Editörler : Pangaea
20 Şubat 2016 14:50

TRT mülakat süreci ve sonrası

Meb'in yanıt anahtarını açıklaması ile birlikte artık çoğumuz aşağı yukarı nasıl sonuçlarımız olduğunu biliyor ve mülakata kalıp kalamayacağımız hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.Bundan sonraki süreçte meslek gruplarına ait bilinenlerin paylaşılacağı(maaş,çalışma koşulları vs...) ; mülakatlara ilişkin bilgilerin aktarılabileceği bir başlık..... Allah hepimizin hakkında hayırlı olanı versin inşallah....

ageofmemur
Kapalı
21 Şubat 2016 09:43

maaşlar konusunda bilgisi olan varmı?

alkali6774
Memur
21 Şubat 2016 10:58

Çalışma koşulları mavi binada değilseniz çok değişkenlik gösterecektir. Bu işi diğer memurlukların rahatlığıyla kıyaslamak doğru değil çünkü mesai konusu değişkenlik gösterecek her branş için. En basit örnek verirsem 8:00-17:00 işi değil. Pazar tatiliniz olmayabilir. Şehir dışına hafta bir kaç defa çıkabilirsiniz. Maaşları ilk üç yıl için 2300-3000 sonra 3700-4500 gibi olacak aşağı yukarı.

kimdir ki
Aday Memur
21 Şubat 2016 11:50

sanırım kadrolar arası maaş farkı var .bunu duymuştum.sanki muhabirlik=spikerlik=prodüktörlük(maaş için) gibi düşünülebilir. ancak teknik kadrolar,kameramanlık ve yapım yayın için durumu bilmiyorum. ayrıca muhakkak yardımcılık(yada stajyerlik de denebilir) dönemi ile sonraki dönem açısından maaşta herhalde bir 500-600 yada belki 1000tl oynayabilir? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa daha net konuşabiliriz. Tüm bunların yanında mülakat sürecini konusmak daha faydalı da olabilir...sonucta daha 3 asamalı bir sürecin 2 asamasını gectik ve dağ gibi en büyüğü ve geçilmesi zor olanı önümüzde........

ezogelin87
Memur
21 Şubat 2016 15:42

Trt kanununu okurken fazla mesai ücreti geçiyordu bir maddede pazar ya da haftasonu ya da gece görevlendirmelerinde böyle bir durum mu söz konusu yoksa vardiya sistemi mi var yani gece spikeriyse akşamüstü gelip sabaha kadar mı duracak yoksa sabah 8 akşam 5 gelip fazladan kaldığı saatler icin mesai ucreti mi alacak. Bir de iş güvenligi sertifikam var benim devlette olunca gorevlendirmeyle ek ücret aliniyordu bu hala gecerli mi bilen var mı

alkali6774, 8 yıl önce

Çalışma koşulları mavi binada değilseniz çok değişkenlik gösterecektir. Bu işi diğer memurlukların rahatlığıyla kıyaslamak doğru değil çünkü mesai konusu değişkenlik gösterecek her branş için. En basit örnek verirsem 8:00-17:00 işi değil. Pazar tatiliniz olmayabilir. Şehir dışına hafta bir kaç defa çıkabilirsiniz. Maaşları ilk üç yıl için 2300-3000 sonra 3700-4500 gibi olacak aşağı yukarı.

alkali6774
Memur
21 Şubat 2016 18:27

3 vardiya çalışılıyor diye biliyorum tabi çoğu insan gündüz vardiyasında. Hafta 2 gün tatil ama pazar olmak zorunda değil benim kameraman tanıdığım hafta sonları maç çekimine gidiyor şehir dışına mesela hafta içi tatil yapıyor.

Güvenlik sertifikasıyla ilgili ise hiç fikrim yok.

ezogelin87, 8 yıl önce

Trt kanununu okurken fazla mesai ücreti geçiyordu bir maddede pazar ya da haftasonu ya da gece görevlendirmelerinde böyle bir durum mu söz konusu yoksa vardiya sistemi mi var yani gece spikeriyse akşamüstü gelip sabaha kadar mı duracak yoksa sabah 8 akşam 5 gelip fazladan kaldığı saatler icin mesai ucreti mi alacak. Bir de iş güvenligi sertifikam var benim devlette olunca gorevlendirmeyle ek ücret aliniyordu bu hala gecerli mi bilen var mı

ezogelin87
Memur
21 Şubat 2016 22:08

İyiymiş :)

alkali6774, 8 yıl önce

3 vardiya çalışılıyor diye biliyorum tabi çoğu insan gündüz vardiyasında. Hafta 2 gün tatil ama pazar olmak zorunda değil benim kameraman tanıdığım hafta sonları maç çekimine gidiyor şehir dışına mesela hafta içi tatil yapıyor.

Güvenlik sertifikasıyla ilgili ise hiç fikrim yok.

mıdı54
Aday Memur
22 Şubat 2016 11:30

ARKADAŞLAR BENİM ENÇOK MERAK ETTİĞİM VE OLMAZSA OLMAZIM ÇALIŞMA YERİ ?

BİLGİSİ OLAN VAR MI

TEKNİSYEN ÇALIŞMA YERİ NERESİDİR ?

w.pareto
Kapalı
22 Şubat 2016 11:58

yani arkadaşlar koskoca TRT normal memur maaşı mı veriyor? 2300 tl nedir yahu? hemen tepkiyle yaklaşmayın sadece daha yüksek bekliyordum ben.

kimdir ki
Aday Memur
22 Şubat 2016 12:23

yok kardeşim bence de haklısın. ve spikerlik,prodüktörlük ve muhabirlik için başlangıç döneminin maaşının bu olduğunu düşünmüyorum.

w.pareto, 8 yıl önce

yani arkadaşlar koskoca TRT normal memur maaşı mı veriyor? 2300 tl nedir yahu? hemen tepkiyle yaklaşmayın sadece daha yüksek bekliyordum ben.

ezogelin87
Memur
22 Şubat 2016 12:47

Gayet haklısın ama ben 3000 civarı başlangıç duydum 100 eksik 100 fazla olur bilemem. 6 ay sonra da yüzde 25 zam ikinci 6 ay sonunda bir daha yüzde 25 zam spikerlik icin duydum diger branslarda sanirim bu zam sadece 1 defaymis. Bir de döner sermaye veya baska bir ek gosterge ek maas hakki yok mudur

w.pareto, 8 yıl önce

22 Şubat 2016 12:51

Muhabir,Prodüktör,Spiker ve kameraman 1.yıl sonunda asalet tasdik olur maaşa bir nebze zam yapılır.(%20-25) 2.yılın sonunda asistanlık kalkar ve maaşlar şimdiki haliyle 4.000 olur.

Yapım yayın için ise bu süre sonunda 3.500 gibi bir rakam verilmektedir

Maaşlar vakıfbanktan çekiliyor.Banka yıllık güzel promosyon ücreti vermekte.En azından diğer kurumlara göre daha iyi.

22 Şubat 2016 12:53

Sadece spiker kadrosu için değil tüm kadrolar için artış oluyor sonradan.

ezogelin87, 8 yıl önce

Gayet haklısın ama ben 3000 civarı başlangıç duydum 100 eksik 100 fazla olur bilemem. 6 ay sonra da yüzde 25 zam ikinci 6 ay sonunda bir daha yüzde 25 zam spikerlik icin duydum diger branslarda sanirim bu zam sadece 1 defaymis. Bir de döner sermaye veya baska bir ek gosterge ek maas hakki yok mudur

moonshie
Kapalı
22 Şubat 2016 12:54

teknisyen çalışma yeri derken bügün trt nin genel mudurluk ve taşra teşkilatları olmak üzere 8

müdürlük binası var.bilgisayar teknisyenliği elektrik teknisyenliği ve elektronik teknisyenliği kadrolarına alınacak personel sayısına bakıldığında örneğin 50 kişiklik bir elektronik personelinin

tamamını bir yerde toplanması mumkun değil.kanımca butun taşra teşkilatlarına ve ağırlık genel merkezde olacak şekilde bir planlama yapılacağı yönünde.buda demek oluyorki puanlamaya göre görev yeri bu 8 yerden biri olabilir.ama şu bir gerçek çoğunluk istanbul ankara izmir ve antalyayı isteyecektir.çünkü erzurum çok soğuk ve buyuksehirlerde yasamış biri için oldukça sıradan bir yaşam merkezi.trabzon türkiyenin 2. en pahalı kenti.giyecek ,yiyecek ulaşım ,barınma,çok pahalı.üniversite yıllarından bilirim...trabzonda 1 ayda harcayacağın parayla başka yerde 1,5 ay geçinirsin.

mıdı54, 8 yıl önce

ARKADAŞLAR BENİM ENÇOK MERAK ETTİĞİM VE OLMAZSA OLMAZIM ÇALIŞMA YERİ ?

BİLGİSİ OLAN VAR MI

TEKNİSYEN ÇALIŞMA YERİ NERESİDİR ?

mıdı54
Aday Memur
22 Şubat 2016 13:23

TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUM AMA İSTANBUL DIŞI GELİRSE BÜYÜK İHTİMAL GİDEMEYECEĞİM ÇOCUK OKUL DURMU VS NEYSE HAYIRLISI BAKALIM

moonshie, 8 yıl önce

teknisyen çalışma yeri derken bügün trt nin genel mudurluk ve taşra teşkilatları olmak üzere 8

müdürlük binası var.bilgisayar teknisyenliği elektrik teknisyenliği ve elektronik teknisyenliği kadrolarına alınacak personel sayısına bakıldığında örneğin 50 kişiklik bir elektronik personelinin

tamamını bir yerde toplanması mumkun değil.kanımca butun taşra teşkilatlarına ve ağırlık genel merkezde olacak şekilde bir planlama yapılacağı yönünde.buda demek oluyorki puanlamaya göre görev yeri bu 8 yerden biri olabilir.ama şu bir gerçek çoğunluk istanbul ankara izmir ve antalyayı isteyecektir.çünkü erzurum çok soğuk ve buyuksehirlerde yasamış biri için oldukça sıradan bir yaşam merkezi.trabzon türkiyenin 2. en pahalı kenti.giyecek ,yiyecek ulaşım ,barınma,çok pahalı.üniversite yıllarından bilirim...trabzonda 1 ayda harcayacağın parayla başka yerde 1,5 ay geçinirsin.

Svcntskn
Aday Memur
22 Şubat 2016 18:53

Arkadaşlar peki prodüktörler hangi şehirlerde daha çok çalışma imkanı bulur bı fikri olan varmı

22 Şubat 2016 19:37

Prodüktörün çalışma sahası neredeyse her yerde.Ankara,İzmir,Mersin,Erzurum...

Ama İstanbul-Ankara yoğunlukta olur.Bölge radyolarında olan prodüktörler genelde pek oynamaz yerinden.Mesela benim prodüktör bir hocam 17 yıldır aynı radyoda.

Svcntskn, 8 yıl önce

Arkadaşlar peki prodüktörler hangi şehirlerde daha çok çalışma imkanı bulur bı fikri olan varmı

voyager84
Aday Memur
23 Şubat 2016 17:31

Merhaba, aynısını spikerlik için de söyleyebilir miyiz? Çalışma yerleri için - daha çok İstanbul ve Ankara diye?

Canlıyayın06, 8 yıl önce

Prodüktörün çalışma sahası neredeyse her yerde.Ankara,İzmir,Mersin,Erzurum...

Ama İstanbul-Ankara yoğunlukta olur.Bölge radyolarında olan prodüktörler genelde pek oynamaz yerinden.Mesela benim prodüktör bir hocam 17 yıldır aynı radyoda.

steel81
Aday Memur
23 Şubat 2016 21:13

yap yay elemani haric hepsi ayni parayı alir 5in1i ocak 2016 5000tl siz 8in1i baslarsiniz oda 4500 y

steel81
Aday Memur
23 Şubat 2016 21:16

asaletiniz gelene kadar yuzde 15 düşük alirsiniz 3800felan yani

steel81
Aday Memur
23 Şubat 2016 21:19

ogretmen 2200 ek gösterge den emekli olurken siz 6100 ek gösterge den olursunuz yaniBaşbakanlıkmusyg

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi