Editörler : Pangaea
14 Mayıs 2016 10:41

TRT Adayları Mağdur Etti

Arkadaşlar 2015'te başlayan süreç 2017'ye kadar sarktı. Sonuçların açıklanması Şubat Mart... Bu durum birçoğumuzu mağdur etti. Ayrıca açıklamada;

"Sınav tarihleri, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu tarafından ilan edilmiş olup, gerektiğinde

sınav tarihlerinde değişiklik yapılabilecektir. Değişiklik yapılması durumunda, adaylara sınava

katılacakları tarih tekrar duyurulacaktır." gibi bir ifade de var. Bu ileri ya da yakın bir tarihte olabilir. Bu durumda yapacak bir şey yok demeyelim. Özellikle sosyal medyada örgütlenip TRT'yi gündeme taşıyalım. Bu zor değil... Biraz gayret lütfen...

http://www.kamusonhaber.com/trt-mulakat-tarihleri-aciklandi-18647h.htm

Türk0606
Memur
14 Mayıs 2016 11:23

Çoğu kişi takip-soruşturma olayından dolayı içindekileri dışına yansıtamıyor. Daha önceki aşamalar da enerjimizi yeteri kadar tüketti zaten. Sonuca etki edemeyeceğini düşünüp olayı kanıksama ruh hali de çökmüşken üzerimize, bu saatten sonra ne yapsak neyi değiştirebiliriz ? Sonuç itibariyle hiçbir şey bizden gönlümüzden, sağlığımızdan önemli değil.

newsman
Aday Memur
14 Mayıs 2016 12:28

Kesinlikle haklısınız Türk0606. Hepimiz çok yorulduk. TRT'nin bu işi bu kadar uzatmasının birçok nedeni var. Bunlar tartışılıyor zaten.. TRT tarihinde olmayan bir takvimde ilk böylesine bir personel alımı yapılıyor. Bu da bize denk geldi. Belki takvim değişmeyecek ama bizim rahatsız olduğumuz kadar TRT yöneticileri de rahatsız olsun bunun yolu da sosyal medyadan olabildiğince etkin olmak. İnşallah faydalı olur...

timurlenk31
Aday Memur
14 Mayıs 2016 12:31

arkdaslar susmayalım. en azından cumhurbaşkanlıgı, sorumlu basbakan yardımcısı falan arayıpi dilekce yazıp durumu izah edelim. Hangi akla, mantıga, vicdana sıgar böyle birşey. ayrıca face'ye arkadasın biri yazmıs. artık yedek alımlar da yalan oldu bu uzun sürec yüzünden. cünkü yapılan sınavların gecerlilik tarhi 1 yıldır yazıyor ilanda. 16 subat 2017'de bitiyor yani. aramızdan 100-150 kişi de yedek listelerden işe başlasa kötü mü olurdu? TRT bugüne kadar her alımda yedekleri aldı, fakat bize uyguladıkları prosedüre bak!!

cengizhanpau
Kapalı
14 Mayıs 2016 12:35

yedeklerde sıkıntı yok akrdeşim. Yspılsn sınav tarihi dediği mülakat sınavından sonra 1 yıl

timurlenk31, 8 yıl önce

arkdaslar susmayalım. en azından cumhurbaşkanlıgı, sorumlu basbakan yardımcısı falan arayıpi dilekce yazıp durumu izah edelim. Hangi akla, mantıga, vicdana sıgar böyle birşey. ayrıca face'ye arkadasın biri yazmıs. artık yedek alımlar da yalan oldu bu uzun sürec yüzünden. cünkü yapılan sınavların gecerlilik tarhi 1 yıldır yazıyor ilanda. 16 subat 2017'de bitiyor yani. aramızdan 100-150 kişi de yedek listelerden işe başlasa kötü mü olurdu? TRT bugüne kadar her alımda yedekleri aldı, fakat bize uyguladıkları prosedüre bak!!

newsman
Aday Memur
14 Mayıs 2016 12:42

timurlenk31böyle bir alım şekli TRT tarihinde yok.

timurlenk31
Aday Memur
14 Mayıs 2016 13:01

metinde belirtilmemiş. sadece yapılan sınav demiş. senin dediğin gibi olsa bile, mülakatları aralığa koymak, 2015'te ilana koyup, 2017'de işe başlatmak hiç normal bi uyguluma değil üstadım. sesimizi cıkaralım bi şekilde diyorum. ama sagı solu araaktan baska aklıma bişey gelmiyor...

cengizhanpau, 8 yıl önce

yedeklerde sıkıntı yok akrdeşim. Yspılsn sınav tarihi dediği mülakat sınavından sonra 1 yıl

cengizhanpau
Kapalı
14 Mayıs 2016 13:31

Kardeşim metinde yok evet ama sınavın yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl diyor. 14 şubatta yapılan yazılı sınav ile sözlü mülakat sınavının ortalaması bir sonuç eder. yani ben yazılı sınavdan 80 sözlü mülakat sınavındanda 70 90 alsam bu iki sınavın ortalaması olan 80 puan benim sınav sonucum oluyor. bununda açıklanması 2017 ocak ayında olur. Yedek hakkıda 2018 ocağa kadar devam eder.

timurlenk31, 8 yıl önce

metinde belirtilmemiş. sadece yapılan sınav demiş. senin dediğin gibi olsa bile, mülakatları aralığa koymak, 2015'te ilana koyup, 2017'de işe başlatmak hiç normal bi uyguluma değil üstadım. sesimizi cıkaralım bi şekilde diyorum. ama sagı solu araaktan baska aklıma bişey gelmiyor...

14 Mayıs 2016 14:19

Saka gibi..ama cok kotu bir saka!

14 Mayıs 2016 14:58

Bisey yapmak lazim.bu boyle olmaz 2015 ekimde verilen is ilani icin 2017 de daha egitime baslatacaklar.boyle is mi olur??.bu kadar sakiz olursa iptale kadar gider bu is.elimizdeki hakki da kaybederiz.biseyler yapalim arkadaslar!!!

newsman
Aday Memur
14 Mayıs 2016 15:00

twetter'da ortak bir hastag oluşturabiliriz. ve sürekli güncel tutabilirz. Memurlar'nete haber yaptırabiliriz.

newsman
Aday Memur
14 Mayıs 2016 17:08

Böyle bir haberi memurlar.net de yayınlarsa müthiş olur. Twitter ve facebook'ta da paylaşalım arkadaşlar... Bizim için çok önemli...

http://www.kamusonhaber.com/trt-mulakat-tarihini-acikladi-adaylar-sok-oldu-18720h.htm

rokk
Aday Memur
14 Mayıs 2016 17:28

Memurlar.net falan değil de, resmi dilekçelerle başvurmak ve yöneticilerle toplu görüşme talepleri benim aklıma yatıyor. Ben Ankara'da olsam grupça görüşmelere mutlaka katılırdım.

Avukat tanıdığı olan varsa bir sorabilir mi, sınav sürecinin bu şekilde olmasında kanunen bir hak ihlali var mı, diye. Benim bildiğim kadarıyla, başlangıçta bir takvim ilan edilmediği için sınav programını bu şekilde yayınlamalarında hukuki bir sıkıntı yok. Bu da, ancak, hep beraber ortak bir talepte bulunarak bir değişiklik yaratabileceğimizi gösteriyor. Gerçi 2000 kişi komple toplanıp gitsek bile, böyle planladık, böyle olacak diyebilirler. Yine de denemeye değer. Ben Ankara'ya gidebilecek durumda değilim ama ortak dilekçeyi gönderirim.

newsman
Aday Memur
14 Mayıs 2016 17:29

rokk eğer bir metin hazılayabilirseniz burada paylaşabilir misiniz?

rokk
Aday Memur
14 Mayıs 2016 18:23

Tabi, hazırlayabilirsem paylaşacağım.

newsman, 8 yıl önce

rokk eğer bir metin hazılayabilirseniz burada paylaşabilir misiniz?

14 Mayıs 2016 20:55

Sonra o metni facebookta burada vs.paylasalim herkes duysun ,katilsin.öne cekilmez diye dusunmeyin.tepki verirsek her sey olabilir.is boyle kalirsa neredeyse 1 yil var is basi yapmaya ki belki daha da gecebilir.mulakatta tarih degistirilmesiyle ilgili kisim ucu acik birakilmis

14 Mayıs 2016 22:44

Aynen arkadaslar artık Cidde'n sesinizi çıkarın şurada 3-5 kişi dışında çırpınan yok aklınızı basınıza alin

Radio cinn
Aday Memur
14 Mayıs 2016 23:38

Bencede one cekerler her seyi yapalim yeterki

bornagain
Kapalı
15 Mayıs 2016 00:15

Bence şu sular bi durulsun başbakan belli olsun onda sonra yardiralim evlenecektim trtyi

bekliyodum artık çocukla giderz mülakata :)

jasonbourneksk
Kapalı
15 Mayıs 2016 00:56

Bence de Başbakan belli olsun ondan sonra gerekli girişimlerde bulunalım arkadaşlar yoksa biz daha çok bekleriz ki süreç çok mu çok uzayacak gözüküyor ..... ortak bir şekilde hareket ederek gerekli mercilere sesimizi duyurabiliriz tabi bir kaç kişi ile olacak iş değil ortak şekilde hareket edilip gerekli yerlere bildirelim :)

ilefakulte
Kapalı
15 Mayıs 2016 01:09

arkadaşlar bir de pazartesi arayıp soracağım siz de arayın mülakatlar toplu mu açıklanacak acaba. yani temmuzda giren girecek olanlar var onlar da mı ocağa kadar bekleyecek mesela.

hangi kurum oldugunu hatırlamıyorum ama bir kurum mülakat sonuçlarını açıklayıp adaylara 4 ay sonrası için iş başı demişti mesela. böyle bir şey duymustum. ya da grup grup mu iş başı yaptırılacak. ya da toplu mu bunları net bir biçimde öğrenmemiz lazım.

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi