Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Şubat 2016 19:26

Ek Ders Maaş Puantaj neden gizli ?

Okul öncesi,ilkokul,ortaokul,liseler ve Halk Eğitim Merkezlerinde her statüde çalışan öğretmenler için ay sonlarında ek ders ücretleri tahakkuk ettirilmektedir.Ancak bu işlemler okullarımızın büyük çoğunluğunda ilan edilmemektedir.Bu gizlilik nedeniyle öğretmenlerde huzursuzluk ve kaygı oluşmakta,bunun sonucunda da okul ve kurumlarda çalışma barışını bozacak tartışmalar yaşanmaktadır.Bu sorunların yaşanmaması için Bilgi Edinme Yasası ile Yönetimde Şeffaflık ve açıklık,hesap verilebilirlik ilkeleri gereği her okul idaresi tarafından okuldaki tüm öğretmenlere,düzenlenen ek ders puantaj çizelgelerinin,KBS?den alınacak ek ders icmali,ek ders bordrosu ve banka listesinin imza karşılığı her ay tebliğ edilmesini,aynı şekilde ek derslerle ilgili tüm belgelerin öğretmenler odalarındaki ilan panolarına asılmasını ve en az bir hafta süreyle askıda kalmasının sağlanmasını,bu taleplerimizin muhataplarınca gereğinin yapılması için ilimiz genelindeki tüm okullara makamlarınızca yazılı talimat verilmesini arz ederim Erkan Korkmaz

Zat nik tel
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2016 19:35

normalde açıklanır.en azından bizim okulda açıklanır.sizinkinde açıklanmıyorsa tabi bu durum şaibeye açıktır.

goksu_gzl
Daire Başkanı
10 Şubat 2016 19:40

Şanslısınız.Çalıştığım hiç bir kurumda asılmıyor.Sorunca da üç kuruşun peşine düşüyorsun muamelesi görüyorsun.

Zat nik tel, 8 yıl önce

normalde açıklanır.en azından bizim okulda açıklanır.sizinkinde açıklanmıyorsa tabi bu durum şaibeye açıktır.

PelinDemir
Aday Memur
10 Şubat 2016 22:05

icrası olan kişide benim bodromu niye afişe ediyorsunuz kişisel bilgilerim neden gizlenmiyor diyor

mismix
Kapalı
10 Şubat 2016 23:57

Konuyu açan arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Hesaplamalarıma göre kimi aylar eksik kimi aylar fazla yatan ek dersler söz konusu oluyor. Kurcalayan da hoş karşılanmıyor.

goksu_gzl
Daire Başkanı
11 Şubat 2016 17:21

Şeffaflık her zaman iyidir.Kimden neyi saklıyorsunuz?

kutlay7
Daire Başkanı
11 Şubat 2016 17:42

Sorumluluk sinavlarinda ucret alyo musunuz.mudurumuz artik alinamayacagini soyluyor.konuyla ilgili kanit olabilecek gorus yazisi veya yonetmelik maddesi var mi.ben 2014 ten buldum.daha yenisi var mi bildiginiz

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi