Editörler : Pangaea
14 Nisan 2016 16:08

2.üniversite fikri lutfen bir goz atin
arkadaslar gazi iletisim mezunuyum, is imkani biliyorsunz yok sinava da haz?rland?m ama cok umudum yok acikcasi bir kac kisi anca aliyolar komik rakamlar ve cok gözüküyor atanmak is sahibi olmak, ben de dusundum ve beden ogretmenligi okumaya kafar verdm keske okul bitince direk baslaysadm smdi bir senem kal?rd? ama zararin neresinden dönsek kar midir diyorum, beden de her turlu atanirim diye dusunuyorm ayrica ogretmenlk bayan icin guzel meslek okumasi da zor degil 29 yasinda atanms olablrm bu sekilde devam edersem 35e de gelsem issiz olarak kalicam sanirim, lutfen bir yol gosterin yanlis mi dusunuyorum fikirleriniz onemli, boyle plan yaptim ama inanin 4 sene ona verecek enerjiyi nasil bulcam bilmiyorum belki bi yandan calisarak okuyablirim ne diyorsunuz

e4e5f4vh4
Aday Memur
14 Nisan 2016 16:15

mantıklı

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 16:27

baska fikri olan yok mu arkadaslar gercekten deste?e ihtiyacim var :((((

bornagain
Kapalı
14 Nisan 2016 16:36

bu duruma çok benzemese de bende aynı şekilde düşünüyorum bilgisayar öğretmenliği okuyup

önüme bakacağım

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 16:38

benim arkadasim da boteci fakat atamalari cok iyi say?lmaz 83le bu sene igdira atandi ama zararin neresinden donsek kar sanirim biseyleri de?i?tirmek gerek hicbisey icin gec degil

bornagain
Kapalı
14 Nisan 2016 16:48

benim arkadaşmda antepte çok iyi de maaş alıyor bu sene girersem 2 senede bitirip 27 de öğretmen olurum diiye düşünüyorum

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 16:52

2 sene de bitcekse kesinlikle degerlendir zaten, ertedikce vakit kayb?

demiştim
Aday Memur
14 Nisan 2016 17:20

Bildiğim kadarıyla beden eğitiminin de ataması çok yok. Açık öğretim sosyoloji düşünebilirsiniz. Ben tembellik edip okumadım çok pişmanım. Lisans mezunları sınavsız kayıt olabiliyor. Bence ne okuyacaksan önce bir bak en son atanan kacla atanmis ona göre bir karar ver.

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 17:56

69 la atanilmis ogretmenlige, bana mantikli geldi aslnda

forzaslan
Şef
14 Nisan 2016 18:16

Sizin yazdıklarınızı okuyanda her isteyeni alıyorlar sanar bu bölüme. Bu bölüm ciddi anlamda spor altyapısı ve parkur tecrübesi istiyor. Fizik gücü iyi olmadan, hazırlık kursuna gitmeden kazanılacak bir bölüm değil.

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 19:01

spor yapan biriyim ayrica sporcu gecmisim de var arastrdim da kondüsyon istiyor her onune geleni almaz ama beni alabilir sen rahat ol hey allahim yaa kendimize guvenmesek yazmayiz heralde, astronot olcam demedim

forzaslan
Şef
14 Nisan 2016 19:31

Yazmayla olmuyor bu işler özel yetenek sınavıyla alıyor. Dünyadan haberin yok bir de artist artist konuşuyorsun :)

Bu konuda bilgisiz olduğun belli sana bilgi de vereyim: her üniversite farklı şekilde alıyor. Bazıları sadece parkurla alıyor, benim okuduğum okul marmara da öğretmenlik için en az 2 branşta sınavyapıyor. Branş derken anla diye açayım futbol yada badminton gibi. Bu tarz 2 branşta çok iyi olman lazım. (ikisinde de ayrı parkurda sınav oluyor)

Profosyonel futbolcuların bile parkuru geçemediğine sahit oldum. Çünkü kesinlikle önceden bir kursa gidip tekrar yapmak istiyor bu parkurlar. Öyle hazırlanmadan gidersen rezil olup dönersin. Survivor parkurları gibi düşün :)

goncagonca1991, 8 yıl önce
spor yapan biriyim ayrica sporcu gecmisim de var arastrdim da kondüsyon istiyor her onune geleni almaz ama beni alabilir sen rahat ol hey allahim yaa kendimize guvenmesek yazmayiz heralde, astronot olcam demedim

goncagonca1991
Aday Memur
14 Nisan 2016 21:10

her universiteyi deneyebildigimizi de biliyorum ukalalik yapman cok amacsizca geldi. senin bilgilendirmene ihtiyacim yoktu ayrica merak etme senin bildiklerin benim unuttuklarim dert etme ..

iletişİŞ
Aday Memur
14 Nisan 2016 23:33

son derece mantıklı bir yol bence,ktü pr mezunuyum,ben de girdim ygs ye ham 330 civarında puan aldım,trt işi olur olmaz belli değil,kısmet olursa ingilizce öğretmenliği

Hawke
Memur
14 Nisan 2016 23:37

beden eğitimi artık düşük kapatmayacak çünkü spor yöneticiliği ve antrenörlük eğitimi bölümü mezunlarına beden eğt ögrt hakkı verıldı.onlar da şu an formasyon alıyorlar.başka bölüm düşün derim.çok fazla formasyon verdiler.

goncagonca1991
Aday Memur
15 Nisan 2016 01:01

aslinda dusuk kapama nedeni, genel sporcularin dersleri aksatmasiyla alakali sanmiyorm fazla yukselecegini ama, tesekur ederim tekrar bi bakim..

goncagonca1991
Aday Memur
15 Nisan 2016 01:02

iletsis insallah senin de olur, burdan ekmek yemek gercekten zor..

bornagain
Kapalı
15 Nisan 2016 08:54

besyo okuyup dışarda kalan görmedim en kötü salonda çalışırsın

goncagonca1991
Aday Memur
15 Nisan 2016 09:08

kesinlikle ve cevremde salonda belli saattlerde calisip 3 bin kazanan da var

bornagain
Kapalı
15 Nisan 2016 10:25

hem çalışıp hemde spor yapacaksın hem vücut düzgün olacak hem para alacaksın imamlık gibi :D

secoscuk
Şef
24 Mayıs 2016 14:45

oldukça mantıklı, acele et. keşke ben de başka bölüm okuyaydım. bence oku.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi