Editörler : crops35
18 Nisan 2016 18:20

Kadrolu Teknikerden Fazla Maaş Verilen Taşeron Tekniker

Başlıkta görüleceği üzere kadrolu teknikerim. Seçim sonrası vaadi olan asgari ücretin 1300 TL ye çıkarılması sonrasında bugün işyerinden bir taşeron mühendis arkadaşımla görüştüğümde maaşının 2800 TL civarına yükseldiğini öğrendim. Benimle aynı seviyede olan taşeron tekniker arkadaşımın da 2800 TL almaya başladığını yine kendisine sorarak öğrendim. Sözleşmelerinde asgari ücretin 2.2 katı şeklinde maaş alır gibisinden maddeler varmış. Anlayacağınız durum bundan kaynaklanıyor.

Anlayacağınız an itibariyle çalıştığım kurumda kadrolu tekniker taşeron teknikerden dil tazminatı bile almasına rağmen daha aşağıda maaş almaktadır. (2750 TL)

Bu adaletsizliğin giderilmesi hakkında hukuk yönünden neler yapılabilir? Fikirlere ihtiyacım var. KPSS de 150 küsürüncü olup atanmış bir teknikerim.

Nevcihan34
Memur
21 Nisan 2016 11:52

haklısın kardeş. bende 900.ydm yeni atandım eşimi bırakıp geldim memur olma sevdasına.. Taşören rahat olduğu ilde rahat rahat çalışıyor... biz atanacaz, adaylıgımızkalkacak, Aile birliği saglayacagız diye ugrasıyoruz bide az maaş alıyoruzzz.. HAKSIZLIKK resmennnnn....

tuğbafb
Aday Memur
17 Haziran 2016 09:03

Sizler neden taşeronun hep bir köle gibi asla memurdan sözleşmeliden fazla almasını kabullenemiyorsunuz! hep vurun tepesine aynı okuldan mezun olun sen memursun sen çok çalışma taşeron hem hiç boş durmasın her işi yapsın hem hakkını aramasın sussun hep hem az maaş alsın bu nasıl bi zihniyet ama aynı meslek aynı eğitim seviyesi olsun. Yıllarca siz taşerondan fazla maaş alırken neden hiç rahatsız olmadınız da şimdi taşeron hakettiğini almaya başlamış diye bu kadar rahatsızsınız sizn maaşlardan mı kesilip ödeniyor????? Lütfen bencil omayın lütfenn

hacı naber ya 553
Genel Müdür
19 Haziran 2016 03:14

aynı sınava girip aynı başarıyı göstermedikleri için arkadaşlar tepkili. hak ettiği maaş bu olması için aynı sınava girip aynı puanı alması gerekirdi. adaletsizlik burada.

tuğbafb, 8 yıl önce

Sizler neden taşeronun hep bir köle gibi asla memurdan sözleşmeliden fazla almasını kabullenemiyorsunuz! hep vurun tepesine aynı okuldan mezun olun sen memursun sen çok çalışma taşeron hem hiç boş durmasın her işi yapsın hem hakkını aramasın sussun hep hem az maaş alsın bu nasıl bi zihniyet ama aynı meslek aynı eğitim seviyesi olsun. Yıllarca siz taşerondan fazla maaş alırken neden hiç rahatsız olmadınız da şimdi taşeron hakettiğini almaya başlamış diye bu kadar rahatsızsınız sizn maaşlardan mı kesilip ödeniyor????? Lütfen bencil omayın lütfenn

Proxied34
Aday Memur
17 Ağustos 2016 19:52

Eğer bir kıyaslama yapılacaksa her anlamda kıyaslama yapmak lazım..

-Taşeron işçilerin haftada 45 saat çalışma mecburiyeti var, kadrolularda 40 saat..

-Kadroluların yıllık izin süreleri taşeron işçilere göre daha fazla

-Taşeron işçilerin sözleşmeleri sürekli yenilendiği için tazminat talebinde bulunamıyor.

-Siciliniz çok temiz hatta memurlardan daha verimli çalışıyor olsanız bile keyfi yada bazı sebeplerden ötürü işten çıkarılma şansınız var.

-Bölüm yada il değiştirme kadroda mümkünken taşeronda böyle birşey söz konusu değil.

-Kadroluların çalıştığı bölümlerde müdür olabilmeleri mümkünken taşeronların böyle bir hakkı yok-Memurların maaşı sabit tarihlerde yatarken taşeronlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.

Atladığım başka durumlarda olabilir..

KPSS ile atanan arkadaşlar taşeronlara göre üstteki konularda daha avantajlılar...

065065
Aday Memur
22 Şubat 2017 14:27

karşında 5,5 yıl taşeron olarak çalışmış ve arkasından kpss ile yukarıda bahsedildiği şekilde atanarak o işten istifa etmiş biri var, bilgine.

%90'ının, alındığı pozisyona birilerinin referansıyla (halk arasında torpil anlamında kullanılır) girdiğini bildiğimizden olmasın?

tuğbafb, 8 yıl önce

065065
Aday Memur
22 Şubat 2017 14:31

bu kıyaslamaları hangi mantığa dayanarak yaptığınızı pek anlamadım? ben tombalayla kadrolu pozisyona geçmedim. bir şeyleri başardım, öyle geçtim. taşeron olmanın dezavantajlarını kaldıramıyor musunuz? buyrun, benim geçtiğim yollardan geçin, başarın, "hak" kazanın.

Proxied34, 8 yıl önce

Eğer bir kıyaslama yapılacaksa her anlamda kıyaslama yapmak lazım..

-Taşeron işçilerin haftada 45 saat çalışma mecburiyeti var, kadrolularda 40 saat..

-Kadroluların yıllık izin süreleri taşeron işçilere göre daha fazla

-Taşeron işçilerin sözleşmeleri sürekli yenilendiği için tazminat talebinde bulunamıyor.

-Siciliniz çok temiz hatta memurlardan daha verimli çalışıyor olsanız bile keyfi yada bazı sebeplerden ötürü işten çıkarılma şansınız var.

-Bölüm yada il değiştirme kadroda mümkünken taşeronda böyle birşey söz konusu değil.

-Kadroluların çalıştığı bölümlerde müdür olabilmeleri mümkünken taşeronların böyle bir hakkı yok-Memurların maaşı sabit tarihlerde yatarken taşeronlarda gecikmeler yaşanabilmektedir.

Atladığım başka durumlarda olabilir..

KPSS ile atanan arkadaşlar taşeronlara göre üstteki konularda daha avantajlılar...

çepniler
Aday Memur
23 Şubat 2017 10:06

Hangi yollarki bu yol, önce taşerona girerek, sonra kadromu

065065, 7 yıl önce

bu kıyaslamaları hangi mantığa dayanarak yaptığınızı pek anlamadım? ben tombalayla kadrolu pozisyona geçmedim. bir şeyleri başardım, öyle geçtim. taşeron olmanın dezavantajlarını kaldıramıyor musunuz? buyrun, benim geçtiğim yollardan geçin, başarın, "hak" kazanın.

065065
Aday Memur
23 Şubat 2017 20:13

kpss merkezi atama. 1. tercih.

bymdkl08
Aday Memur
02 Mart 2017 16:36

Madem ki taşeron olarak haklarınızın olmadığından dert yanıyorsunuz oturun kpss ye çalışın... zor geliyor dimi??? kim oturacak bilmem kaç yüzyıllık tarihi, dağları tepeleri ovaları ezberleyecek, matematik bilecek, bir karış paragraf uzunluğundaki türkçe sorularını çözecek , vatandaşlığı derya deniz günceli saymıyorum bile.... birilerinin "REFERANSLARIYLA" bi yerlere gelip buralarda atıp tutmak kolay madem öyle oturun çalışın kpss de alın puanınızı atanın arkadaşım, şeffaf olun...Merkezi atamayla atanın isterseniz 10 katı maaş alın. Siz birilerinin referanslarıyla oralarda çalışanlar yüzünden kadrolar açılmıyor. madem haklarınız yok çıkın kimse taşeronda çalışmasın herşey merkezi alımla olsun. o zaman siz sağ biz selamet.

tuğbafb, 8 yıl önce

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi