Editörler : Pangaea
26 Mayıs 2016 10:51

Kamudaki mühendislerin maaş harici aldığı paralar (özellikle sağlık döner sermaye) ne kadar?

sağlık bakanlığı ya da başka döner sistemiyle çalışan kurumdan ne kadar döner alıyorsunuz?300-400 alan birisi olarak diğer sağlık çalışanlarına göre az buluyorum yazarsak sevinirim

senturkes
Şef
26 Mayıs 2016 11:05

ben bu mevzuyu hiç anlamıyorum. tüm sağlıktaki doktorlar döner sermaye alıyor da. mühendisler neden dsiden tcdd den dhmi den döner sermaye almıyor? bu hukuken haksızlık olmuyor mu? bunun yasal bir açıklaması falan var mıdır? nasıl saçma bir şey bu?

sadece555
Memur
26 Mayıs 2016 11:12

Çünkü onların sayıları az ve seçilmiş kişi görünümündeler.

senturkes
Şef
26 Mayıs 2016 11:16

onu biliyoruz tamam da iyide hukuken sayıya bakılmaz ki. onların sayısı az o yüzden döner sermaye verelim diye bir yasa mı var kanunlarda? yani bu nasıl yasalara kanunlara girmiş de mühendislere hiç veya başka mesleklere hiç bir şey yazılmamış onu anlayamıyorum. mesele sadece mühendiste değil kamudaki diğer mesleklerde döner sermaye alsın veya hiç kimse almasın.

dreat45
Aday Memur
26 Mayıs 2016 12:12

Sadece döner sermayede değil emeklilikte de haksızlık var. Aldığımız sabit bizlerde emekliliğe yansımazken doktorlarda yansıyor.

eem-78
Memur
26 Mayıs 2016 15:27

emekliliğe doktorlara da yansımıyor ama seyyanen 1000 lira gibi bir yansıma sözkonusu haberlerde bir ara çıkmıştı.sizlere yatan nedir

dreat45, 8 yıl önce

Sadece döner sermayede değil emeklilikte de haksızlık var. Aldığımız sabit bizlerde emekliliğe yansımazken doktorlarda yansıyor.

dreat45
Aday Memur
27 Mayıs 2016 09:39

Performans ocaktan bu yana 400-500 arası değişiyor. Sekreterlikte değilde hastanedeyseniz icaba da yazılın 200 tl de oradan alırsınız.

eem-78, 8 yıl önce

emekliliğe doktorlara da yansımıyor ama seyyanen 1000 lira gibi bir yansıma sözkonusu haberlerde bir ara çıkmıştı.sizlere yatan nedir

eem-78
Memur
27 Mayıs 2016 14:27

demek ki aşağı yukarı her yerde aynı ama yine de personeller arasında döner olayında dengesizlik var teşekkürler

dreat45, 8 yıl önce

Performans ocaktan bu yana 400-500 arası değişiyor. Sekreterlikte değilde hastanedeyseniz icaba da yazılın 200 tl de oradan alırsınız.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi