Editörler : crops35

bykardelenn
Yasaklı
25 Mayıs 2016 13:25

@olgunmehmet helal olsun kardeşim sana. sonuna kadar arkandayım. burada normal kpss ile atanan memur ile engelli memur arasında bir ayrımcılık var ve anayasa aykırı bir durum. inşallah istediğin sonucu alırsın

berke2510
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 13:29

Normal kpss den de atansan olmaz sadece farklı olması gerek bir de bu atamaya yetişse diyorsun binlerce insanı mağdur edeyim işsiz engelliler yine işsiz kalsın ben haklıyım diyorsum ne diyeyim işsiz engelliler ses etmedikce haklısın fakat ben ekmeğime taş koydurtmam. Bazıları torpille gözden kaçırmayla geçermi geçer şikayet edildimi memurluk hayatı biter

radikal52
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 13:37

2013 te ikinci kuruma atandım

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 13:39

Siz zaten mahkeme red etmiş birde ömrün de olamıyacağın memuru ekpss sayesinde olmuşsun daha da işsiz olanların kadrosunda gözünüz var kpss ile siz ömrünüzde olamazdınız kpss ile ne yarışıyorsun ayrımcılktan yararlanıp memur olmuşsun git teknik kadro oku ol ne istersen geçsen dahi şikayetle memurluk yanar

olgunmehmet
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 13:41

ÖZET: Devlet memuru iken KPSS sınavına girmiş ÖSYM?ce yerleştirilen kişinin

kurumların muvafakati ile naklen geçebileceğine ilişkin 14/12/2006-24283

Bilindiği üzere, merkezi memurluk sınavlarına girenlerin işe

yerleştirilmeleri; kamu kurum ve kuruluşlarının personel talepleri çerçevesinde

adayların merkezi sınav başarı puanı, kurum ve unvan tercihleri alınarak

bilgisayar ortamında yapılmakta olup, 03/05/2002 tarih ve 24744 sayılı Resmi

Gazete?de yayımlanan ?Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak

Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik? ile de Kamu Personel Seçme Sınavı?nı

yapma ve yerleştirme işlemleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Başkanlığına verilmiştir.

Diğer taraftan, merkezi yerleştirmenin amacı; kamu kurum ve kuruluşlarına

ait kadro ve pozisyonlara ilk defa personel alımlarında kayırmacılığın önüne

geçilebilmesi ve objektif bir yerleştirme yapılabilmesi ile kamu kurum ve

kuruluşlarının personel ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde temin edilebilinmesi

olup, gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse ilgili vatandaşlarca

Başkanlığımıza iletilen talepler çerçevesinde, ayrıca sınavın uygulanmasında

yaşanan problemlerin giderilmesi amacıyla mezkur Yönetmelikte 28/03/2005

tarihli ve 2005/8714 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan değişiklikle,

merkezi yerleştirme sonucu (B) grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirilip

ataması yapılanların, daha sonraki personel alımları için, yerleştirmelerine

esas alınan puanla başvuruda bulunamayacakları hükme bağlanarak, adayların aynı

KPSS puanı ile birden fazla yerleşmelerine son verilmiştir.

Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun memurların bir kurumdan diğer

bir kuruma naklinin düzenlendiği 74 üncü maddesinin birinci fıkrasında ise; ?Memurların

bu Kanuna tabi kurumlar arasında kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak

dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece

yükselmesi suretiyle bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle

girebilecekleri sınıftan bir kadroya nakilleri mümkündür.? denilmektedir.

Yukarıdaki hüküm ve açıklamalar çerçevesinde, adayların aynı sınav

sonucunu kullanarak merkezi yerleştirme sisteminden birden fazla yararlanması

engellendiğinden, kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet Memuru olarak çalışırken,

yeni bir KPSS sonucunu kullanarak ÖSYM Başkanlığınca gerçekleştirilen merkezi

yerleştirme işlemlerine başvuran ve yerleştirilmesi yapılan adayların, aday ya

da asil Devlet memuru olduğuna bakılmaksızın, atanmayı hak ettikleri kadrolara

çalıştıkları kurumun muvafakatiyle atanmalarının mümkün olduğu

değerlendirilmektedir.

bak dostum 14/12/2006-24283 tarih ve nolu dpb görüşü bu görüşü kopyala yapıştır yaptım galiba memurlar net bu işlemi kısıtlıyor sen orjinalini indir oku nosu orada diyorki aynı sınav kpss sınavını kasdederek bir kez yerleştirme yapabilirsin aynı puan ve aynı sınavla diyor bunun haricinde sen kpss ile atandın atandığın sınavın haricinde tekrar memurluk sınavına girdin yani kpss ye tekrar atanırsın ama diyor muaffakat alman şartı ile olur diyor dpb burada sınıf yada ünvan ayırmıyor bilmem anlatabildim mi

müjdat.13
Aday Memur
25 Mayıs 2016 13:42

anlaşılan sende çalışmayanlardansın. bu adam başka kuruma geçse ikinci atamada birisi için yer açılacak. sen şimdi sende memursun diyeceksin.ben ilk defa girdim ön lisanstan 97 küsür puan aldım.olgunmehmet adlı kişi çok da güzel söylemiş

berke2510, 8 yıl önce

Normal kpss den de atansan olmaz sadece farklı olması gerek bir de bu atamaya yetişse diyorsun binlerce insanı mağdur edeyim işsiz engelliler yine işsiz kalsın ben haklıyım diyorsum ne diyeyim işsiz engelliler ses etmedikce haklısın fakat ben ekmeğime taş koydurtmam. Bazıları torpille gözden kaçırmayla geçermi geçer şikayet edildimi memurluk hayatı biter

olgunmehmet
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 13:43

şikayet açık yapabilirsiniz ama benim şikayet hakkımda saklı 657 de memura yalan iftira atmak suçtur

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 13:56

Kardeş sen zaten red edilmişsin daha da bileş kazanman imkansız uğraşdur 2018 e kadar

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 14:15

12)Halen memur statüsünde çalışanlar, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesinde yer alan; "Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz." hükmüne uygun olarak tercihte bulanabileceklerdir.

Darkomen
Aday Memur
25 Mayıs 2016 16:02

@olgunmehmet arkandayım tam benim anlatmak istediğim bu...bazıları çıkmış diyorki diğerlerinin hakkını gaspediyorsun! Ben çalışıyorum çalıştım girdim sınava gereken puanı aldım yine olsa yine yaparım. siz de çalışın sizin de olur ne varki! bunun neresi hakkına girmek? bazıları engeline sığınarak bahanede bulunuyorlar ee ben de engelliyim çalıştım aldım puanı!

Darkomen
Aday Memur
25 Mayıs 2016 16:11

detaylı olarak açıklar mısın? ilk kurumda unvanın neydi atandığın ikinci kurumda unvanın neydi?

radikal52, 8 yıl önce

2013 te ikinci kuruma atandım

radikal52
Daire Başkanı
25 Mayıs 2016 16:50

2099 da milli eğitimde memur olarak başladım 2013 te iskide bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 17:17

En ufak bir incelemede iptal olur

Darkomen
Aday Memur
25 Mayıs 2016 17:36

adam sınavla atandı niye iptal olsun ki! bunun neresinde haksızlık var?

balkan12cc
Şef
25 Mayıs 2016 18:03

O zaman bu madde süs olsun diye mi konmuş

12)Halen memur statüsünde çalışanlar, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmeliğin 14 üncü maddesinde yer alan; "Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz." hükmüne uygun olarak tercihte bulanabileceklerdir.

Neresi haksız diyorsun resmen kanunsuz hukusuz iş yapjyorsun bir hak diyorsun kanun var madde var iptal edilir bir tanıyan şikayet ihbar etse

Engin Sar
Memur
25 Mayıs 2016 19:16

Meb te memur olanlar tekrar atanabilir. Araştırın.

zehraxx
Şef
25 Mayıs 2016 19:18

Benim bir tanıdığım vardı öyle yaptı sgk dan bilgisayar işletmenliğine geçti belediyeye ekpss ile sonra inceleme olmuş iptal edildi şimdi 2016 sınavlarına girdi tekrar fakat şuan işsiz kadro aynı olduğundan

vanlım
Aday Memur
31 Mayıs 2016 15:41

EKPSS ile yerleştirme ve atama yapılmayacak haller sıralanmıştır. Maddeye göre;

(1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

(2) Diğer kanunlarla memurluğa atanmaları engellenen adaylar da bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

(3) EKPSS veya kura sonucuna göre yerleştirildiği halde atama için aranılan koşulları taşımayan veya istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adayların atamaları yapılamaz.

(4) EKPSS ve kura sonucuna göre yerleştirilmiş olmak bu maddede sayılanlar için herhangi bir hak teşkil etmez.

(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, herhangi bir kadroya yerleştirilen ancak atanamayan adaylar, aynı dönem içerisinde yapılacak yerleştirmelere başvuramaz. Denilmektedir.

Söz konusu bu bilgilere dayanılarak

1-Başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar,

2-Bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar, için başvuru yapabilecekleri öngörülmüştür. Bu veriler çerçevesinde 2016 yılı EKPSS tercih kılavuzu yayınlandığında; Sizin yardımcı hizmetler sınıfında hizmetli kadrosunda bulunmanız sebebiyle bu sınıf dışındaki kadrolara müracaatınız mümkün bulunduğundan EKPSS sınav sonucuna bağlı olarak Genel İdari Hizmetler sınıfındaki memur kadrosuna müracaatınız mümkün bulunmaktadır.

fizikçi1982
Şube Müdürü
01 Haziran 2016 13:08

Sözleşmeli olarak çalışanlara da bu kural geçerli mi?

mustafa_64
Memur
01 Haziran 2016 19:47

Hangi Kurumda Görev Yapıyorsunuz?

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi