Editörler : Cüneyt Barışoglu
12 Mart 2016 17:51

sert mert 06
Yasaklı

işte günümüzde iman eden yabancı bilim adamları istersen fazlasınıda göndeirim

http://rehberimiz-kuran.blogcu.com/gunumuzun-iman-eden-bilim-adamlari-2/9532691

12 Mart 2016 21:56

sert mert 06
Yasaklı

.

12 Mart 2016 22:08

engineer79
Şube Müdürü

işte günümüzde iman eden yabancı bilim adamları istersen fazlasınıda göndeirim

http://rehberimiz-kuran.blogcu.com/gunumuzun-iman-eden-bilim-adamlari-2/9532691

sert mert 06, 1 yıl önce - Alıntıya git

kusura bakma ama hristiyan diye el üstünde tuttuğun bilimcilerin çoğu şarlatan.mesela listede werner gitt diye bir adam var.dünyanın 6000 yaşında olduğunu zannediyor.ben jeoloji mühendisiyim.mesleki açıdan konuşursam çeşitli yanal atımlı ilerleyen faylar ile plakaların genel hızlarından hareket yola çıkınca bile 1.1 milyar yılı bulabiliyoruz.bu kesin biçimde ispatladığımız bir olgu.bahsedilen 4.6 milyar yıl için radyoaktif yarı ömürlerden faydalanılıyor.parçacık fizikçisi olmadığımdan bunun doğruluğu hakkında yüzde yüz konuşamam ama dediğim gibi dünya yerküresi en az 1.1 milyar yaşında.

12 Mart 2016 22:20

sert mert 06
Yasaklı

kusura bakma ama hristiyan diye el üstünde tuttuğun bilimcilerin çoğu şarlatan.mesela listede werner gitt diye bir adam var.dünyanın 6000 yaşında olduğunu zannediyor.ben jeoloji mühendisiyim.mesleki açıdan konuşursam çeşitli yanal atımlı ilerleyen faylar ile plakaların genel hızlarından hareket yola çıkınca bile 1.1 milyar yılı bulabiliyoruz.bu kesin biçimde ispatladığımız bir olgu.bahsedilen 4.6 milyar yıl için radyoaktif yarı ömürlerden faydalanılıyor.parçacık fizikçisi olmadığımdan bunun doğruluğu hakkında yüzde yüz konuşamam ama dediğim gibi dünya yerküresi en az 1.1 milyar yaşında.

engineer79, 1 yıl önce - Alıntıya git

ya ne adamsın sana dünyayı yerinden oynatan bilimafdamlarının listesini yazdım dünyadaki çoluk çocuık bile tanıyor bir einstain,pastör,newton,galile daha nicelerini yazdım dedim bu adamlar zekaları ile Allahı buldular dedim kabul etmedin bahane olarakta günümüzdeki bilim adamlarının %90 nı ateist diyorsun şuraya kopyalayıp yapıştıramıyorsun ben yenilerini yapıştırıyorum içinden bir tanesini eleştiriyorsun.... ne yapmak istediğini bile bilmiyorsun inanki bizim şu dunkoftan hiç farkın yok .... iddianı ispatla boş konuşma

12 Mart 2016 22:22

sert mert 06
Yasaklı

yine demagoji yaptın ben hiristiyan diye değil ateist olmadıklarını Allahı zekaları ile bulduklarını yazdım müslüman bilim adamlarını da yazduım oraya ya sen anlamıyorsun yada anlamak işine gelmiyor

12 Mart 2016 22:24

sert mert 06
Yasaklı

al tekrar kopyalıyorum müslüman bilim adamları

https://tr.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCsl%C3%BCman_bilim_adamlar%C4%B1_listesi

13 Mart 2016 10:06

engineer79
Şube Müdürü

ya ne adamsın sana dünyayı yerinden oynatan bilimafdamlarının listesini yazdım dünyadaki çoluk çocuık bile tanıyor bir einstain,pastör,newton,galile daha nicelerini yazdım dedim bu adamlar zekaları ile Allahı buldular dedim kabul etmedin bahane olarakta günümüzdeki bilim adamlarının %90 nı ateist diyorsun şuraya kopyalayıp yapıştıramıyorsun ben yenilerini yapıştırıyorum içinden bir tanesini eleştiriyorsun.... ne yapmak istediğini bile bilmiyorsun inanki bizim şu dunkoftan hiç farkın yok .... iddianı ispatla boş konuşma

sert mert 06, 1 yıl önce - Alıntıya git

demagoji yapan sensin.hristiyan bilimcilerin listesini yazan ben değilim.normal hayatta birbirinizden tiksindiğiniz hristiyanlarla söz konusu ateistler olunca sarmaş dolaş oluveriyorsunuz.bunu zaten ilk sayfada eleştirmiştim.ateist bilim adamlarının sayısına gelince sana daha önce 10 kez steve projesinden bahsettim ama kafan almıyorsa çok zorlamamak lazım.ettiğin hakaretleri de aynen sana iade ediyorum.şimdi yoluna git.

13 Mart 2016 12:23

sert mert 06
Yasaklı

demagoji yapan sensin.hristiyan bilimcilerin listesini yazan ben değilim.normal hayatta birbirinizden tiksindiğiniz hristiyanlarla söz konusu ateistler olunca sarmaş dolaş oluveriyorsunuz.bunu zaten ilk sayfada eleştirmiştim.ateist bilim adamlarının sayısına gelince sana daha önce 10 kez steve projesinden bahsettim ama kafan almıyorsa çok zorlamamak lazım.ettiğin hakaretleri de aynen sana iade ediyorum.şimdi yoluna git.

hala anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun değil mi ? hiristiyan yada müslüman olmuş belkide çoğu deist bnm anlatmak istediğim zekası ile Allahı bulmuş kaldı ki müslümanları da kopyaladım sana.....laf salatası yapıp duruyorsun zekası olan rabbini bulur her bilimin sonu Allaha çıkar senin bahsettiğin kişiler boş işler (evrim vb) uğraşan hiç biryere varamayan bilim adamı dediğin kişiler

13 Mart 2016 13:37

feytlıs
Genel Müdür

he şöyle cahilliğini itiraf et.bu adamları tanımayan biri köy kahvesinden sıradan bir vatandaştır benim gözümde.

stephen hawking:einstein'ın uzay ve zamanı kapsayan genel görelilik kuramının big bang'le başlayıp karadeliklerle sonlandığını gösterdi.bu sonuç kuantum mekaniği ile genel görelilik kuramı'nın birleştirilmesi gerektiğini ortaya koyuyordu.bu yirminci yüzyılın ikinci yarısının en büyük buluşlarından biriydi.

craig venter:ilk yapay canlı üreten kişi.üstelik insanın genetik haritasını çıkaran ilk bilim adamıdır.

richard dawkins:bencil gen teorisini yaratan kişi.

james watson ve james crick.DNAnın şifresini ilk kez çözen bilim adamları.

bunlar günümüzün en önemli bilim adamlarıdır.senin gibi 500 yıl önce yaşamış gayrimüslimi örnek vermedim.

insan genom projesi başkanı francis collins protestan.oxford üniversitesi matematik profesörü john lennox protestan.son zamanlar nobel alan erwin schrodinger, john eccles ve alexis carrel katolik.ünlü evrim uzmanları kenneth miller ve francisco ayala katolik.günümüzde ateist bilim adamlarının çoğunlukta olduğu doğrudur ama bilimi kendi tekelinizde görmekten vazgeçin artık.

28 Mart 2017 03:34

osmanlıatam
Yasaklı

en zekiii bilim adamları iman etmiştir yani inanmıştır dini ne olursa olsun Allahın varlığını bulmuş

13 Nisan 2017 22:10

*Assuva*
Daire Başkanı

Bu başlığı görünce, yıllar önceki çabalarım aklıma geldi; insanlığı güzel bir arkadaşım vardı amerikalı ve sipiritüel hayatı seçmiş. Bir gün konuşurken yine "inanmak istiyorum ama neye inanacağımı bilmiyorum" dedi. İslamiyeti araştır dinimiz güzel dedim ona bir aç kaynak gönderdim hatta abimden istedim ingilizce kaynak gönderdim linkini biraz okumuş söyledi ama gerisi gelmedi haliyle. Yakın olsaydık onun müslüman olmasına vesile olurdum ve düşünürüm hala insan olarak iyi biri ama müslüman olsaydı daha iyi olurdu. Kim bilir belki günün birinde islamiyeti seçer, inşallah.

18 Nisan 2017 11:01

Eymen Hakçalısı
Aday Memur

Hayırlı günler.

Kısır bir döngüye girilmiş. Fakat aslında girilmemeli. Çünkü bilim, evrende ve yeryüzünde var olan düzeni ve kanunları keşfetmeye çalışır. Kanunun olduğu yerde düzen vardır. Her bir kanun, evrende var olan enerji ve kuvvetin, madde ve atomların hareketinin bir bilgi ve irade tarafından düzenli şekilde formatlanmasından ibarettir. Bu manada kanunlar, evrene hükmeden bir bilgi ve iradenin varlığını gösteriyor. Bilgi ve irade, canlı ve şuur sahibi olanlarda bulunan özelliklerdir. Acaba bir bilim adamı, aklıyla net gördüğü; gözüyle de devamlı müşahede ettiği bu bilgi ve iradenin sahibini görmezse, basiretsiz olmaz mı? Görmek istemezse, gözüyle gördüğünü inkar etmiş olmaz mı? Süleymaniye camisini gözüyle gören kişinin Mimar Sinan'ı reddetse, Süleymaniyeye takılıp kalırsa bu bilim değil cehalettir. Süleymaniye nasıl ki bir sanat eseridir. Ve her eser, sanatkarını gösterir. Aynen öyle de, gözümüzle gördüğümüz her bir süslü çiçek ve meyveli ağaç; uzayın çiçeği gibi olan yıldızlar ve özellikle Satürn gezegeni birer sanat eseri değil mi? Onların sanatkarını aklıyla görmemek mümkün mü? Bu yüzden bir insanın, özellikle ilim ve hikmetle ( modern dünya bilim diyor ) uğraşıp ateist olması mümkün değildir. Çünkü ilim ve hikmet Allah'a giden en geniş yoldur. Aşktan daha zengindir. Bu sırdan dolayı Kur'an şöyle der: " Bütün zamanlarda gözlemlenen bir manevi ve sabit kanundur ki, Allah'a karşı gerçek sevgi ve hürmeti göstere ve yaşayanlar âlim kullardır. " ( Fâtır sûresi, 28 )

selam ve hürmetlerimle

Eymen

29 Nisan 2017 04:39

evet diyelim
Aday Memur

Hayırlı günler.

Kısır bir döngüye girilmiş. Fakat aslında girilmemeli. Çünkü bilim, evrende ve yeryüzünde var olan düzeni ve kanunları keşfetmeye çalışır. Kanunun olduğu yerde düzen vardır. Her bir kanun, evrende var olan enerji ve kuvvetin, madde ve atomların hareketinin bir bilgi ve irade tarafından düzenli şekilde formatlanmasından ibarettir. Bu manada kanunlar, evrene hükmeden bir bilgi ve iradenin varlığını gösteriyor. Bilgi ve irade, canlı ve şuur sahibi olanlarda bulunan özelliklerdir. Acaba bir bilim adamı, aklıyla net gördüğü; gözüyle de devamlı müşahede ettiği bu bilgi ve iradenin sahibini görmezse, basiretsiz olmaz mı? Görmek istemezse, gözüyle gördüğünü inkar etmiş olmaz mı? Süleymaniye camisini gözüyle gören kişinin Mimar Sinan'ı reddetse, Süleymaniyeye takılıp kalırsa bu bilim değil cehalettir. Süleymaniye nasıl ki bir sanat eseridir. Ve her eser, sanatkarını gösterir. Aynen öyle de, gözümüzle gördüğümüz her bir süslü çiçek ve meyveli ağaç; uzayın çiçeği gibi olan yıldızlar ve özellikle Satürn gezegeni birer sanat eseri değil mi? Onların sanatkarını aklıyla görmemek mümkün mü? Bu yüzden bir insanın, özellikle ilim ve hikmetle ( modern dünya bilim diyor ) uğraşıp ateist olması mümkün değildir. Çünkü ilim ve hikmet Allah'a giden en geniş yoldur. Aşktan daha zengindir. Bu sırdan dolayı Kur'an şöyle der: " Bütün zamanlarda gözlemlenen bir manevi ve sabit kanundur ki, Allah'a karşı gerçek sevgi ve hürmeti göstere ve yaşayanlar âlim kullardır. " ( Fâtır sûresi, 28 )

selam ve hürmetlerimle

Eymen

Eymen Hakçalısı, 3 ay önce - Alıntıya git

:)))))

Toplam 53 mesaj
ANKET
Görevden alınacağı iddia edilen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, sizce başarılı mı?