Editörler : E.Kayı Han

omersevda
Şef
07 Mayıs 2016 13:48

türkiyede terör örgütü listesindeki bir gruba gitmiş normaldir atılması. peki terör örgütü olmayan bir gruba gitse ne olur. dediğim gibi mesela türkmen dağındaki gruplar gibi yinede atılır mı acaba

gfb_mehmet, 8 yıl önce

izmirde bi hoca arkadaş daişe gitmiş.. hemen duyuldu.. görevden atıldı..

omersevda
Şef
07 Mayıs 2016 13:51

şu yukarıda yazdığın cihad tanımını konu olarak aç bakalım kime cahil diyorlar. veya aynı cümleyi en yakındaki caminin hocasına bir soruver sana ne cevap verecek.

cihad gibi zirve bir ibadeti böyle senin gibi tanımlayanlara göre herkes mücahid zaten.

paslıcivi, 8 yıl önce

anlatmaya çalıştığım olay şu : Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol. Mevlâna

omersevda
Şef
07 Mayıs 2016 13:52

cihada gitmek deyince aklına sadece işid gelen şu liseli kardeşimize bir alkış alalım.

gfb_mehmet, 8 yıl önce

tamam sakin ol.. zaten geri gelmemiş.. ölmüş herhalde..

gfb_mehmet
Daire Başkanı
07 Mayıs 2016 18:36

başlığı açan sensin.. insanlar ile boş muhabbete girip onları aşağılamaya çalışanda sensin.. eğer sen imam yada müezzinsen cemaatine acıyorum.. edep yoksunu.. cihad dendiğinde senin aklına türkmen dağımı geliyor.. kör cahil.. ne konuşuyorum ki.. biz de bi muhabbet var.. anlayana sivri sinek saz anlamayana sazı so.san az.. ergen çocuk..

omersevda, 8 yıl önce

cihada gitmek deyince aklına sadece işid gelen şu liseli kardeşimize bir alkış alalım.

MEHMET ALİ YETİŞ
Aday Memur
07 Mayıs 2016 20:38

selmun aleykum kardeşlerim atişmak bize yaraşmaz ümmet olarak büyük sıkıntılar yaşıyoruz birkardeşiniz olarak 20 yıla yakındır bu hizmeti deruhte ediyoruz biryerde imam isek sanmayınki sadece bizi bir korum görevlendirdi asılgörevlendiren allah değilmidir göz görmek içindir kulak işitmek içindir birbirine destek olurlar ama görevleri ayrıdırlar Rabbim bize imanlı gönüller ve bu din için gerektiğinde herşeyini feda edebilecek örnek şahsiyetler yetiştirme görevini bize vermiştir bunu canıgönülden yaparsak mesle hal olaktır inşaallah

omersevda
Şef
09 Mayıs 2016 10:53

paslıçiviye yazacakken yanlış alıntılama yapmışım sözüm sana değildi

gfb_mehmet, 8 yıl önce

başlığı açan sensin.. insanlar ile boş muhabbete girip onları aşağılamaya çalışanda sensin.. eğer sen imam yada müezzinsen cemaatine acıyorum.. edep yoksunu.. cihad dendiğinde senin aklına türkmen dağımı geliyor.. kör cahil.. ne konuşuyorum ki.. biz de bi muhabbet var.. anlayana sivri sinek saz anlamayana sazı so.san az.. ergen çocuk..

omersevda
Şef
09 Mayıs 2016 10:55

Allah razı olsun hocam

MEHMET ALİ YETİŞ, 8 yıl önce

selmun aleykum kardeşlerim atişmak bize yaraşmaz ümmet olarak büyük sıkıntılar yaşıyoruz birkardeşiniz olarak 20 yıla yakındır bu hizmeti deruhte ediyoruz biryerde imam isek sanmayınki sadece bizi bir korum görevlendirdi asılgörevlendiren allah değilmidir göz görmek içindir kulak işitmek içindir birbirine destek olurlar ama görevleri ayrıdırlar Rabbim bize imanlı gönüller ve bu din için gerektiğinde herşeyini feda edebilecek örnek şahsiyetler yetiştirme görevini bize vermiştir bunu canıgönülden yaparsak mesle hal olaktır inşaallah

hakbatiliyener
Daire Başkanı
09 Mayıs 2016 15:24

herkesin bulunduğu yerdeki imtihan farklıdır. türkiyedeki imtihan farklı suriyedeki farklı filistindekilerin farklı. herkesin dayandığı ayetler hadisler var. cihad ayetleri var, savaş ayetleri var, zikir ayetleri var, ilime teşvik ayetler var... şimdi sen suriyede olsan ya ben bi cemaat vakıf kurayım diyemezsin. orda savaşman lazım. filistinde sabretmen lazım. türkiyede haramlardan uzak durman lazım... yani kimse kimseyi eleştirmesin.

ama şuda bir gerçek ki biz ümmetiz. bazen bir amel farzı ayında olur farzı kifayede olur. eğer savaşmak bütün müslümanlara farzı ayınsa ... o zaman yandık.

omersevda
Şef
11 Mayıs 2016 12:47

işte hocam sorun tam olarak bu. farklı ülkelere bölünmüş olmak. oysa Allah katında Allahın arzı bellidir ve gavurların planlarıyla çizilen bu sınırları Allahuteala kabul etmez. ve buna göre farklı hükümler vermez.

İmamı Azam El ihtiyarda bahseder. Bir islam ülkesi işgal edildiği zaman cihad önce oradakilere sonra yakınındakilere onlarda yetersiz gelirse tüm müslümanlara farzı ayn olur . Mesela açık değiil mi?

Hal böyleyken oturduğu yerden senin cihadın şudur budur diye ahkam kesenlere acıyorum sadece. Ha diyeceklerki sende oturuyorsun evet bende oturuyorum şu an ama hiç değilse cihadı kabul edip hatamı itiraf ediyor bol bol tövbe ediyorum Ve başka türlü yardım ediyorum. Peki böyle kimseler itiraf bile edemiyorken nasıl tövbe edecekler? Allah bunlara tövbeyi bile nasib etmiyor. Tam aksine mücahidlere laf atıyorlar. cihadı karalıyorlar. Allah ıslah etsn

hakbatiliyener, 8 yıl önce

herkesin bulunduğu yerdeki imtihan farklıdır. türkiyedeki imtihan farklı suriyedeki farklı filistindekilerin farklı. herkesin dayandığı ayetler hadisler var. cihad ayetleri var, savaş ayetleri var, zikir ayetleri var, ilime teşvik ayetler var... şimdi sen suriyede olsan ya ben bi cemaat vakıf kurayım diyemezsin. orda savaşman lazım. filistinde sabretmen lazım. türkiyede haramlardan uzak durman lazım... yani kimse kimseyi eleştirmesin.

ama şuda bir gerçek ki biz ümmetiz. bazen bir amel farzı ayında olur farzı kifayede olur. eğer savaşmak bütün müslümanlara farzı ayınsa ... o zaman yandık.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi