Editörler : crops35

Kapalı
06 Mayıs 2016 09:32

1 kereye mahsus engelli memur il dışı tayin dilekçe örneği acil...

1 kereye mahsus il dışı engellilik hakkından tayin dilekçesi vericem ne yapmam nasıl yazmam gerekiyor mem'de memurum acil dilekçe örneği arkadaşlar acil....

ayse kubra
Aday Memur
06 Mayıs 2016 10:39

aynen evet bnde istiyorum

Q_tahya
Şef
06 Mayıs 2016 11:07

.......................................... İL MÜDÜRLÜĞÜNE

E-KPSS ....... ( tarih) ataması ile .....................

İl / İlçe Müdürlüğü?ne .................. ( ünvan) olarak atamam yapıldı.

Engel durumumdan dolayı 16 ağustos 2014 tarihli resmi

gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının

Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte

Değişiklik Yapılmasına DairYönetmeliğin11. Maddesine bağlı ( Aday Engelli Memur Yer Değişti

rme Ek 3. Maddesine ) istinaden ailemin ikamet ettiği ................................. Kurumu İl

Müdürlüğüne tayinimin yapılmasını talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

EK1 : Sağlık Raporu

James Eastwood
Aday Memur
11 Eylül 2016 13:48

ailemin ikamet ettiği diye belirtmek zorundamıyız ki ?

Q_tahya, 8 yıl önce

.......................................... İL MÜDÜRLÜĞÜNE

E-KPSS ....... ( tarih) ataması ile .....................

İl / İlçe Müdürlüğü?ne .................. ( ünvan) olarak atamam yapıldı.

Engel durumumdan dolayı 16 ağustos 2014 tarihli resmi

gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının

Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte

Değişiklik Yapılmasına DairYönetmeliğin11. Maddesine bağlı ( Aday Engelli Memur Yer Değişti

rme Ek 3. Maddesine ) istinaden ailemin ikamet ettiği ................................. Kurumu İl

Müdürlüğüne tayinimin yapılmasını talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

EK1 : Sağlık Raporu

heisenberg01
Aday Memur
11 Eylül 2016 21:06

Evet illa ki ailenin ikamet ettiği yere mi gitmeliyiz veya atıyorum aileden kardeşlerden birisinin yanına başka bir ile tayin isteyemezmiyiz?

Q_tahya
Şef
16 Eylül 2016 12:06

Ailenizin yaşadığı yere tayin istemek zorunlu değil. İstediğin bir yere tayin talebinde bulunabilirsiniz.

James Eastwood, 8 yıl önce

ailemin ikamet ettiği diye belirtmek zorundamıyız ki ?

James Eastwood
Aday Memur
16 Eylül 2016 12:38

peki meb de adayken isteyebiliyormuyuz yeni başlamışsak ? kanunen engelliler için engel değil deniyor dpb nin görüşüne göre de oluyor ama mesela bazı bakanlıklar kendi yönetmeliklerine adaylıktan sonra demiş meb gibi. mahkemeye gidilirse mahkeme kimi haklı gösterir ? meb de adayken yaptım diyen 2 3 kişiyede rastladım siz ne dersiniz sizde mebde adayken tayin alan gördünüz mü

Q_tahya, 8 yıl önce

Ailenizin yaşadığı yere tayin istemek zorunlu değil. İstediğin bir yere tayin talebinde bulunabilirsiniz.

Q_tahya
Şef
16 Eylül 2016 17:19

2014 sınav sonucuna göre yapılan atamalarda MEB atananlara kendi istedikleri il / ilçede başlama olanağı sağladı. Atandığı yere hiç gitmeden istediği yerde iş başı yaptı atananlar. O nedenle MEB sıkıntı yaratmıyor tayinlerde.

James Eastwood, 8 yıl önce

peki meb de adayken isteyebiliyormuyuz yeni başlamışsak ? kanunen engelliler için engel değil deniyor dpb nin görüşüne göre de oluyor ama mesela bazı bakanlıklar kendi yönetmeliklerine adaylıktan sonra demiş meb gibi. mahkemeye gidilirse mahkeme kimi haklı gösterir ? meb de adayken yaptım diyen 2 3 kişiyede rastladım siz ne dersiniz sizde mebde adayken tayin alan gördünüz mü

James Eastwood
Aday Memur
16 Eylül 2016 17:41

http://forum.memurlar.net/konu/2223440/

benim durumum bu hocam bi okuyun isterseniz içeriği. gelecek hafta içinde komisyon toplanacakmış şansım var mı ? gitmek istediğim yere dilekçe vermeyip belgeleri atandığım şehre teslim ettim ama pişman oldum tabi

Q_tahya, 8 yıl önce

2014 sınav sonucuna göre yapılan atamalarda MEB atananlara kendi istedikleri il / ilçede başlama olanağı sağladı. Atandığı yere hiç gitmeden istediği yerde iş başı yaptı atananlar. O nedenle MEB sıkıntı yaratmıyor tayinlerde.

cst042
Memur
12 Aralık 2017 17:54

4+2 sözleşmeli olarak göreve başladım yeni ben. Ama yüzde 73 oranında engelli raporum bulunmakta. 1 defaya mahsus olan Engelli tayin hakkından faydalanabilir miyim?

Suatbilen
Aday Memur
12 Aralık 2017 18:36

cst042, 6 yıl önce

4+2 sözleşmeli olarak göreve başladım yeni ben. Ama yüzde 73 oranında engelli raporum bulunmakta. 1 defaya mahsus olan Engelli tayin hakkından faydalanabilir miyim?

Suatbilen
Aday Memur
12 Aralık 2017 18:40

Sayfa 4 ün alt kısmında yazıyor bak sağlık mazereti nedeniyle yer değişikliği diye o kısmın seninle alakalı olan kısmını dilekcene yaz

Yönergeye göre tayin hakkın var

cst042, 6 yıl önce

Suatbilen
Aday Memur
12 Aralık 2017 18:43

Ayrıca bir defaya mahsus ibaresini danıştay 16.Dairesi durdurmuştur.Yani o hak birden fazla dakullanılabilir

cst042
Memur
12 Aralık 2017 22:01

Ya biz çakılı olarak atandık. Tabii olduğumuz khk da sağlık mazereti hakkımız yok. Engelli tayin hakkıyla ikisi farklı şey ya ondan sormuştum. Yani engelli tayini yapabilmem için illa EKPSS ile atanmış mı olmam gerek?

Suatbilen
Aday Memur
16 Aralık 2017 10:16

Hayır kardeşim ekpss ile atanmış olmana gerekyok olağanüstü durumlarda yer değişikliğidir buengelli raporun varsa tamamdır

cst042, 6 yıl önce

Ya biz çakılı olarak atandık. Tabii olduğumuz khk da sağlık mazereti hakkımız yok. Engelli tayin hakkıyla ikisi farklı şey ya ondan sormuştum. Yani engelli tayini yapabilmem için illa EKPSS ile atanmış mı olmam gerek?

cst042
Memur
16 Aralık 2017 19:53

İnşallah dediğiniz gibidir. Sağlık mazeretinden başvurdum red cevabı aldım. 4 yıl boyunca başka yere atama yapılamaz yazıyor khk maddesinde. Umarım bu olur yinede yazıp yollıyım o zaman.

cst042
Memur
18 Aralık 2017 18:01

Bu 1 defaya mahsus engelli tayini için Sağlık kurulu raporumu ekleyip dilekçemi yolladığım takdirde dilekçem bakanlıkta sağlık Komisyonun da değerlendiriliyormu yoksa ilgili kişilerce ilgilenip tayin gerçekleşiyor mu? Yani bu süreç yavaş mı ilerliyor yoksa hızlı mı ? Malum sağlık komisyonu uzun süredir toplanmıyor?

Dr.Pelin83
Kapalı
19 Aralık 2017 14:13

Engelli mazereti sağlık komisyonuna gitmiyor diye biliyorum, bakanlıkta yetkili kişilerce değerlendirilip olumlu ya da olumsuz karar çıkıyor, gitmek istediğiniz ilde boş kadro varsa olumlu yanıt veriyorlar, ama bu süreç yine 3 hafta/1ayı bulabilir.

cst042, 6 yıl önce

Bu 1 defaya mahsus engelli tayini için Sağlık kurulu raporumu ekleyip dilekçemi yolladığım takdirde dilekçem bakanlıkta sağlık Komisyonun da değerlendiriliyormu yoksa ilgili kişilerce ilgilenip tayin gerçekleşiyor mu? Yani bu süreç yavaş mı ilerliyor yoksa hızlı mı ? Malum sağlık komisyonu uzun süredir toplanmıyor?

cst042
Memur
19 Aralık 2017 18:53

Dilekçe ve raporumu hazırladığımda üst yazı ile müdürlüğe yolladığımda bakanlığa asılları ulaşmış mı gerek değerlendirilmesi için yoksa sistemden yollanması yeterli mi? Bizim müdürlük asıllarını yollamıyor anlamıyorlar :(

cst042, 6 yıl önce

İnşallah dediğiniz gibidir. Sağlık mazeretinden başvurdum red cevabı aldım. 4 yıl boyunca başka yere atama yapılamaz yazıyor khk maddesinde. Umarım bu olur yinede yazıp yollıyım o zaman.

tivtiv
Aday Memur
19 Aralık 2017 23:07

Benimde eşim ağır engelli. Ptt'de memurum. Ben de illa eşimin ikametini ailemin yanına almak zorunda mıyım? Almazsam tayin gerçekleşmez mi? İstediğin yere tayin alma durumu benim içinde geçerli değil mi? Birde eş durumu için dilekçe nasıl yazılır? Ek olarak ikametgah belgesi eklemek zorunda mıyım dilekçeye? Kınuya vakıf arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Dr.Pelin83
Kapalı
20 Aralık 2017 01:09

Kendin engelliysen ailenin yanına ya da istediğin yere atama isteyebilirsin, yakının ağır engelliyse yakınının olduğu yere tayin isteyebilirsin, yoksa ağır engelli yakınımı istediğim yere taşıyim diye bir durum olamaz, amaç engelli yakınının yanına gitmek, başka yere taşımak değil, dilekçene ek olarak engelli yakınının vukuatlı nüfus kayıt örneğini vereceksin, bu evrakta yakınlık derecen ve engelli yakınının ikameti yazar, ikameti oldugu yere atama yapılır.

tivtiv, 6 yıl önce

Benimde eşim ağır engelli. Ptt'de memurum. Ben de illa eşimin ikametini ailemin yanına almak zorunda mıyım? Almazsam tayin gerçekleşmez mi? İstediğin yere tayin alma durumu benim içinde geçerli değil mi? Birde eş durumu için dilekçe nasıl yazılır? Ek olarak ikametgah belgesi eklemek zorunda mıyım dilekçeye? Kınuya vakıf arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi