Editörler : swat3410
19 Nisan 2016 21:54

6 yildan önce atama
Arkadaslar ögretmenlik mezunuyum 6 yildan önce kpss ye girip atansam bir sorunla karsilasirmiyim ?

hasaner1903
Aday Memur
19 Nisan 2016 21:56

Arkadaslar 6 yildan önce atamada sorun oluyor mu ?

hasaner1903
Aday Memur
19 Nisan 2016 22:10

bilgisi olan arkadaslar bizimle paylasabilir mi ? ögretmenim 6 yildan önce kpss ile atanabilir miyim ?

hasaner1903
Aday Memur
20 Nisan 2016 08:31

Arkadaslar bilgisi olan yok mu ?

esmer_32
Şef
20 Nisan 2016 11:38

Kardesim bildiğim kadarıyla aktarayım 6 yılve sarktan once emniyet muvafakat vermiyor böyle bir durumda atandan bile gidemezsin. İkinci yol 6 ay önceden istifa edip hazırlanman gerekiyor. Suan atanan arkadaşlar var şarkını ve 6 yıl suresi dolan 1 ayi geçti emniyet hala onaylamadı arkadaşlar mahkeme yoluna başvurdu. Bildiklerim bunlar yanlış varsa bilen arkadaşlar düzeltir hayırlısı olsun

hasaner1903
Aday Memur
20 Nisan 2016 19:40

te?ekkür ederim kardesim yardimin icin saol ben aldigim duyuma göre 6 ay bekleme süresi kalmis tazminati ödeyip istifa edip gecebilirmisiz diye duydum ama belgeli kanitini görmedim kesin bilgisi olan olsa güzel olurdu

Elifmustafa8886
Aday Memur
20 Nisan 2016 23:52

Ben 5 yillik polis memuruyum ve atandim emniyet muvafakat vermedi tabi cevap gelmedi yani dava acica

Elifmustafa8886
Aday Memur
20 Nisan 2016 23:53

Ama hic kazanan var mi bilemiyorum. Kimse net bilgi vermiyor. Abim polis di ve sehit oldu

Elifmustafa8886
Aday Memur
20 Nisan 2016 23:54

Bunun mahkeme kararinda bir etkisi olur mu sizce

sovalye_4884
Aday Memur
27 Nisan 2016 14:22

arkadaşlar başka mesleklerde sözleşmeliden kadroya geçen personele konan 5 yıl nakil yasağını anayasa mahkemesi esastan görüşmeye aldı acilen siz de buna dayanarak 6 yıl nakil yasağını davasını başlatmanız gerekir...http://www.memurlar.net/haber/580469/

Elifmustafa8886
Aday Memur
28 Nisan 2016 09:14

Biz dava acacagiz bu gorusmenin pomemlilere bir faydasi olur mu kii

sovalye_4884
Aday Memur
28 Nisan 2016 10:03

açacağınız davaya göre değişir pomemlerde 6 yıl nakil yasağı var kanun bunu açıkca belirtmiş fakat eğer adam kpss ye giripte kazanırsa ve muvafakat isterse bununla ilgili boşluk var net değil yani diyor ki kpss ile kazansa bile sonuçta muvafakata ihtiyaç duyulduğundan hukuk genelde kamu yararını geniş tuttuğundan yüzde 90 idareyi haklı görür bu sebepten yukarda linkini paylaştığım habere dayanarak direk '6 yıl nakil yasağını içeren' kanunun iptali için dava açılması görüşündeyim böylece dava açmayı düşünen bir sürü arkadaşla birlikte ortak sağlam idare avukatı bulup birlik olmanız daha faydalı olacaktır diye tahmin ediyorum.

sovalye_4884
Aday Memur
28 Nisan 2016 10:06

düzeltiyorum kanun iptali değil kanunda geçen '6 yıl nakil yasağı' maddesinin iptali:)

Elifmustafa8886
Aday Memur
28 Nisan 2016 11:23

T

Elifmustafa8886
Aday Memur
28 Nisan 2016 11:24

5 yillik polisim kpss ile atandim muvafakat vermediler bunun icin dava acacm

28 Nisan 2016 11:38

Kpss den yeterli puani alip atanmak icin istifa etmen gerekiyor. Ayrica muvafakat ile istifa etmeden gecmek istersen Doguda gorevin devam ediyorsa muvafakat verilmez ikinci sarkta isen verilir. Dogu gorevini hic yapmayip alti yilini doldurduysan verilir. Alti yil dolmadan verilmez. Dogu gorevinde olmassan yeterli. Sanirsam konuyu acan arkadas 6 yili doldurmamis o yuzden istifa ederek gececeksin.

polizie
Memur
18 Mayıs 2016 06:41

İstifa etmene gerek yok kpssyi kazanırsan ve atanırsın. Atamanın yapıldığı yere evraklarını götür emniyete çalışıyorum ilgili kurumdan muvufakatımın alınarak atamamın yapılması şeklinde bir dilekçe ver. Emniyet sana muvafakat vermeyebilir. Ama mahkeme kanalıyla halledersin. Bunla ilgili Devlet Personel Başkanlığının görüşü var. Araştır. Ayrıca Emniyet kesin kaybedeceği davalara girmez.

Çok güçlü bir kurumlararası geçiş yapmış olursun. Diğer k.geçişlerde muvafakat alsan bile Devlet Personel Başkanlığı sana kadro açmak zorunda kadro açmazsa ataman yapılamaz. Muvafakat alıp ataması yıllarca yapılamayan bir sürü insan var. Bu da sağlam torpil gerektirir. KPSS yoluyla geçersin zaten boş bir kadroya atanıyorsun. Daha garanti.

Ayrıca milletin dediğine çok takılma kendin araştır soruştur. Milletle yerleşmiş önyargı ve kurumun katı yapısı var.

Ama mahkemeler öyle düşünmüyor. Kimse birini zorla bir işte çalıştıramaz ve herkes istediği işte çalışabilir. Anayasal hakkın.

bkr snmz
Aday Memur
18 Mayıs 2016 07:35

Cevap 1- kurumlararası geçiş için pomem 6 pmyo 4 yılını tamamladığında geçer Şark şartı yok Cevap 2- pomem için söylüyorum 6 yıldan önce KPSS ile atanırsan istifa edip 6 ay beklemen gerekir 6 ay sonrasında atanırsın
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi