Editörler : F16 Gökçen
23 Nisan 2016 18:41

Öğretmen olanlar

öğretmenken aöften 4 yıllık sosyal hizmet okursak ondan atanabiliyor muyuz?

Mozcanclk
Şef
23 Nisan 2016 19:40

Okuduğun şehirdeki okulu tutturur isen atanabiliyorsun ben öyle biliyorum ama yanlış olmasın

aysnn78
Aday Memur
23 Nisan 2016 19:58

nasıl okuduğum şehirde anlamadım?

Mozcanclk, 8 yıl önce
Okuduğun şehirdeki okulu tutturur isen atanabiliyorsun ben öyle biliyorum ama yanlış olmasın

Mozcanclk
Şef
23 Nisan 2016 20:34

Devlet okulunu üniversite yi tutturduysan oraya tayin olabilirsin sanırım

aysnn78
Aday Memur
23 Nisan 2016 21:35

yok benim demek istediğim mesela sınıf ögretmeniyim atanamadım açıkögretimden 4 yıllık sosyal hizmet okuup mezun oldum.sosyal hizmet için normal kpssye girebilirim değil mi yani ögretmen olmak sıkıntı çıkarmaz?

Mozcanclk, 8 yıl önce
Devlet okulunu üniversite yi tutturduysan oraya tayin olabilirsin sanırım

Mozcanclk
Şef
23 Nisan 2016 22:12

Onu bilmiyorum alan kısmına girebilir sorman gerekli

idil06
Aday Memur
24 Nisan 2016 02:03

Sıkıntı beden cıksın ki Mükakat lı slum olursa mncelik bile kazanırsınız bende sosyal hizmet okumayı düşünüyorum maliye mezunuyum atanamadım

aysnn78
Aday Memur
24 Nisan 2016 03:35

Sizinki alan sınavı değil zten lisans B ile ataniyorsunuz galiba maliyede.ben eğitim fakültesi mezunu olup kpss lisans B ye girilebiliyor mu emin olamadim

idil06, 8 yıl önce
Sıkıntı beden cıksın ki Mükakat lı slum olursa mncelik bile kazanırsınız bende sosyal hizmet okumayı düşünüyorum maliye mezunuyum atanamadım

kendimi7m
Şef
24 Nisan 2016 10:21

Tabi ki sosyal hizmet mezuniyetinizle b grubu KPSS ye girebilirsiniz. Hatta ileride başka bölüm okusanız ondan da girebilirsiniz. Sonuç olarak bir lisans programından mezun olmak başka bir lisans programından mezun olunduğunda o alandan sınava girip atanmaya engel değil. Ayrıca eğitim fakültesi mezunu olmak öğretmen olduğunuz anlamına gelmiyor. Devlette atanmanızdaki engel MEB de öğretmen olmanız olurdu. O zaman muvafakat gerekirdi.

aysnn78
Aday Memur
24 Nisan 2016 10:56

Son cümlenizi biraz açarsanız çok sevinirim

kendimi7m, 8 yıl önce
Tabi ki sosyal hizmet mezuniyetinizle b grubu KPSS ye girebilirsiniz. Hatta ileride başka bölüm okusanız ondan da girebilirsiniz. Sonuç olarak bir lisans programından mezun olmak başka bir lisans programından mezun olunduğunda o alandan sınava girip atanmaya engel değil. Ayrıca eğitim fakültesi mezunu olmak öğretmen olduğunuz anlamına gelmiyor. Devlette atanmanızdaki engel MEB de öğretmen olmanız olurdu. O zaman muvafakat gerekirdi.

Hawke
Memur
24 Nisan 2016 13:46

yani diyor ki sosyal hizmetlerden atandın.fakat öğretmenlikten de atanma şansın var.bu sefer atandığın kuruma gidiyorsun muvafakat alıyorsun bır nevi izin yani.ben öğretmen olarak atandım muvafakat alıcam diyosun.

aysnn78, 8 yıl önce

Son cümlenizi biraz açarsanız çok sevinirim

kendimi7m
Şef
24 Nisan 2016 13:48

MEB de öğretmen iken sosyal hizmet okuyup bitirip KPSS ye girip ÖSYM ce yerleştirilirseniz kurumdan muvafakat alarak geçiş yapabilirsiniz. Siz MEB de öğretmen misiniz ki şu anda?

kendimi7m
Şef
24 Nisan 2016 13:49

Evet hawke öyle diyorum :)

aysnn78
Aday Memur
25 Nisan 2016 02:05

Anladım teşekkür ederip hepinize.

Şuanda ögretmen degilim aoften sosyal hizmet okuyorum .bu sene tekrar ygs lys girdim ve ainif ogretmenligi yazmayi dusunuyorum

kendimi7m, 8 yıl önce
Evet hawke öyle diyorum :)
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi