Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Mayıs 2016 21:57

Şubatta zorunlu hizmete geçen okullar

Arkadaşlar Şubat ayında okulum zorunlu hizmet alanına geçti.bu yıl il dışında bize tercih hakkı verilecek mi.ne dersiniz.bu yıl aslında üç yılı doldoldurmasak bile adaylığı kalkan herkesin zorunlu hizmet bölgesine tayin hakkı olacaktı hizmet bölgemiz degismeseydi.bu durumda olan birsürü öğretmen arkadaşla iletişime de geçtim. Herkesin kafasında soru işareti. Birseyler yapmalıyız.sonuçta atandigimda okulum mecburi hizmet bölgesi değildi ve bunu bilerek isteyerek yazmıştım. Benim durumunda olan herkes harekete geçelim yoksa geç kalicaz:(

s9mn
Aday Memur
06 Mayıs 2016 22:37

Hopali hocam çok teşekkürler. Daha öncede cevaplamistiniz sorumu ve insaallah bizim de tayin isteme hakkımız olur.bu başlığı açmamin nedeni benim durumunda olan arkadaslarla gerekli makamlara ulaşmak ve durumumuzu hatırlatmak. Müsteşar yusuf beye MAİL attım ama henüz bi donus olmadı. Daha çok kişi sesimizi duyurmaliyiz.

adiumut
Aday Memur
07 Mayıs 2016 01:23

Hocam ben de iyice umudumu yitirdim. İl içi yer değiştirme yönetmeliğinde şu ifadeye yer verilmiş;

c) 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapanlardan başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan,

istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Fakat bizimle ilgili bir madde yok. Bu sene çok erken hizmet alanları güncellendi; bu yüzden verilmeyecek sanırım :(

s9mn
Aday Memur
07 Mayıs 2016 01:30

Adı umut hocam geçen yılın il içinde de zorunlu hizmete sonradan geçen okullar için ek bir madde yoktu zaten.ama il dışında vardı ve bu sene de olması için elimizden geleni yapmalıyız. Tayiné bu kadar az kalmışken yapılan bize haksizlik:(

adiumut
Aday Memur
07 Mayıs 2016 01:39

Ama geçen sene il içinde adaylığı kalkan fakat 3 yılı doldurmayan zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlere tayin hakkı da verilmemiş hocam :( Çok korkuyorum, yıkılırım tayin hakkımız verilmezse.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi