Editörler : crops35
12 Şubat 2016 16:44

Derece/kademe ile ilgili

Ben 2012 eylülde 13/3'ü olarak y.hizmetli sınıfında işe başladım. 2015 ekpss/2 ata ile memur statüsü kazandım. derecem şuan verilen ilave 1 derece ile 11/3'ü göüküyor. yıl hesabı yaptığımda doğru çıkıyor ancak y.hizmetler sınıfından gih sınıfına geçince derecem yükselmesi gerekmiyor mu? Benle 2012 eylülde atanan memur 10/2'i şuan ben sınıf değişimi yaptığım için derecem yükselmesi gerekmez mi ?

dazikom
Aday Memur
12 Şubat 2016 18:08

Aynı kurumdan ben memurluğa geçiş

dazikom
Aday Memur
12 Şubat 2016 18:11

İkotes siz aynı kurumdamı hizmetliden memurluğa ğeçiş yaptınız aydınlatabilir isiniz

desperrado
Daire Başkanı
13 Şubat 2016 09:47

Sizin dereceniz doğru diğer atanan kişi hazırlık okumuş yada askerlik görevini saydırmış olabilir.

Siz atanınca 13/3'e atanıp üzerine hizmetleriniz ve 2016 derece ilavesi eklenmiş. Hesap doğru.

ikotes
Aday Memur
15 Şubat 2016 11:37

Bende hazırlık okudum hem o kişide benim gibi askerlik yapmamış.

ikotes
Aday Memur
15 Şubat 2016 14:39

Ben Önce MEB'de hizmetli idim 2012 eylülde atandım. Şimdi 2015/2 ataması ile TKHK'na memur olarak atdandım. ???????

dazikom, 8 yıl önce
İkotes siz aynı kurumdamı hizmetliden memurluğa ğeçiş yaptınız aydınlatabilir isiniz

ikotes
Aday Memur
17 Şubat 2016 16:45

Bende hazırlık okudum hem o kişide benim gibi askerlik yapmamış.

desperrado, 8 yıl önce

Sizin dereceniz doğru diğer atanan kişi hazırlık okumuş yada askerlik görevini saydırmış olabilir.

Siz atanınca 13/3'e atanıp üzerine hizmetleriniz ve 2016 derece ilavesi eklenmiş. Hesap doğru.

ikotes
Aday Memur
19 Şubat 2016 11:58

??

EDlRNE
Yasaklı
19 Şubat 2016 22:49

sınıf değişikliği size kademe veya derece verilecek anlamına gelmez. eğitim farkı bile aranızda fark yaratır o nedenle kendinizi kimseyle kıyaslamayın. sen hizmetli başlamışsın sonra memur olmuşsun diğer arkadaş direk memurluktan başlamış. o zaman senin hesabına göre diyelim ki ben 5 sene memurluk yaptım lise mezunuyum ama benle aynı tarihte başka bir arkadaş girdi tekniker olarak başladı onunla ben aynı olmalıyım mı diyeceğim.

ikotes
Aday Memur
22 Şubat 2016 16:28

Diğer arkadaşta lise mezunu ama.

EDlRNE, 8 yıl önce

sınıf değişikliği size kademe veya derece verilecek anlamına gelmez. eğitim farkı bile aranızda fark yaratır o nedenle kendinizi kimseyle kıyaslamayın. sen hizmetli başlamışsın sonra memur olmuşsun diğer arkadaş direk memurluktan başlamış. o zaman senin hesabına göre diyelim ki ben 5 sene memurluk yaptım lise mezunuyum ama benle aynı tarihte başka bir arkadaş girdi tekniker olarak başladı onunla ben aynı olmalıyım mı diyeceğim.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi