Editörler : supporters.
21 Şubat 2016 16:16

1400 kişinin girdiği sınavı 33 kişi geçti!

82.6 taban puanı geçerek sınava girmeye hak kazanan 1400 kişiden 60 lirasını alan ve sınavda abuk subuk sorular sorarak 1400 kişinin emeğinin zamanını ve parasını gasp eden Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 'ne Hakkkımızı Helal Etmiyoruz!!!

1400 kişi sınava girdi ;

70 kişi alınacak;

Mülakata çağrılan 70'i geçen kişi sayısı ;33

Bu Adaletsizliği Ana sayfadan haber yaparak sesimizi duyur Memurlar.net !!!!!

yazıklaroLS
Kapalı
21 Şubat 2016 16:20

boşuna kendinizi yıpratmayın hiç birsşey değişmez haber yapınca ne olacak.sanki takan var.

ibrsen
Aday Memur
21 Şubat 2016 16:21

boş boş konuşup sayfayı doldurma destek vermiceksen terk et

NeoMonetarist
Kapalı
21 Şubat 2016 16:23

destekliyorum editöre özel mesaj atıyorum konuyu.

yazıklaroLS
Kapalı
21 Şubat 2016 16:26

sizinle hayatta destek olmam zaten. hadi biraz çırpın belki bende yararlanırım.

ibrsen
Aday Memur
21 Şubat 2016 16:30

muhatabım değilsin

yazıklaroLS, 8 yıl önce

sizinle hayatta destek olmam zaten. hadi biraz çırpın belki bende yararlanırım.

yazıklaroLS
Kapalı
21 Şubat 2016 16:31

eyvallah. ben bimere yazmıştım. sağlıcakla kalın.

ibrsen
Aday Memur
21 Şubat 2016 16:31

aferin sana

yazıklaroLS, 8 yıl önce

eyvallah. ben bimere yazmıştım. sağlıcakla kalın.

ramoramo
Aday Memur
21 Şubat 2016 17:24

kesinlikle destek veriyorum. memurlar.net artik ogretmen lobisi olmus varsa yoksa onlar . Tarafsiz olun biraz da iibf'nin sorunlarina destek verin.
21 Şubat 2016 17:28

Ortadaki adaletsizlik nedir ? Belirtilen sınav konularından farklı bir soru mu soruldu ? Çan uygulanacak dedi de uygulanmadı mı ? Sınav klasik miydi de kağıtlarınız düzgün okunmadı ? Yönetmelikte belirtilen ortalamayı geçemeyen sözlü aşamaya kalamadı nerde adaletsizlik ? Yüksek puanlılar sınava başvurmadı ortalamada yüksek değildi 100 soruda 70 yapılsın sonra adaletten bahsetmeyin

ibrsen
Aday Memur
21 Şubat 2016 17:30

destek vermeyecek olanlar benim açtığım başlığın altına yorum yazmasın gitsin kumda oynasın

21 Şubat 2016 17:34

:) tamam ben ötedeyim

NeoMonetarist
Kapalı
21 Şubat 2016 17:36

cevap vermeyelim şunlara daha da sıçrıyorlar çünkü. herşey sınavlarda gösterilen konulara uygun sormakla bitiyordu sanki. isterse ösymde sınav konularına uygun sorar ama kimse tek kalem oynatamayabilir. sınavın belli bir dengesinin olmasını gerekiyor. şimdi çok yazmak istemiyorum ama kpssde fena olmayan bir derecem var ki benim gibi iyi puana sahip pek çok kişi var ve bunlarda geçemedi. bunlara ilk ve son cevabım. heryerde çıkıntılık yapanlara da fazla cevap vermeyelim derim. biz üstümüze düşüne yapalım. koyun olmayalım gereken heryere durumu iletelim yeterli.

ramoramo
Aday Memur
21 Şubat 2016 17:38

kolisivra arkadasim sinava girmedigin cok acik. zira bilgi olcmekten fersah fersah uzak, sinav mufredati disi sacma bir sinavdi. Sorun surda, gecen yil 485 kisinin alindigi ayni sinavda mulakat kotasinin doldurulmasi amaciyla puanlar otelendi mesala hic 69 alan yoktu. Bu yil degisen nedir ? ve sizin bu tutumunuzun nedeni nedir ? ulan bi kerede kardesinizin sorununa destek cikin be. Yuksek puanlilar sinava basvurmamis ve ortalama yuksek degilmis bak hele. Burnuma acayip ego kokusu geliyor.

gidenler
Aday Memur
21 Şubat 2016 17:45

Sınava bende girmedim ancak, 1400 de 33 hiç normal değil, kimse de normalleştirmeye çalışmamalı. (VMY sınavını bile 350 küsür kişi kazanırken.)

21 Şubat 2016 17:50

Neyse ramo kardeşim uzatmayalım meseleyi..

ramoramo
Aday Memur
21 Şubat 2016 18:14

aynen kolisavra kardesim uzatmayalim.

EroSannin
Memur
21 Şubat 2016 18:21

Sanırım öyle bir an geliyor ki insanlar düşünme yetisini kaybedip saçmalamaya başlıyor. Neymiş yüksek puanlılar girmemişmiş ki burda kişi kendisinin de sınava girmeyip aslında süper filan olduğunu anlatmaya çalışıyor o yüzden yüksek kapatmış, neymiş sınav ilanında yazılmamışmış.

O egonuzu da alıp defolup gidin( altyazı olarak düşün burayı)

Sınavı çok önemsemeyen ve o işi de yapmak istemeyen biri olarak sınav bariz zordu. Kendimizi kandırmayalım taşra sıralamasında açık ara il göç son tercihtir her zaman. Bunun sebebi çalışma şartları rotasyonu vs çoğaltılabilir.

Şu da var ama ; bu sınavı tek umudu olarak gören sene içindeki alımlara başvuramamış ya da mülakata kalamamış onlarca insan var.

Şimdi tüm bunları düşününce bir de alımların bu kadar azaldığı bir ortamda gelip tatava yapmayın.

Mülakata kalan sayısı toplam alınacak personelin yarısından bile az.

Alooo kaymakamlık filan değil bu il göç alt tarafı.

Umarım haberleştirilir ve bu saçma yanlıştan vazgeçilir.

mühendis.007
Yasaklı
21 Şubat 2016 18:28

o zaman sınavı yapan kazanıyor desenize. kardşeim siz de çalışıp girin. demek ki kpss den yüksek puan almakla olmuyor bu işler. çok güel uygulama destekliyorum. her kpss den 90 alan memur olacak diye bişi yok

AvamAdam
Şef
21 Şubat 2016 18:45

Bence çok anlamsız bir çaba.

Yani bir de şu var geçen senenin soruları normal miydi?

İl göçte hep acayip sorular geliyor,bence eleştirilmesi gereken çok dandik taşra bir meskeğin kaymakam alır gibi insan alması kendisi naza çekmesidir.

Ne 82 kpss puanı normal ne 1400 kişiyi çağırmak nırmal ne de özel kanunlar sormak normal.

İl göç için 70 kişi nedir yani?

ibrsen
Aday Memur
21 Şubat 2016 18:47

memurlar.net editörlerine mesaj attım siz de atın ve bimer cumhurbaşkanlığı göç idaresine de yazalım

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi