Editörler : crops35
16 Şubat 2016 23:11

Engelli memurların bir kereye mahsus yer değiştirme hakkı

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE ŞÖYLE BİR AÇIKLAMA VAR:

a) Engelli personel olarak görev yapan bir defaya mahsus olmak üzere iller arası veya il içi yer değişikliği hakkını kullanmayan personelin (Bakanlığımız merkez teşkilatı hariç olmak üzere) norm kadro durumuna bakılmaksızın kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri,

G.Y.S ŞEF/MEMUR atama işlemleri tamamlandıktan sonra Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilebilecektir.

BİLİNDİĞİ ÜZERE MEB ŞEF MEMURLARA YÖNELİK GÖREVDE YÜKSELME SINAVI YAPTI. BEN ŞEF OLMAK İÇİN GİRDİM VE VE BARAJI GEÇTİM LAKİN HİZMET SÜREMİN 8 YILDAN AZ OLMASI SEBEBİYLE,

ZONGULDAK'TA 3 VE 4. KADROLARA YERLEŞEMİYORUM. SEÇEBİLECEĞİM 5. DERECEDEN KADRO OLAN SADECE 1 YER VAR VE BURASIDA BANA DÜŞMEYECEK.

BEN ENGELLİ BİR KAMU ÇALIŞANIYIM 2010 DA GÖREVE BAŞLADIM VE ENGELLİLERE YÖNELİK YER DEĞİŞTİRME HAKKINI HİÇ KULLANMADIM.

ŞİMDİ BEN İL DIŞINDA BANA UYAN DERECELERİ SEÇSEM VE BİRİNE YERLEŞSEM. GÖREVE BAŞLADIĞIM GÜN DİLEKÇE İLE YER DEĞİŞTİRME TALEBİNDE BULUNARAK ŞUAN İKAMETGAHIMIN OLDUĞU YERDEKİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ İSTESEM,

1-İL DIŞINDA ATANDIĞIM YERDE BELLİ, BİR SÜRE ÇALIŞMA ZORUNLULUĞUM VAR MI?

2-İKAMETİMİN OLDUĞU YERE ATANABİLMEM İÇİN BOŞ KADRO OLMASI GEREKİYOR MU YOKSA KADRO DOLU OLSA DA BUNU DİKKATE ALMADAN YENİ KADRO TAHSİS EDİLİR Mİ?

UMARIM TAM OLARAK ANLATABİLMİŞİMDİR.

turangencer
Aday Memur
17 Şubat 2016 00:17

bu gün görüştüm,boş kadro olma şartı yok,bu hakkınızı kullanabilirsiniz,belli bir süre çalışma zorunluluğu şartı yok,26.tercihi işaretleyin...

tito1907
Memur
17 Şubat 2016 08:16

bu engelliye tayin hakki 2014 yilinda cikti. ben 2011 yilinda bir defa istege bagli tayin kullandim. 2014 den once bu tayini kullanmam simdi sorun olurmu ?

tito1907
Memur
17 Şubat 2016 08:19

26. tercih ne anlama geliyor. tercihlerimden birisi gelmedi takdirdemi 26. tercih mi devereye giriyor.

turangencer
Aday Memur
17 Şubat 2016 14:18

ARKADAŞLAR BU KONU HAKKINDA ÇOK FAZLA GÖRÜŞ BİLDİREN YETKİLİ VAR,HERKES İYİCE ARAŞTIRIP ÖYLE TERCİH YAPSIN..

mutsuz88
Memur
17 Şubat 2016 16:25

bende isteğe bağlı atamamı 2013 yılında yapmıştım bunu bende merak ediyorum acaba 2016 yılında tekrar atama alınıyormu engelli hakkından.

tito1907, 8 yıl önce
bu engelliye tayin hakki 2014 yilinda cikti. ben 2011 yilinda bir defa istege bagli tayin kullandim. 2014 den once bu tayini kullanmam simdi sorun olurmu ?

tito1907
Memur
17 Şubat 2016 16:34

bu hak 10.07.2014 yilinda geldi buyuk ihtimalle sorun olmaz bu tarihten once ama yine insanin icinde bir soru isareti kaliyor. dilekceni verirken 10.07.2014 yilinda engeliler icin verilen yer degistirme hakkina istinaden diye tarihi belirtirsen ondan onceki tarihi buyuk ihtimal katmazlar.

mutsuz88
Memur
17 Şubat 2016 16:38

...............İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi: Milli Eğitm Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 10/07/2014 tarihli

ve 2920977 sayılı yazısı.

Kurumunuzda Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni olarak görev yapmaktayım. Engelli olmam nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ilgi yazısı gereği; .....ili ...... ilçesinetayinimin yapılması hususunda;

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

bu şekilde yazdım bekliyorum vereceğim fakat bir sorun var ben daha önce zaten bu ilden gelmiştim şuanki görev yerime çünkü beni dış bir ilçeye atadılar ve merkeze kati süretle tayin vermediler kadro yok diye. bende merkeze gelemeyince mecburen izmire tayin istemek zorunda kaldım. burada kadro olduğundan atamam yapıldı. ben yeni görev yerime gelince 2 ay sonra bu yazı çıktı. bir daha okadar masrafı göze alıp istemedim ama şuan istemem gerekiyor. Büyük ihtimal yine bana kadro yok diyecekler gibi geliyor. Böyle bir şansları varmı.?

tito1907, 8 yıl önce
bu hak 10.07.2014 yilinda geldi buyuk ihtimalle sorun olmaz bu tarihten once ama yine insanin icinde bir soru isareti kaliyor. dilekceni verirken 10.07.2014 yilinda engeliler icin verilen yer degistirme hakkina istinaden diye tarihi belirtirsen ondan onceki tarihi buyuk ihtimal katmazlar.

TRipcan
Aday Memur
17 Şubat 2016 22:10

TURAN BEY 26 TERCİH YERİNE BANA YAKIN YERLERİ SEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM 5. DERECEDEN ÇOK SAYIDA YER VAR . GÖREVE BAŞLADIĞIM GÜN DİLEKÇE VERİP TALEP EDEBİLİRİM DEMİ, ŞEF KADROSUNUN DOLMUŞ OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL DEMİ DOĞRU ANLADIM SANIRIM İNŞAALLAH UĞRAŞTIRMAZLAR YA İNANMAK ZOR GELİO SÜPER OLUR OLURSA ÇOK UĞRAŞTIM ŞEFLİĞİ ÇOK İSTİYORUM HAYIRLISIYLA ...

turangencer, 8 yıl önce

bu gün görüştüm,boş kadro olma şartı yok,bu hakkınızı kullanabilirsiniz,belli bir süre çalışma zorunluluğu şartı yok,26.tercihi işaretleyin...

turangencer
Aday Memur
18 Şubat 2016 08:42

TRipcan;15/12/2016 tarihli (c) kanun maddesinde "görev yaptıkları ilde bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri ilçe emrine kadro imkanları (norm durumu) dikkate alınarak" diyor..fakat tercih formunda "bir defaya mahsus olmak üzere iller arası veya il içi yer değişikliği hakkını kullanmayan personelin norm kadro durumuna bakılmaksızın kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri,mazerete bağlı durumlarda ise norm durumuna göre" belirtilmiş.

YANİ BU DURUMA GÖRE BU BİR DEFALIK HAKKINI KULLANMAYANIN BOŞ NORM KADRO DURUMUNA BAKILMAYACAK,FAKAT BU HAKKINI DAHA ÖNCE KULLANMIŞ OLANIN NORM KADRO DURUMUNA GÖRE..

AMA BU KONU HAKKINDA BİR ÇOK YETKİLİ FARKLI FARKLI GÖRÜŞ BİLDİRİYOR,YAZILI OLARAK GÖRÜŞ ALIP TERCİHLERİNİZİ YAPIN BENCE,BEN ŞU ANDA BEKLEMEDEYİM...

18 Şubat 2016 10:48

Ben engelli tayin hakkını kullanıp evime yakın olsun diye il içi tayin istedim onayım geldi fakat ben pişman oldum bu hakkımı daha önemli bir konu için kullansaydım diye. Henüz ayrılmadım gitmekten vazgeçme hakkım var mı

mehmet1243
Aday Memur
18 Şubat 2016 13:46

ildışı yerdeğiştirme hakkınnı kullanan engellilerin . görevde yükselme sınavına girmesine gerek yok nasıl olsan kendi görev yerimize tekrar geri gelemiyoruz . ya derecemiz tutmuyor yada tercih yok . ikinci bi hakta vermiyorlar diyırlarki sen hizmetli kadrosunda devam et . engelimden dolayı ailemden uzaga isteyemecem çünkü . bu yüzden tercih yapamayacam . lanet olsun böyle düzene .

serdard32
Aday Memur
18 Şubat 2016 16:32

S.A ARKADAŞLAR

a) Engelli personel olarak görev yapan bir defaya mahsus olmak üzere iller arası veya il içi yer değişikliği hakkını kullanmayan personelin (Bakanlığımız merkez teşkilatı hariç olmak üzere) norm kadro durumuna bakılmaksızın kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri,

DİYOR MADDE'DE BENİM KAFAMA TAKILAN SON CÜMLEDEKİ "kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri," ACABA İLÇEDEN MERKEZE GELMEZMİYİM BİLGİSİ OLAN YARDIM EDERSE SEVİNİRİM.

mutsuz88
Memur
18 Şubat 2016 16:42

benimde kafamı bu karıştırıyor. bunun yüzünden tercih sıramız etkileniyor. iller arası oluyorsa ilçeler arasıda olmalı mantıken...

serdard32, 8 yıl önce

S.A ARKADAŞLAR

DİYOR MADDE'DE BENİM KAFAMA TAKILAN SON CÜMLEDEKİ "kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri," ACABA İLÇEDEN MERKEZE GELMEZMİYİM BİLGİSİ OLAN YARDIM EDERSE SEVİNİRİM.

tito1907
Memur
18 Şubat 2016 16:44

arkadaslar bugun bulundugum ilin atama sefi ile bizzat gorustum bu metni okuttum. il ici derken zaten ilceleri kapsadigini asla sorun olmaz dedi. il sinirlari icindeki tayini kapsiyormus.

minaecrin
Aday Memur
18 Şubat 2016 21:15

arkadaşım artık bir kereye mahsus tayin hakkı ibaresi kaldırılarak istenildiği kadar ibaresi getirildi yani istediğin kadar yer değiştirebilirsin

turan kardeşim 26. tercih tercih demek senin yaptığın 26. tercih ten söz ediliyor demek ki ilk 25 tercih sana gelmemiş

TRipcan
Aday Memur
19 Şubat 2016 00:05

18/02/2016 PERŞEMBE GÜNÜ İL MİLLİ EĞİTİM ATAMA BÖLÜMÜ İLE GÖRÜŞTÜM BENDE ATAN VE DİLEKÇENİ VER DİLEKÇENDE İSTEDİĞİN YERİ AÇIK OLARAK YAZ DEDİ 15 GÜN OLMADI 1 AYDA DİLEKÇENDE İSTEDİĞİN YERE GELEBİLİRSİN KADRO DOLU OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL Bİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİP KADRO AÇILIR 100 99 DEDİ. ZATEN YAZIDADA O ANLATILMIŞ DEDİ GÖREVLİ HANIM. VE BEN GÖZÜ KARARTTIM. DENEYECEM BU FIRSAT KOLAY KOLAY GELMEZ YAŞTA İLERLİYOR. ZATEN KISMET DEĞİLSE ONLARDA TUTMAZ. HAYIRLISI OLSUN HAKKIMIZDA İNŞAALLAH BEN MEBBİS SAYFASINDAKİ O YAZININ OLDUĞU YERİNDE RESMİNİ ALACAM DURSUN KENARDA TEŞEKKÜR EDERİM SİZEDE YİNE NET BİLGİLER AÇIKLANIRSA BURADAN PAYLAŞALIM

turangencer, 8 yıl önce

TRipcan;15/12/2016 tarihli (c) kanun maddesinde "görev yaptıkları ilde bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri ilçe emrine kadro imkanları (norm durumu) dikkate alınarak" diyor..fakat tercih formunda "bir defaya mahsus olmak üzere iller arası veya il içi yer değişikliği hakkını kullanmayan personelin norm kadro durumuna bakılmaksızın kadrosuyla birlikte iller arası yer değişikliği talepleri,mazerete bağlı durumlarda ise norm durumuna göre" belirtilmiş.

YANİ BU DURUMA GÖRE BU BİR DEFALIK HAKKINI KULLANMAYANIN BOŞ NORM KADRO DURUMUNA BAKILMAYACAK,FAKAT BU HAKKINI DAHA ÖNCE KULLANMIŞ OLANIN NORM KADRO DURUMUNA GÖRE..

AMA BU KONU HAKKINDA BİR ÇOK YETKİLİ FARKLI FARKLI GÖRÜŞ BİLDİRİYOR,YAZILI OLARAK GÖRÜŞ ALIP TERCİHLERİNİZİ YAPIN BENCE,BEN ŞU ANDA BEKLEMEDEYİM...

mutsuz88
Memur
19 Şubat 2016 11:08

arkadaşlar az önce ilçe atama şefime sordum oda bu yazıda bir eksiklik var dedi yani il içi net belirtmiyor deyerekten il atama bölümünü aradı telefonla telefonda hakkımı kullanıp kullanmadığmı sordular kullanmadığımızı belirttik ozaman il içi tayin de isteyebilirsin dediler.

serdard32
Aday Memur
19 Şubat 2016 15:31

Teşşekkürler paylaşımın için

mutsuz88, 8 yıl önce

arkadaşlar az önce ilçe atama şefime sordum oda bu yazıda bir eksiklik var dedi yani il içi net belirtmiyor deyerekten il atama bölümünü aradı telefonla telefonda hakkımı kullanıp kullanmadığmı sordular kullanmadığımızı belirttik ozaman il içi tayin de isteyebilirsin dediler.

TRipcan
Aday Memur
20 Şubat 2016 01:19

teşekkürler serdar, ben il dışı yaptım toplam 22 tercihim var asıl mesele atandıktan sonra sıkıntı çıkarmadan bizlerin dilekçesini alıp, istediğimiz yere göndermeleri yoksa nereye atandığımız pek sorun değil bi şekilde ayarlanır hepimiz hakkında hayırlısı inşaallah....

ARTIK OK YAYDAN ÇIKTI.

HEDEF 29 ŞUBAT 2016

HAYDİ HAYIRLISI :)

serdard32, 8 yıl önce

Teşşekkürler paylaşımın için

TRipcan
Aday Memur
20 Şubat 2016 01:20

SANA DA TEŞEKKÜR EDERİM MUTSUZ 88 :)

mutsuz88, 8 yıl önce

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi