Editörler : Pangaea
05 Mayıs 2016 12:43

399' a tabi çalışırken özelleştirme sonrası 657' ye geçen memur kpss ile tekrar Kit'e geçer ve bu ku

Evet arkadaşlar merak ettiğim bir husus bu. Daha önce bir Kit'de 399 sayılı KHK 'ya göre çalışıyordum. Çalıştığım kurum özelleştirildi ve 4046'dan faydalanarak 657 tabi memur oldum. 2014 'te tekrar kpss'ye girdim ve tekrar Kit yazmayı düşünüyorum. Aklıma takılan en önemli soru : "ya gideceğim kurumda özelleştirilse ne olur ? " sorusu. Biliyorsununuz 4046 da bu yasadan sadece 1 kez faydalanabilinir gibi bir hüküm var. Bu hükme dayanarak bana uygulanacak hukuki durum ne olur ? Bu konuda beni yönlendirebilecek arkadaşlar bana çok büyük bir yardımda bulunmuş olur. Şimdiden teşekkür ederim.

05 Mayıs 2016 13:45

en kısa çözüm illa Kit istiyorsan teiaş ve dhmi yaz kafan rahat olsun

Aveccena1
Aday Memur
06 Mayıs 2016 09:03

Kesin bir bilgi edinmeden arkadaşın kafasının rahat olabileceğini düşünmüyorum. Belki yıllar sonra artık işsizsin gibi bir durumla karşılaşabilir maalesef. Ülkemizde idari işlemler mevzuatın söylediğinden ziyade mevzuatları uygulayıcıların algıladığı gibi uygulanıyor. Yorumcu34 arkadaşın endişesi haklı bir endişe. Forumda 4046 Özelleştirme kanunuyla ilgili çok fazla bilgide yok. İçine girmek üzere olduğu durumda çok nadir olabilecek bir olay. Forum yöneticileri bu bayan arkadaşa yardımcı olabilirlerse iyi olur bence.

dursunaliyılmaz, 8 yıl önce

en kısa çözüm illa Kit istiyorsan teiaş ve dhmi yaz kafan rahat olsun

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi