Editörler : Pangaea
09 Şubat 2016 15:49

Hangi Mühendislik

Arkadaşlar inşaat müh mü elektrik-elektronik müh mü devlette veya özel sektörde iş imkanı daha geniş ve piyasaya yönelik işler yapılabilir sizce hangisi okunmalı ve neden teşekkürler

cc.vatman.cc
Daire Başkanı
09 Şubat 2016 16:10

mühendislik mi?

türkiyede mühendis olmak...

akıl Kârı değil hocam

muhendisgenc34
Daire Başkanı
09 Şubat 2016 19:15

hocam yine bir yerlerden başlayıp bir yere il özel idare belediye gibi yerlere girilse maaşlar ne seviyelerde veya özel sektörde bir yerden baslanıp iş kurulamaz mı

cc.vatman.cc, 8 yıl önce

mühendislik mi?

türkiyede mühendis olmak...

akıl Kârı değil hocam

muhendisgenc34
Daire Başkanı
09 Şubat 2016 21:14

Güncel

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2016 08:47

makine muhendisiyim..

ikisinide tavsiye etmiyorum...her yerde mantar gibi türedi muhendislik...

2002 de 30.000 olup girmiştim ısparta suleyman demirele..

simdi 100.000 adam bile muhendislik okuyabiliyor dimi :))

su anki aklım olsa ögretmen olurum

ingilizcesizolmazmi
Şube Müdürü
10 Şubat 2016 08:54

hala muhendislik diyor ya hala kardes tip saglik kazan ne muhendisi ne iibfsi

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2016 08:59

harbiden ha..simdi olsa marmara da yada yıldız teknikte okuyormusum aynı sıralamayla

hatta 100 değil 200 bininci olup iskenderun uni yada harran uni makine mühendisliği okuyabiliyorsun..vaybe...

tıp bolumlerine nasıl baraj konuldu... her yere acılamıyo... o yuzden tıp populerliğini yitirmedi..

tavsiyem iyice kasıp tıp okumak... yada ygs ye fazla kasmayıp kpss ye kasıp ögretmen olmak..

Burak30
Daire Başkanı
10 Şubat 2016 11:30

Arkadaşım aklın varsa mühendislik okuma. Emeklerin boşa gider. Özel sektör bitik durumda. Devlete girmek ise çok zor. Sağlıkla ilgili bir şey oku, aç kalmazsın

muhendisgenc34
Daire Başkanı
10 Şubat 2016 11:36

Nasıl bitik durumda ozel sektorde iş bulunamaz mı elektrik elektronikte ozelde bir sütü iş yok mu her yer inşaat degil mi

Burak30, 8 yıl önce

Arkadaşım aklın varsa mühendislik okuma. Emeklerin boşa gider. Özel sektör bitik durumda. Devlete girmek ise çok zor. Sağlıkla ilgili bir şey oku, aç kalmazsın

ingilizcesizolmazmi
Şube Müdürü
10 Şubat 2016 12:02

kardeş bulursun ama makine operatörü ya da vinç kullanan kişi senin 2 katını alır.sen de hesap kitap fatura fiş falnla uğrasarak başlarında durup 1500 civarı maaş veriler

zibil gibi mühendis olduğu için işten atılma ihtimalin yüksektir.

bak vinç operatörünü atamazlar çünkü muhtaçlar ama mühendis tonlarca olduğu için elini sallasa ellisi

muhendisgenc34, 8 yıl önce

Nasıl bitik durumda ozel sektorde iş bulunamaz mı elektrik elektronikte ozelde bir sütü iş yok mu her yer inşaat degil mi

10 Şubat 2016 13:09

Mühendislik bir hatadır biz yandık sizler yanmayın :) TR de sağlık okuyun kısadan iş hayatına atanın

dabruka
Kapalı
10 Şubat 2016 14:04

Birde kızların yazması tamamen aptallıktır. Zaten işçiler bir kız gördümü nihat doğandan" Benim olmazsan taciz ederim" şarkısını çalmaya başlıyorlar.

10 Şubat 2016 17:01

0 eksiyi ben verdim

dabruka, 8 yıl önce

Birde kızların yazması tamamen aptallıktır. Zaten işçiler bir kız gördümü nihat doğandan" Benim olmazsan taciz ederim" şarkısını çalmaya başlıyorlar.

Kpssus
Kapalı
10 Şubat 2016 17:37

Acı çekmek , issiz kalip toplumda

dislanmak, zamanında evlenememek , zor gecinmek, geceleri uykudan

uyanmak, sosyopat olmak , hayatinin her doneminde cv hazirlamak, usta

işçi patron gözünde itibarsız kalmak , her krizde kapı onune konmak,

okurken gereksiz teorik bilgilerle kafa tecavuzune uğramak, hem okurken

hem calisirken hayatin güzelliklerini kacirmak, yarış ati gibi hayat

boyu sinava girmek için

bicilmis kaftandir

MÜHENDİSLİK.

Siddetle tavsiye etMİyorum

leo-cvlengnr
Kapalı
06 Temmuz 2016 08:44

Kardeş Türkiye'de mühendislik bitik vaziyette. Bence hiç biri ..

Sahra Çölü
Kapalı
06 Temmuz 2016 10:12

Mühendislik mi ,bitti hocam bitti bu meslek...

Engineer416
Daire Başkanı
06 Temmuz 2016 12:38

4 sene yatop çıkarson peki ya sonra özel sektörde asgari ücrerten az farkla işe başlarsın 4 sene sonrası için günümüzşartları belki daha da düşecek.......

06 Temmuz 2016 13:37

mühendislerin açlıktan nefesi kokuyor adam hangi mühendislik diyor git iktisat oku öğretmenlik oku

southampton
Aday Memur
06 Temmuz 2016 13:45

arkadaş sorduğuna pişman oldu illa okucaksan eem inşaat bilg. senin ilgi alanın önemli

marsvalisi
Memur
06 Temmuz 2016 13:52

iyi bir üniversiteden mezunum sana mühendislik seçimindeki tek tavsiyem sakın mühendislik seçme

gazieng
Kapalı
06 Temmuz 2016 13:53

mühendislik hiç bir zaman ölmez türkiyede bile...30 yaşında kpssden 87 bile alamayan adamlar olumsuz düşünür normaldir..

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi