Editörler : supporters.
22 Mart 2016 13:57

İibf'den Hakimliğe Hazırlananlar Yardım Lütfen

Arkadaşlar malum haziran sınavı açılmıyor

Ben geçen sene kpss ye hazırlanmıştım 85 civarlarında puanlarım vardı fakat hedefi hakimliğe çevirip temmuzdan itibaren çok ciddi olarak hakimliğe hazırlanmaya başlamıştım fakat aralık ayında sınav olmadı çok büyük hayal kırıklığına uğradım tekrar kurum sınavlarına hazırlanmaya da konsantre olamadım heyecanımı yitirmiştim kaldıki hemen hemen hiçbir merkez uzmanlık ve üstü sınavlara da puanım yetmiyordu..1 ay bocaladım sonra mayısta hakimlik olacak diye yine çok ciddi hazırlandım sonuç yine hüsran sınava çok hazırım aslında ama 2dir sınav yok. artık tekrar kpss ile de uğraşmak istemiyorum çünkü bi merkez uzmanlık dengi sınav kazansam bile beni hiç tatmin etmeyecek diye düşünüyorum hissediyorum şuan resmen boşluktayım ne yapmalıyım sizce

22 Mart 2016 15:50

Kpss puanın iyi ama hakimliğe bel bağlaman kötü ..

85 li puanları 2016 içinde kullanırsın..ama bu yıl tekrar gir kpssye 90 a yaklaşırsın merkez uzm yrd olur..

İdealin hakimlik olabilir ama burası türkiye ve hiçbir şeyin garantisi yok..2016 sonbahar 2017 ilkbaharı beklemen gerekecek idari için ..o da ilan gelirse..bak beklemişsin aralıkda gelmedi..mayıs haziran yine yok..hukukçu da değilsin ki avukatlık yapasın..

Dicem o ki..hukuk çalışmayı bırakma..ama kurum sınavları guy duy muy göç vs..gelecek sene için mutlaka şansını dene zaten temelin vardır o puanı aldıysan...tekrar soru yaparak halledersin kurum sınavını...idari olursa 2016-2017 sezonu içerisinde şansını denersin..sınavla ilan arası min 2 ay olur..şimdi hukuk çalış yine..ilan gelince sadece idari için kasarsın..

Sağlıcakla..

bakkal0706
Kapalı
22 Mart 2016 16:54

hocam asıl kpss'ye.2 ayın var. rahat 90'lu puanları görürsün.

wolffff
Memur
23 Mart 2016 12:58

Kardesim tek sınav odaklı gitmen yanlış hakimliğin gördüğün üzere kesinliği yok puan alsan bile mülakatın kesinliği yok o yuzden su iki ay fazlasıyla yeter kpss odaklan gelir uzmanlıgı diyip geçme her sınava gir puanın yettiğince ekimde sayıstay kesin uzmanlıkları basamak olarak gör bir yerden basla yoksa pişman olursun
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi