombudsmana(kamu denetçisi)dilekçe yazdık kendim ve ailem,bimer e dilekçe yazdık kendim ve ailem,şimdide başbakana malye bakanı naci ağbal a ve çalışma bakanı süleyman soylu ya daha sonra bakanlara ve ak partıiılı milletvekillerine twett atacağım sonra da gazetelerın kanalların sayfalarına twett atarım,siz de bu yolu takıp edin lütfen sesimizi duyuralım 5 milyon kpss li büyüktür 100 bin taşerondan,1 kişi bile sınavsız kadroya girmemelı,taşeron kadrolar kpss lilerin hakkıdır.kısa ve orta vadede taşeron şirketlerle anlaşmalar bıtırılır,taşeron çalışanların işine son verilir kadrolar kpss lilere açılır,sorun ancak böyle çözülür,taşeronun kadroya geçişine kapı aralanırsa 4 5 senede bir taşeronlar kadroya alınır arkadaşlar bu gidişle,kpss lilerde 3 5 bin kadroyla avunur,bu yazıyı yayın arkadaşlar forumlara,herkes gereken demokratik tepkıyı göstersın

denizlevent
Daire Başkanı
08 Şubat 2016 23:59

1memurluk1 hocam ne eksisi haklisin verdim artini.

Sway Dark
Kapalı
09 Şubat 2016 14:06

sayısalcıların hakimiyeti, vergi kaçakçısının muslukları, merdiven altı özel dersçiler... bayıldım sözlerine :D

* kpss'de avantajlı olanlar sayısalcılar değil. gk ve gy sınavlarında 120 sorunun sadece 30 tanesi sayısal. geri kalanlar tamamen sözel. eğitim bilimlerini de katarsan büyük çoğunlukta sözel sınav.

* sayısalcılar avantajlı demek kendini kandırmaktır sadece. iyi seviyede olanlar genelde sayısalcı olduğu için bu yüksek puanlar çıkıyor. ben yıllardır türkçe tarih coğrafya vs. görmedim.

1memurluk1, 8 yıl önce

fredomm
Aday Memur
12 Şubat 2016 14:16

Sana en yakın olanının yanındakini işaretle
Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi