Editörler : Pangaea
17 Mart 2016 19:27

Öylesine ÖSSye girmiştim galiba ilahıyat rahat gelicek okumaya değermi

Arkadaşlar en son öss ye 8 , 9 yıl önce girmiştim yaş olmuş 29. geçen gün yapılan öss ye girdim herhalde ılahıyat gelir. yalnız bu yaştan sonra okunurmu, okuduk diplomayı aldık ılahıyat mezunu ne iş yapar yada en kısa yoldan nasıl memur olur

öğretmen olmak için gereken formasyon üniversıteyı okurken alınabılıyormu yoksa ıllakı unıversıteden sonramı alınacak.

izlemem gereken yol ne olur ılahıyat bitince yazarmısınız

ayrıca duz lıse mezunuyum arapçadan anlamam

ada452
Aday Memur
19 Mart 2016 16:33

Siz okuyup mezun olana kadar kpss puanları yükselir anladığım kadarıyla hiç çalışmasan ygs sınavından başarılı oldunuz kpss de çok zorlanmazsınız. İlahiyat okunur mu mevzusuna gelince okumak için okuncaksa hiç gitmeyin derim eğer gerçekten severseniz o zaman Arapçada kolay gelir diğerleride

ebuducane
Daire Başkanı
19 Mart 2016 23:47

Hocam ülkemizde İLİTAM kepazeliği var. Kolay diploma isterseniz..

koç0101
Genel Müdür
20 Mart 2016 21:25

Anladım peki düşüneyımm

SavageXL
Memur
03 Nisan 2016 02:54

bi imam olursan yaşasın bilade ohhh keko takılırsın

Gençilahiyatçı
Aday Memur
07 Nisan 2016 11:16

yaş 29 5 sene okul 34 1yık kpss yaş 35 memurlugun yaşı geçmiş oluyor.

Hikmetname
Memur
26 Nisan 2016 08:47

Esselamü aleyküm,

Kardeşim İlahiyat okumaya değer mi demişsin, Size Sevgili peygamberimizin (aleyhisselam) şu güzel hadisi şeriflerini yazmak isterim. Peygamber efendimiz (aleyhisselam) buyurdular ki :

"Kim ilim talebi için yolculuk yaparsa Allah onu Cennete götürecek yola sokar. Muhakkak ki melekler kanatlarını ilim talebesi üzerine gererler. Bu onlardan razı oldukları içindir.

Muhakkak ki gökte ve yerde bulunanlar ilim talebesi için istiğfar ederler. Hatta denizdeki yunus balığı bile..." (Buhari)

Böyle bir müjde için değer kardeşim bir ömür versen değer. En güzel yatırım Ahiret yatırımıdır. Kesinlikle kaybetmezsin bir verdiğine en az on alırsın bu niyetindeki ihlas ve samimiyee göre bire yüz, bire yediyüz bire milyonlar bile eder.

Arapça bilmiyorum demişsin zannetme ki Arapça hazırlığa başlayanlar biliyor, aksine elif ba harlerini bile yazamayan pek çok insanı göreceksin. Belki imam hatip mezunları biraz senden iyi olacak onları ayrı sınıfa alacaklar muhtemelen. Yaşın çok değil, 30 yaş üstü pek insan görürsün ilahiyat okuyan bu yüzden yaşa da takılma. Yok ben bunları istemem en kısa yoldan ben memurluk isterim dersen Sağlık bölümlerinden ATT yada Tıbbi sekreterlik okuyup Kpss ye hazırlan güzel puan alırsan atanırsın derim. Yolun açık olsun. Allah niyetini rızasına çevirsin.

*EB*sera*
Memur
31 Mayıs 2016 22:11

yaşım 32 ve çukurova ilahiyat ögrencisiyim ..yaş buyudu okudunur mu demeyin ...bende cok düşünmüştüm nasıl olur bunca yıl sonra tekrar okul sıralarına dönmek helede çalısansanız tabiki zor olacak ama bu sizi korkutmasın daha bugun fotokopi odasında elinde çantasıyla tahminen 50 nin üstünde bi amcaydı ve onunla konustuk ögrencimisin amca dedim evet dedi ingilizce dersinden gectiğinden bahsediyordu ...yani sınıfımızda evli bi bayan arkadas var mesela yada bi ögretmen yada üst sınıflarda gördugum sınavlarda karsılastgım kadarıyla pek cok okuyan var okumanın yaşı olmaz hem ilahiyat hem dünyalık hem ahiretlik ögreniliyor yani yaşanılabılen hayatında uygulayabılecegın bir ilim dalı yoksa sırf meslek içinde başka bölümlere yönelmelisin ..

Kara0101
Aday Memur
04 Haziran 2016 22:38

kaçıncı sınıfsın bende çukurova dusunuyorum eger yazarsam okumaya karar verırsem . evlımısın nasıl geçınıyorsun yoksa evdemı adanada

*EB*sera*, 8 yıl önce

yaşım 32 ve çukurova ilahiyat ögrencisiyim ..yaş buyudu okudunur mu demeyin ...bende cok düşünmüştüm nasıl olur bunca yıl sonra tekrar okul sıralarına dönmek helede çalısansanız tabiki zor olacak ama bu sizi korkutmasın daha bugun fotokopi odasında elinde çantasıyla tahminen 50 nin üstünde bi amcaydı ve onunla konustuk ögrencimisin amca dedim evet dedi ingilizce dersinden gectiğinden bahsediyordu ...yani sınıfımızda evli bi bayan arkadas var mesela yada bi ögretmen yada üst sınıflarda gördugum sınavlarda karsılastgım kadarıyla pek cok okuyan var okumanın yaşı olmaz hem ilahiyat hem dünyalık hem ahiretlik ögreniliyor yani yaşanılabılen hayatında uygulayabılecegın bir ilim dalı yoksa sırf meslek içinde başka bölümlere yönelmelisin ..

Kara0101
Aday Memur
04 Haziran 2016 22:47

güzel kardeşim ben sözelciyim att filan demişssin sayısaldan 300 üzerinde puan almak gerek nasıl alıcaz yoksa bende saglık okumak ısterim . ayrıca tıbbı sekreterlık çok kötü bir bölüm galıba haberın yok ama 85 te kaldı son atamada ne olur meçhul bu yuzden tıbbı sekreterlık saglık bölümlerinin en kötüsü

Hikmetname, 8 yıl önce

Esselamü aleyküm,

Kardeşim İlahiyat okumaya değer mi demişsin, Size Sevgili peygamberimizin (aleyhisselam) şu güzel hadisi şeriflerini yazmak isterim. Peygamber efendimiz (aleyhisselam) buyurdular ki :

"Kim ilim talebi için yolculuk yaparsa Allah onu Cennete götürecek yola sokar. Muhakkak ki melekler kanatlarını ilim talebesi üzerine gererler. Bu onlardan razı oldukları içindir.

Muhakkak ki gökte ve yerde bulunanlar ilim talebesi için istiğfar ederler. Hatta denizdeki yunus balığı bile..." (Buhari)

Böyle bir müjde için değer kardeşim bir ömür versen değer. En güzel yatırım Ahiret yatırımıdır. Kesinlikle kaybetmezsin bir verdiğine en az on alırsın bu niyetindeki ihlas ve samimiyee göre bire yüz, bire yediyüz bire milyonlar bile eder.

Arapça bilmiyorum demişsin zannetme ki Arapça hazırlığa başlayanlar biliyor, aksine elif ba harlerini bile yazamayan pek çok insanı göreceksin. Belki imam hatip mezunları biraz senden iyi olacak onları ayrı sınıfa alacaklar muhtemelen. Yaşın çok değil, 30 yaş üstü pek insan görürsün ilahiyat okuyan bu yüzden yaşa da takılma. Yok ben bunları istemem en kısa yoldan ben memurluk isterim dersen Sağlık bölümlerinden ATT yada Tıbbi sekreterlik okuyup Kpss ye hazırlan güzel puan alırsan atanırsın derim. Yolun açık olsun. Allah niyetini rızasına çevirsin.

elifsakarya
Aday Memur
05 Haziran 2016 00:17

okumaya deger mi ne demek... ne kadar üzücü bir söz.

elifsakarya
Aday Memur
05 Haziran 2016 00:18

bir zamanlar tıp fakültesiyle aynı puanları alanların yerleştiği bölümdü şimdi degermi deniliyor

Kara0101
Aday Memur
05 Haziran 2016 22:57

sende mı okuyorsun

elifsakarya, 8 yıl önce

bir zamanlar tıp fakültesiyle aynı puanları alanların yerleştiği bölümdü şimdi degermi deniliyor

BatuwesT90
Yasaklı
08 Haziran 2016 13:27

5000 imam alıyorlar yine okuyun tabi. En popüler meslek şuan günümüzde.

imam52
Şef
21 Haziran 2016 17:54

günaydın, 7-8 yıldan beri ölene kadar herkes memur olabilir, yaş sınırı kalktı...

Gençilahiyatçı, 8 yıl önce

yaş 29 5 sene okul 34 1yık kpss yaş 35 memurlugun yaşı geçmiş oluyor.

husrefdemet
Aday Memur
30 Temmuz 2016 09:32

merhabalar ben 27 yaşındayım. Bu yıl ygs ye girdim ek puanlı 381 ek puansız353. İlahiya gelebilirç

husrefdemet
Aday Memur
30 Temmuz 2016 09:33

Normalde işletme mezunuyum ve atamalar çok zor. İlahiyat okuyup okumamakta kararsızm.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi